Jakie kształtki do masażu?

Jakie kształtki do masażu?

Jakie kształtki do masażu?

Kształtki do masażu to niezbędnik każdego masażysty. Różnorodność kształtów i rozmiarów pozwala na wykorzystanie ich do wielu zadań. Świetnie wpływają na rozluźnienie napięcia struktur tkankowych: mięśni, powięzi, więzadeł, ścięgien i torebek stawowych, zapewniając komfort i relaks w czasie zabiegu masażu czy fizykoterapii.

Półwałki i wałki do masażu

Półwałki i wałki do masażu to najpopularniejsze kształtki. Zalecane podczas leżenia na plecach lub na brzuchu, w zależności od pozycji ułożeniowej:


Półwałki i wałki do masażu to najpopularniejsze kształtki. Zalecane podczas leżenia na plecach lub na brzuchu, w zależności od pozycji ułożeniowej:


Półwałek - poduszka pod kark, pozwala zachować prawidłową krzywiznę kręgosłupa szyjnego. Pozytywnie wpływa na rozluźnienie napięcia struktur tkankowych:

Kliny do masażu

Kliny 20x15x10 lub 20x25x10 najczęściej stosowane parami, pozytywnie wpływają na rozluźnienie napięcia struktur tkankowych w obrębie twarzy, szyi, klatki piersiowej, brzucha i pleców:


Kliny o wymiarach 70x24x30 i 54x22x12 umożliwiają komfortowe ułożenie pacjenta w pozycji przeciwobrzękowej, zwiększając odpływ krwi i chłonki z kończyny górnej lub dolnej:


Klin 67/55x25x10 pozwala ułożyć kończynę dolną w pozycji drenażowej, bezpiecznej i stabilnej, co powoduje zmniejszenie napięcia mięśni zginaczy stawu biodrowego i kolanowego. Użycie klina ułatwia odpływ krwi i chłonki z kończyny dolnej.


Klin 70/40x40x20 umożliwia rozluźnienie napięcia struktur tkankowych w obrębie szyi, klatki piersiowej, brzucha i obręczy biodrowych. Dzięki temu przyczynia się do rozluźnienia całego ciała, zapewniając w ten sposób pacjentowi komfort i relaks. Użycie klina ułatwia także odpływ krwi i chłonki z kończyn dolnych.

Producent: Habys sp. z o.o. | Autoryzowany przedstawiciel: Habys sp z o.o. | Podmiot prowadzący reklamę: Habys sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Kształtki do rehabilitacji wykonane z pianki poliuretanowej przeznaczone są do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych w celu łagodzenia skutków urazów i upośledzeń, a także zabiegów fizjoterapeutycznych i ćwiczeń wspomagających korygowanie budowy anatomicznej. Kształtki mogą być wykorzystywane w gabinetach lekarskich i odnowy biologicznej, ośrodkach zdrowia, w domu u pacjenta.

pixel