Blog

Kosmetyki do masażu – jakie najlepiej sprawdzą się w okresie letnim?

Kosmetyki do masażu – jakie najlepiej sprawdzą się w okresie letnim?

Lato to czas, w którym odchodzi się nieco od rozgrzewających ciało zabiegów – masaż kamieniami, świecą aromaterapeutyczną czy gorącą czekoladą zdecydowanie częściej jest wybierany w okresie jesienno-zimowym. Co zatem zaproponować Pacjentom, gdy upał nie odpuszcza, a ciało potrzebuje regeneracji i ochłodzenia? Dobrą propozycją będą wszelkie masaże klasyczne i relaksacyjne z wykorzystaniem olejków o drogocennych składnikach. Przy doborze odpowiedniego kosmetyku będziesz w stanie wykonać chłodzący i niezwykle przyjemny zabieg, który doceni każdy, kto jest spragniony orzeźwiającego odprężenia w tym letnim czasie.

KOSMETYKI DO MASAŻU, CZYLI MUST HAVE W TWOIM GABINECIE

Wszelkie olejki, oliwki, kremy, masełka czy inne, bardziej nietypowe kosmetyki do masażu to akcesoria, które są niezbędne dla każdego masażysty czy fizjoterapeuty. Przede wszystkim zapewniają odpowiedni poślizg dłoni i wpływają na komfort Pacjenta podczas zabiegu. Oprócz tego mają cudowny wpływ na kondycję ciała, ponieważ świetnie nawilżają, regenerują i odżywiają. To zasługa zawartych w nich różnorodnych składników aktywnych, które wnikają w głąb skóry. Produkty przeznaczone do masażu mają również piękne zapachy. Oddziałują więc dodatkowo na zmysły Klienta i wprowadzają w przyjemny nastrój.

NAJLEPSZE KOSMETYKI DO MASAŻU W SEZONIE LETNIM

Tak, jak zostało już wspomniane, kosmetyki do masażu mają różne działanie, w tym także chłodzące. Tego rodzaju produkty sprawdzą się doskonale w lecie, kiedy ciało nie potrzebuje dodatkowego rozgrzania, lecz pobudzającego orzeźwienia. Co więcej, jest to czas, w którym Klienci jeszcze bardziej dbają o wygląd swojej sylwetki – rozstępy, cellulit, wiotkość skóry? Tutaj wspomogą Twoją pracę przede wszystkim kosmetyki ujędrniające i liftingujące. Oprócz tego, w tym okresie warto też postawić na świeże, wakacyjne zapachy, które nie są przytłaczające, lecz dodają pozytywnej energii. Taki masaż będzie nie tylko chwilą relaksu, ale również przywoła klimat egzotycznych wakacji. Jakie kosmetyki do masażu pomogą Ci uzyskać takie efekty? Zobacz poniżej nasze propozycje:

    • Olejki do masażu o świeżym zapachu

Olejki do masażu są zdecydowanie najczęściej wybieranymi kosmetykami przez masażystów. Nic dziwnego, ponieważ wspaniale się rozprowadzają po ciele oraz pozostawiają skórę odżywioną i gładką. Postaw więc na lekkie i rześkie zapachy: zielona herbata, mango, tropikalny, cytryna, a może owocowy? Wariantów jest mnóstwo, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

    • Chłodzące kosmetyki do masażu

Nic tak nie odpręża w upalny dzień, jak zimny prysznic czy… zmysłowy, odświeżający masaż. Taki zabieg warto wykonać przy pomocy produktów o intensywnym efekcie chłodzącym, które ponadto odprężają i pielęgnują skórę. Możesz zdecydować się na olejek chłodzący Slim Effect o działaniu aromaterapeutycznym, łagodzącym i ujędrniającym. Dzięki bogactwu naturalnych ekstraktów nadaje miękkość i poprawia elastyczność naskórka. Innym przykładem będzie krem do masażu Super Cold o mentolowym zapachu. Poza tym, że daje pobudzające odczucie na ciele, to również je nawilża i rewitalizuje.

