Czy warto mieć pokrowiec do składanego stołu do masażu?

2024-05-27
Czy warto mieć pokrowiec do składanego stołu do masażu?

Czy warto mieć pokrowiec do składanego stołu do masażu?

W branży masażu i fizjoterapii mobilność oraz wygoda są niezwykle ważne dla zapewnienia dobrej jakości usług. Składany stół do masażu jest niezastąpionym narzędziem dla każdego masażysty, który pracuje w różnych miejscach. Jednak aby służył on przez długi czas i pozostawał w doskonałym stanie, warto zainwestować w odpowiedni pokrowiec. W tym artykule omówimy, dlaczego pokrowiec do składanego stołu do masażu jest nie tylko praktycznym, ale wręcz niezbędnym akcesorium.

Ochrona stołu do masażu

Pokrowiec przede wszystkim chroni stół do masażu przed uszkodzeniami mechanicznymi, zabrudzeniami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W trakcie transportu może być również narażony na różnego rodzaju uderzenia, otarcia czy zalanie. Dzięki właściwemu zabezpieczeniu maksymalnie dbamy o tapicerkę oraz trwałość konstrukcji. W rezultacie wydłużamy żywotność stołu, więc korzystanie z niego jest możliwe przez wiele lat. Na sam początek możesz zdecydować się na najprostszy pokrowiec Simply, który jest wyposażony w pas na ramię oraz uchwyt transportowy. Jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca na akcesoria, wybierz pokrowiec Standard z dużą pojemną kieszenią.

Wygoda transportu

Mobilni masażyści z pewnością wiedzą, że transportowanie stołu do masażu bez odpowiedniego pokrowca może być niewygodne i męczące. Klasyczne pokrowce z uchwytem na ramię mogą być niewystarczające, dlatego ciekawą propozycją jest z pewnością pokrowiec z kółkami. Dzięki temu rozwiązaniu przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest dużo bardziej komfortowe. Jeśli poszukujesz takiego rozwiązania, sprawdź koniecznie pokrowiec Standard z kółkami oraz pokrowiec City z kółkami. Możesz także wypróbować pokrowiec z opcją plecaka, wyróżniający się miękkimi szelkami. Wystarczy, że założysz go na plecy i w prosty sposób, nieobciążający ramienia, możesz dotrzeć do swojego pacjenta. W tej opcji występuje zarówno pokrowiec Standard (opcja plecak), jak i pokrowiec City (opcja plecak).

Co ważne! Nasze modele posiadają odblaskowe elementy, zwiększające bezpieczeństwo. Dodatkowo miękkie naramienniki w pokrowcach zapobiegają odgnieceniom na ramieniu, co jest istotne przy dłuższych trasach.

Praktyczne kieszenie

Wielu masażystów potrzebuje dodatkowego miejsca na akcesoria, takie jak ręczniki, olejki, półwałki czy inne kosmetyki. Dlatego tutaj najlepiej się sprawdzi pokrowiec City,  wyposażony w cztery pojemne kieszenie, które pomieszczą wszystkie potrzebne przedmioty. Dzięki temu nie trzeba nosić dodatkowych toreb czy plecaków – wszystko, co potrzebne do masażu, można wygodnie umieścić w pokrowcu. To znacząco ułatwia organizację pracy i pozwala skupić się na samej terapii.

Dopasowanie do różnych modeli stołów

Pokrowce są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnego modelu stołu do masażu. Przed zakupem warto sprawdzić parametry techniczne swojego stołu: szerokość, długość bez podgłówka oraz grubość pianki. Dzięki temu mamy pewność, że wybrany pokrowiec będzie idealnie pasował i zapewniał maksymalną ochronę.

Podsumowanie

Inwestycja w pokrowiec do składanego stołu do masażu to decyzja, która przynosi wiele korzyści. Ochrona przed uszkodzeniami, wygoda transportu, praktyczne kieszenie na akcesoria oraz dopasowanie do różnych modeli stołów sprawiają, staje się on niezbędnym akcesorium dla każdego profesjonalnego masażysty. Dzięki odpowiedniemu pokrowcowi, Twój stół do masażu będzie zawsze gotowy do użytku, a Ty zyskasz pewność, że Twoje narzędzie pracy jest w świetnym stanie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel