Historia firmy Habys

O Habys
Skorzystaj z pomocy naszych Doradców Klienta

Chcesz dowiedzieć się jak odpowiednio dobrać stół do masażu? Nie znalazłeś dla siebie stołu lub wyposażenia w naszej ofercie? Skontaktuj się z nami! Doradcy Klienta czekają na Twoje pytania.

Więcej opcji kontaktu
Historia firmy Habys Trochę historii, czyli dawno, dawno temu...
Założyciele wspominają początki firmy Pierwszy stół do masażu

Wszystko zaczęło się w 1997 roku. Wróciliśmy ze Szwecji, gdzie zbieraliśmy jagody. Nie miałem stałej pracy ani tym bardziej pomysłu lub wizji tworzenia firmy. Były to nasze pierwsze kroki w dorosłym życiu.

Kierując się marzeniami i pasją do masażu - do dotyku pełnego ciepła i miłości, do dawania i przyjmowania - zrobiliśmy kurs Reiki, a ja zacząłem uczyć się masażu klasycznego. Do zabiegów potrzebowaliśmy stołu. Ponieważ nie było nas stać na jego zakup, postanowiliśmy wykonać stół samodzielnie. Praca nad stołem była dobrą zabawą, bez nadmiernego przywiązywania wagi do długofalowych efektów tego, co robiliśmy. I tak w piwnicy mojego bloku powstał pierwszy model składanego stołu do masażu. Do dziś zajmuje on honorowe miejsce na półce w naszej firmie.

Mieliśmy szczęście do... ciężkiej pracy

Niebawem okazało się, że stół, który zrobiliśmy, spodobał się Mistrzowi Reiki tak bardzo, że zaproponował wykonanie kolejnych modeli dla swoich kursantów. Dodatkowo wspierał nas w początkowych etapach działalności i motywował do poważnego zaangażowania się w produkcję. Później nastąpił splot sprzyjających wydarzeń, który lubimy nazywać szczęściem, choć towarzyszył im ogrom wysiłku i ciężkiej pracy. Trudno byłoby uwierzyć, przez co przeszliśmy i jak wyglądały nasze początki. Ciężko pracowaliśmy i spotkaliśmy na swojej drodze wielu pomocnych, przyjaznych i życzliwych ludzi, których porywaliśmy naszym entuzjazmem. Dzięki marzeniom, intensywnej i ciężkiej pracy, udało nam się po raz pierwszy publicznie zaprezentować swoje produkty. Miało to miejsce podczas Festiwalu Wróżb i Niezwykłości w Krakowie, w maju 1998 roku. Pokazaliśmy się na sześciu metrach kwadratowych powierzchni pod gołym niebem i zostaliśmy bardzo pozytywnie przyjęci. Ze zdziwieniem i radością obserwowaliśmy, w jakim tempie znikają nasze ulotki - czarno-białe, odbite naprędce na prostym powielaczu. Takiej reakcji nie spodziewaliśmy się nawet w najśmielszych marzeniach.

Podbijamy rynek, z piwnicy do garażu Produkcja 2000 r.

Po Festiwalu pojawiły się pierwsze duże zamówienia i nasza działalność zaczęła nabierać tempa.

Kraków pozostał ważnym miejscem na naszej mapie - regularnie odwiedzaliśmy dawną stolicę Polski, aby uzupełniać zapasy surowców potrzebnych do produkcji. Wyprawy odbywaliśmy 22-letnim Fiatem 126p, a gdy ten odmawiał posłuszeństwa - przewoziliśmy materiały... autokarem. Wkrótce okazało się, że nasza piwnica przestała spełniać swoje zadanie. Musieliśmy zatem przenieść nasz 'biznes' - wybór padł na garaż, znajdujący się u wujka na wsi, w Przysiekach. Ze względu na ostry podjazd, dotarcie na miejsce pracy zimą było prawie niemożliwe. Przedzieranie się przez śnieg sięgający do kolan z plecakiem pełnym listew i śrub to obraz, który utkwił w mojej pamięci bardzo głęboko. Były to bardzo trudne chwile, jednak przyszłość pokazała, że warto było podjąć ten wysiłek. Trafiliśmy z naszą ofertą w rynkową niszę i doskonale ją wykorzystaliśmy.

Od dwójki pasjonatów do zespołu profesjonalistów…

Kolejne dobre lata to stały, konsekwentny rozwój firmy Habys, w którym nieodłączną rolę odgrywały relacje z przedstawicielami branży masażu, fizjoterapii, rehabilitacji. To dzięki nim mogliśmy doskonale poznać potrzeby naszych klientów, partnerów i coraz prężniej się rozwijać.

Na przestrzeni lat ten skromny rodzinny biznes ewoluował od producenta profesjonalnych stołów do masażu do jednego z największych e-commerce w Polsce i Europie. Zaopatrujemy kompleksowo branżę fizjoterapii i masażu w profesjonalny sprzęt, akcesoria i inne produkty wspierające pracę i pasję naszych klientów. Co jeszcze nas czeka? Patrzymy w przyszłość z nadzieją i entuzjazmem. Wspiera nas w tym nasz Team. To już nie dwójka pasjonatów, a cały zespół liczący ponad 50 profesjonalistów w swojej dziedzinie. Jesteśmy z tego dumni!Magdalena i Emil
Kędrek

Habys - Założyciele, Magdalena i Emil Kędrek

pixel