    • Ujędrniające kosmetyki do masażu

Masaż wykonany w połączeniu z tego typu produktami potrafi przynieść naprawdę rewelacyjne korzyści. Dzięki specjalnie wyselekcjonowanym składnikom aktywnym poprawiają wygląd i jakość skóry Pacjenta. Marka Vcee zaproponowała całą serię kosmetyków o takim właśnie działaniu. Wśród nich można znaleźć: chłodząco-wyszczuplający olejek do masażu pośladków, krem liftingująco-wypełniający do modelowania biustu czy krem liftingująco-wyszczuplający do modelowania pośladków. Z kolei Ziaja oferuje nam różnorodne oliwki jak: oliwka Baltic Home Spa fit, która wygładza i uelastycznia naskórek, oliwka do masażu antycellulitowa czy oliwka do masażu ujędrniająca.

>

Oczywiście warto podkreślić, że tak naprawdę w sezonie letnim sprawdzą się wszystkie rodzaje kosmetyków do masażu – w końcu przede wszystkim liczy się ich dobroczynny wpływ na całe ciało. Jednak warto czasem zaoferować Klientom zupełnie coś innego, wprowadzającego niezapomniany klimat wakacji, odpoczynku i orzeźwienia. Bo w końcu kto nie marzy o takim masażu, zwłaszcza gdy upalne lato zaczyna już nam doskwierać?

Przeczytaj więcej

Jaką rolę pełni stół do masażu w chiropraktyce?

Jaką rolę pełni stół do masażu w chiropraktyce?

Chiropraktyka to metoda terapii manualnej, jedna z dziedzin zaliczanych do kręgarstwa. Zgodnie z jej założeniami nasze zdrowie jest oparte na swobodnym przepływie impulsów przez układ nerwowy. Przemieszczenia kręgów prowadzą do ucisku nerwów, co wywołuje ból i ogranicza ruchomość. Terapia manualna wykorzystywana jest do leczenia bólu pleców, karku, szyi, ramion czy głowy. Chiropraktyka stosowana jest również w celu zwalczania migreny, mdłości oraz zawrotów głowy. Ważnym elementem w pracy terapeuty będzie z pewnością odpowiedni stół do masażu, z którego pomocą uzyskamy najlepsze efekty leczenia.

KILKA SŁÓW O CHIROPRAKTYCE

Historia chiropraktyki sięga czasów starożytnych; już wczesne pisma chińskie opisują techniki manualnego leczenia dolegliwości kręgosłupa. Chiropraktyka, jaką znamy dzisiaj, została stworzona pod koniec XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Za jej twórcę uznaje się Daniela Davida Palmera. Zajmował się on fizjoterapią – w momencie, gdy jeden z woźnych poskarżył się na głuchotę, energiczne dotknął pleców niesłyszącego, a ten w rezultacie odzyskał słuch. Zastosowana metoda została przez pacjenta nazwana chiropraktyką, co z języka greckiego tłumaczy się jako „uzyskiwaną za pomocą ręki”.

NA CZYM POLEGA CHIROPRAKTYKA?

Najpierw pacjent wskazuje źródło bólu, a terapeuta bada przede wszystkim wskazane przez nas miejsce, jak również te rejony ciała, które mogą powodować dyskomfort. Chiropraktycy sprawdzają odruchy naszego ciała, długość kończyn i napięcie mięśni. Następnie, stosując metody technik manualnych, przykładowo poprzez mobilizację czy manipulacje stawów, terapeuta usuwa blokady. Mobilizacja polega na wielokrotnie powtarzanym ruchu o małej prędkości, z kolei manipulacja stawów na zastosowaniu niewielkiej siły impulsu o dużej prędkości. Najczęściej terapia odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu dla chiropraktyków, takich jak stół do masażu.

STÓŁ DO MASAŻU – JAKI WYBRAĆ DO CHIROPRAKTYKI?

