Zestaw kształtek do masażu ciążowego

Zestaw kształtek do masażu ciążowego Powiększ

Zestaw kształtek do masażu dobranych z myślą o masażu ciążowym, pozwalających poprawić ułożenie kobiety podczas masażu. Kształtki zapewniają pełną wygodę zarówno w leżeniu na boku jak też brzuchu, poprawiając skuteczność masażu i ułatwiając jego wykonanie. Kształtki wykonano z pianek o optymalnej sprężystości i odporności na odkształcenia.

655,00 zł

Available Option

Dostępność: do 9 dni roboczych

Dobierz opcje

Dodatkowe akcesoria i opcje

Pokrowiec na zestaw kształtek do masażu ciążowego 199,00 zł

Funkcjonalny pokrowiec dedykowany do zestawu kształtek do masażu ciążowego. Niezbędny dodatek, znacznie ułatwiający transport i przechowywanie kształtek.

- +

W skład zestawu wchodzi regulowany stelaż podgłówka 2D Ergo oraz komfortowa poduszka podgłówkowa. Praktycznym uzupełnieniem zestawu jest dedykowany pokrowiec transportowy.

Dominujący do niedawna pogląd, zgodnie z którym kobiety ciężarne nie powinny poddawać się masażom i innym technikom uwalniającym napięcia w mięśniach i stawach powoli traci swój wpływ. Coraz częściej można spotkać się z terminem ?ciąża aktywna? oddającym ideę przygotowania do porodu, które nie tylko dopuszcza, ale nawet zaleca różnego rodzaju aktywność, w tym: masaże.
Dominujący do niedawna pogląd, zgodnie z którym kobiety ciężarne nie powinny poddawać się masażom i innym technikom uwalniającym napięcia w mięśniach i stawach powoli traci swój wpływ. Coraz częściej można spotkać się z terminem ?ciąża aktywna? oddającym ideę przygotowania do porodu, które nie tylko dopuszcza, ale nawet zaleca różnego rodzaju aktywność, w tym: masaże.

Masaż redukuje bóle i ogranicza stres, dostarczając niezbędnej dawki odprężenia i relaksu. Wpływa również na ograniczenie powstawania rozstępów. Za zgodą mamy możliwe jest delikatne masowanie brzuszka - a przez to również i dziecka, które przyzwyczaja się do fenomenu ludzkiego dotyku. Właściwym momentem na rozpoczęcie masażu jest początek drugiego trymestru. Czas i zakres zabiegów jest elastycznie dopasowywany do aktualnego stanu psychofizycznego pacjentki. Masaż ciążowy ewoluuje wraz z szybko zmieniającym się ciałem kobiety. Jest oparty o techniki komfortowe i przyjemne, bez użycia ucisków, nacisków i oklepywań. Do masażu dobierane są wyłącznie specjalne, łagodne mieszanki naturalnych olejków.

Sytuacje, w których masaż nie powinien być stosowany to ciąża zagrożona, występowanie niektórych dolegliwości skórnych oraz ciąża mnoga. W każdym wypadku kobieta powinna oczywiście pozostawać pod opieką lekarza prowadzącego.
Radosław Łoziński certyfikowany nauczyciel Aloha International, konsultant, terapeuta i masażysta metodami holistycznymi, współpracujący ze Szkołą Jogarytm oraz Spa****Dwór Kombornia. | www.lomilomi.com.pl | www.jogarytm.pl
Temat masażu ciążowego jest coraz bardziej popularny. Ma to zarówno swoje plusy, jak też swoje minusy. Plusy są dość oczywiste, więc o nich za chwilę. Ale to, że są jakieś minusy może niektórych zdziwić.
Temat masażu ciążowego jest coraz bardziej popularny. Ma to zarówno swoje plusy, jak też swoje minusy. Plusy są dość oczywiste, więc o nich za chwilę. Ale to, że są jakieś minusy może niektórych zdziwić.

Minusy. Problem z rosnącą popularnością masażu ciążowego polega na coraz większej ilości ofert różnych form masażu, które w ciąży są jednoznacznie niewskazane. Trzeba natomiast zacząć od tego, że masaż nie jest dla organizmu obojętny - gdyby był, nie działałby w żaden sposób, także pozytywny. Istnieją więc przeciwwskazania dla wykonywania zabiegów masażu, a jednym z ?książkowych? jest właśnie ciąża. I choć nie jest prawdą, że każdy masaż jest w czasie ciąży szkodliwy, to z pewnością ciąża niesie ze sobą konieczność większej ostrożności podczas zabiegu oraz zwiększa odpowiedzialność, która dotyczy w ciąży dwóch osób, a nie jedynie pacjentki. Należy więc pamiętać, że kobiety ciężarne to bardzo specyficzna grupa pacjentek, której należy poświęcić szczególną uwagę.

Plusy. Dlaczego przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności warto zdecydować się na masaż w ciąży? Po pierwsze, w wielu wypadkach jest on bardzo dobrą alternatywą dla farmakoterapii, która w okresie ciąży ma bardzo ograniczone pole działania. Ponadto, część kobiet wymaga różnych form usprawniania - nie tylko masażu - z racji dolegliwości, urazów i problemów zdrowotnych jeszcze sprzed ciąży. Inne ważne korzyści dla kobiety wynikające z masażu w ciąży to relaks, odprężenie, zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawa samopoczucia. Możliwość uzyskania tych efektów w tym wyjątkowym, ale też często trudnym dla kobiety czasie, sama w sobie może stanowić wystarczającą zachętę do masażu.

Łatwy, wygodny masaż. Dobrze jest podjąć kilka kroków, aby ułatwić sobie wykonywanie masażu oraz poprawić jego komfort. W każdym wypadku trzeba zadbać, aby pacjentka przyjęła pozycję, w której czuje się dobrze i komfortowo. Często jest to pozycja wyjątkowo niewygodna do pracy dla terapeutów, szczególnie jeśli chodzi o masaż pleców, kręgosłupa i tylnej strony nóg. Doświadczeni w pracy z ciężarnymi radzą sobie w takich sytuacjach bez problemu, ale myślę, że nawet oni docenią ułatwienie wynikające z użycia kształtek do masażu, pozwalających położyć się kobiecie w pozycji na brzuchu, zapewniającej terapeucie wygodny dostęp do całej tylnej powierzchni ciała. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu kształtek do wielkości brzucha, zmieści się on w otworze między nimi. Nie może oczywiście dochodzić do żadnego ucisku na brzuch. Z kolei głowa powinna leżeć wygodnie oparta na podgłówku, a dopełnienie rozluźnienia umożliwia zastosowanie kształtek pod nogi. Zwróćmy uwagę, że zazwyczaj pacjentka podczas masażu leży na brzuchu po raz pierwszy od bardzo długiego czasu - bo po raz pierwszy może to zrobić. Pacjentkę należy oczywiście poinformować, że wolno jej przebywać w takiej pozycji, w przeciwieństwie do leżenia na brzuchu na płaskiej powierzchni, oraz o tym, że w każdej chwili może zmienić pozycję oraz przerwać zabieg. Jeśli jednak kobieta boi się leżeć na brzuchu, nie nalegajmy. Strach będzie większą szkodą dla naszej pracy, niż brak wygody.

Życzę sukcesów w masażu masującym i masowanym - szczególnie tym wyjątkowym!
Maria Wadońfizjoterapeutka, instruktorka masażu Shantala | www.mariawadon.cba.plStandardowa tapicerka Vinyl Flex, z której wykonane są kształtki Habys, posiada certyfikat Oeko-Tex - Standard 100 (IW 00062)

Odwiedź bibliotekę naszych filmów