Podstawowym wyposażeniem chiropraktyka jest profesjonalny stół do masażu, na którym będzie mógł leczyć swoich pacjentów. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu terapeuci zwracają uwagę na komfort pacjenta, ale też uzyskanie efektów terapii, na które niewątpliwie wpływa twardość blatu. Upright Chiro Z7 to stacjonarny stół do chiropraktyki; posiada multifunkcjonalny 7 segmentowy blat, a także innowacyjną piankę integralną, twardszą od tradycyjnych pianek stosowanych w stołach stacjonarnych. Umożliwia to wykonywanie bardziej precyzyjnych impulsów w terapii manualnej.

Stół do masażu Upright Chiro Z7 został wyposażony w specjalne systemy regulacji, które pozwalają na pracę terapeuty z poszczególnymi partiami ciała. Wśród nich można wyróżnić:

  • System regulacji odcinka lędźwiowego umożlwiający: ruch góra/dół (tilting) w zakresie -40° do 22°, ruch boczny (swing) w zakresie -18° do 18°.
  • System regulacji podgłówka umożliwiający: ruch góra/dół całego stelaża podgłówka w zakresie -40° do 30°, dodatkowy ruch samego podgłówka w zakresie 0° do 30°.
  • System umożliwiający przeprowadzenie trakcji dla odcinka szyjnego i lędźwiowego w całkowitym zakresie 13 cm. Czym jest trakcja? To wyciąganie, rozciąganie kręgosłupa wzdłuż jego osi.
  • System umożliwiający wykonanie techniki „drop” na odcinku lędźwiowym, klatki piersiowej i szyjnym. Czym jest „drop”? To niejako rozwinięcie terapii manulanej, polega na wykonywaniu szybkich impulsów, prostopadłych do osi kręgosłupa.

Uwaga! „Dropy”, aby były w pełni bezpieczne dla zdrowia, powinny być wykonywane przez doświadczonego w liczne zabiegi specjalistę.

BEZPIECZEŃTWO ZABIEGU I PRZECIWWSKAZANIA

Przede wszystkim nie należy się obawiać terapii manualnej. Chiropraktycy mają bogatą wiedzę na temat układu ruchu i dokładają wszelkich starań, aby zabiegi były bezpieczne i delikatne. Przeciwwskazania tego typu terapii dotyczą osób, które mają stany zapalne, infekcje, nowotwór lub są po operacji kręgosłupa. W przypadku dzieci do lat 7 i osób po 60. roku życia może okazać się konieczna konsultacja z lekarzem.

Przeczytaj więcej

Stabilny stół do masażu – jaki model wybrać?

Stabilny stół do masażu – jaki model wybrać?

W świecie fizjoterapii i masażu istnieją pewne terapie lub metody, które wymagają niezwykle precyzyjnych, mocnych ruchów. Jednym z przykładów jest terapia manualna, która poprawia stan zdrowia pacjenta poprzez odblokowanie stawów. Co więcej, przywraca ruchomość w leczonych obszarach. Aby zabieg był w pełni skuteczny i bezpieczny powinien być przeprowadzony na odpowiednim stole do masażu. Na rynku można znaleźć różnorodne składane łóżka i leżanki, jednak nie wszystkie będą miały bardzo ważną cechę, jaką jest podwyższona stabilność. Jest ona konieczna, by wykonywać ten rodzaj terapii. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu, by uzyskać maksymalne korzyści dla zdrowia naszego klienta?

STÓŁ DO MASAŻU A PODWYŻSZONA STABILNOŚĆ

Na wstępie dobrze zadać sobie pytanie, do jakich zabiegów chcę wykorzystywać stół do masażu. Przy wyborze niezwykle ważny jest aspekt częstotliwości oraz sposobu jego użytkowania. Jeśli zatem jesteś terapeutą manualnym, to najważniejszą cechą Twojego stołu będzie maksymalna stabilność w każdym punkcie blatu. Gdy decydujesz się na składany stół do masażu, z pewnością zapewni Ci ją wzmocniona konstrukcja stołu w postaci 3 nogi stabilizującej lub specjalny system linek, który zmniejsza podatność na naciski pionowe w środkowej części leżyska. Dzięki temu będziesz mógł sobie pozwolić na niezwykle precyzyjną pracę z ciałem pacjenta.

STABILNY SKŁADANY STÓŁ DO MASAŻU – JAKI WYBRAĆ?

Dobór właściwego stołu do masażu to często klucz do naszego sukcesu. W końcu nie tylko chcemy zadbać o komfort naszego pacjenta, ale także o ergonomię pracy. Jesteś na etapie poszukiwań? Nie wiesz, jaki sprzęt wybrać? Oto kilka propozycji przenośnych i niezwykle stabilnych stołów, które nadają się idealnie dla terapeutów manualnych.

STÓŁ DO MASAŻU MEDMAL

To najbardziej stabilny, aluminiowy stół do masażu. Wszystko dzięki dodatkowej nodze stabilizującej, wysokim listwom poprzecznym, wzmacniających ramę blatów oraz stopkom antypoślizgowym. Dedykowany do terapii manualnych, masaży sportowych, rehabilitacyjnych i leczniczych. Jego jednolita, spawana konstrukcja jest przystosowana do obciążeń dynamicznych aż do 450 kg. Dodatkowo stół wyróżnia komfortowa 5 cm pianka.

STÓŁ DO MASAŻU AERO STABILA

To dwusegmentowy stół do masażu o ultralekkiej, aluminiowej konstrukcji i podwyższonej stabilności. W tym przypadku zastosowano specjalny system linek zamiast dodatkowej 3 nogi stabilizującej oraz specjalną podporę, która unieruchamia środkową część blatu. Aero Stabila ma jednocześnie bardzo kompaktowe wymiary i szybką regulację wysokości Fast Lock, dzięki czemu stół jest wygodny w transporcie.

STÓŁ DO MASAŻU ALBA

To drewniany, dwusegmentowy stół do masażu, wyposażony w dodatkową nogę stabilizującą oraz listwę poprzeczną zwiększającą stabilność. Ten model docenią masażyści, szukający połączenia podwyższonej wytrzymałości na obciążenia z naturalnym i niepowtarzalnym designem. Konstrukcja została ustabilizowana również przy użyciu stalowych, powlekanych linek z wytrzymałymi łącznikami.

STÓŁ DO MASAŻU SMART

To aluminiowy stół do masażu, który dorównuje swoją stabilnością stołom z trzema parami nóg. To zasługa nowatorskiego systemu konstrukcji X Lock, stelaża z poprzecznym wzmocnieniem oraz powlekanych linek stalowych. Niezwykle uniwersalny dzięki braku podatności leżyska na wszelkie ugięcia na całej powierzchni. Specjalna konstrukcja stelaża daje dobrą dostępność do pacjenta – terapeuta, siedząc na taborecie, z łatwością może wsunąć nogi pod blat stołu z każdej jego strony. To dobra propozycja dla osób, które chcą wykonywać zarówno masaże relaksacyjne, jak i terapie manualne.

Podwyższona stabilność w stole do masażu przyda się nie tylko terapeutom manualnym, ale także specjalistom, którzy na co dzień pracują z osobami o większej wadze czy z profesjonalnymi sportowcami. Ważnym elementem jest także pianka, z której został wykonany blat stołu, ponieważ wpływa ona znacząco na komfort pacjenta podczas zabiegu. I co najważniejsze – warto pamiętać, by wybierać tylko testowane i dobrej jakości sprzęty, które maksymalnie wspomagają prace masażysty czy fizjoterapeuty.

Przeczytaj więcej

    Dbamy o Twoją prywatność

    Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Pliki cookie służą do personalizacji reklam Google. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

    OK
    pixel