Blog
Kosmetyki do masażu – zamienniki klasycznych olejków

Zdecydowanie najczęściej wybieranymi kosmetykami do wykonywania zabiegów relaksacyjnych czy terapeutycznych przez masażystów i fizjoterapeutów, są dobrze nam znane olejki do masażu. Mają one cudowne właściwości, są łatwo dostępne, proste w aplikacji oraz doskonale rozprowadzają się po ciele pacjenta. Można je dostać w wielu wariantach zapachowych, o różnym działaniu – ujędrniające, antycellulitowe, rozgrzewające i chłodzące, witaminowe czy nawet relaksujące. Rynek jednak oferuje nam co chwilę nowe możliwości i ciekawe alternatywy dla klasycznych olejków, które warto mieć na uwadze przy wyborze produktów do swojego gabinetu. W końcu od czasu do czasu można przetestować także inne formuły, które nadają się równie dobrze do pracy z ciałem klienta. To też okazja, by zaproponować mu coś innego, dzięki czemu urozmaicisz swoje usługi i nie ukrywajmy – będziesz na czasie. Co zatem jest teraz na topie?
KOSMETYKI DO MASAŻU, KTÓRE MUSISZ WYPRÓBOWAĆ:
W kategorii kosmetyki do masażu, to jedna z propozycji, którą pokochają wielbiciele zmysłowych, klimatycznych i rozgrzewających zabiegów. Bez obaw, nie będzie on bolesny, ponieważ wykonywany jest specjalną świecą kosmetyczną. Po rozpuszczeniu przyjmuje postać ciepłego, płynnego olejku, który z łatwością rozprowadza się równomiernie po skórze. Pamiętaj, że ich skład nie powinien zawierać substancji toksycznych lub innych, niepożądanych, niebezpiecznych dla skóry. Dobrym wyborem będą świece z naturalnymi składnikami, jak masło shea, olej kokosowy, wosk pszczeli czy sojowy.
To kosmetyki do masażu, które wielu masażystów i fizjoterapeutów pokochało od pierwszego użycia. Są polecane szczególnie do masażu dłoni, ciała i stóp, do domowych zabiegów SPA, ale także do codziennej pielęgnacji. Ale nie daj się zmylić nazwie. Produkty te nie są słodkie ani klejące – z miodem łączy je natomiast barwa, delikatność i bogactwo składników odżywczych. Miody do masażu mają bardzo delikatną konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłaniają i łatwo rozprowadzają po skórze. To świetny zamiennik nie tylko olejków kosmetycznych, ale również balsamów czy kremów.
To produkty dobrze nam znane, ponieważ często z nich korzystamy podczas porannej lub wieczornej pielęgnacji. Dlaczego zatem nie użyć ich także podczas zabiegu czy masażu? Zapewniają odpowiedni poślizg, a przy tym nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze. Nie brak im także cennych składników odżywczych, które działają dobroczynnie na skórę ciała. Dlatego, wybierając krem do masażu, warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie – nawilżający, regenerujący, rozgrzewający, a może chłodzący? Zawsze kieruj się tym, jaki efekt chcesz uzyskać lub jakie są indywidualne preferencje Twojego pacjenta.
Kosmetyki do masażu nieco mniej popularne, jednak zasługujące na wyróżnienie. Masła do ciała zazwyczaj mają treściwszą formułę, są bardziej tłuste, stałe i gęste, ale dzięki temu głęboko nawilżają skórę i szybko przynoszą ukojenie. Przez to mogą się dłużej wchłaniać, ale jest to kwestia zależna również od właściwego wpracowania ich w ciało. W tym przypadku na efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ można je dostrzec nawet po pierwszym zastosowaniu. Najlepsze masła do ciała to te, które w swoim składzie mają: masło kakaowe, masło kokosowe, masło shea czy masło arganowe.
Jak widzisz, istnieje wiele produktów, którymi śmiało możesz zastąpić uniwersalne olejki do masażu. Wśród nich z pewnością znajdziesz kosmetyki do masażu, które na stałe zagoszczą w Twoim gabinecie i będziesz często z nich korzystać. I choć nierzadko warto postawić na klasyczne i sprawdzone rozwiązania, tak też warto czasem poeksperymentować i poszukać czegoś, co odmieni Twój masaż i wprowadzi powiew świeżości do Twojej codziennej pracy.
Najlepsze łóżka do masażu do gabinetów SPA – nasza TOP 3.

Jedną z najczęściej wybieranych form relaksu przez ludzi jest odprężająca, nierzadko wyciszająca i uspokajająca wizyta w salonach kosmetycznych i SPA. Pobyt w takich miejscach to błogi spokój dla duszy i ciała. Nic dziwnego, w końcu powstały one z myślą o wszystkich zapracowanych, często przemęczonych i zestresowanych klientach. Wykonywane tam zabiegi, jak długie, przyjemne dla zmysłów masaże, nie tylko poprawiają samopoczucie, ale dodają również energii, której często zaczyna nam brakować od nadmiaru obowiązków i pracy. Dlatego też warto zadbać o samą aranżację wnętrza, która będzie dodatkowo wprowadzać wyjątkowo błogą atmosferę. Już na samym początku urządzania gabinetu SPA, zastanów się nad jego kolorystyką oraz wyposażeniem – tak, by całość była ze sobą spójna. Najczęściej jednak sen z powiek spędza wybór właściwego łóżka do masażu. Dlaczego? Ponieważ jest to sprzęt, wpływający znacznie na komfort pacjenta podczas przeprowadzanego zabiegu. A nie od dziś wiadomo, że to aspekt, o który szczególnie należy zadbać.
ŁÓŻKA DO MASAŻU, CZYLI PODSTAWOWY SPRZĘT W GABINECIE SPA
Najlepszym rozwiązaniem będą przede wszystkim stacjonarne łóżka do masażu, wyposażone w stabilną i wytrzymałą konstrukcję. Zaawansowane modele będą również posiadały elektryczną regulację wysokości, która wpływa na ergonomię pracy masażysty, ale i na bezpieczeństwo pacjenta – zwłaszcza dzieci, osób z nadwagą czy z zaburzeniami ruchowymi. Bardzo dobre łóżka do masażu będą się wyróżniać także komfortowym leżyskiem, wykonanym z miękkiej pianki oraz wygodnym zagłówkiem czy otworem na twarz. Dodatkowym atutem będzie z pewnością opcja podgrzewania blatu, dzięki której utrzymasz właściwą temperaturę ciała swojego klienta w chłodne dni lub wzmocnisz efekt rozgrzewających zabiegów.
NAJLEPSZE ŁÓŻKA DO MASAŻU – NASZA TOP 3.
W kategorii stołów Wellness&Spa można znaleźć różne propozycje – łóżka do masażu mniej lub bardziej zaawansowane, kilkusegmentowe, z elektryczną regulacją, w różnych przedziałach cenowych. Najważniejsze jest jednak, by zdecydować się na sprzęt, który spełni wszystkie Twoje wymagania i wspomoże pracę z pacjentem.
Jakie są zatem najlepsze łóżka do masażu, które sprawdzą się w salonach kosmetycznych i SPA? Zapoznajcie się z naszą TOP 3., może akurat właśnie wśród nich znajdziecie swojego faworyta!
NUMER 1 – WIELOFUNKCYJNY STÓŁ GEMINI FLEX
To najbardziej zaawansowany stół stacjonarny z podgrzewanym blatem. Został wyposażony w 4 silniki sterowane pilotem ręcznym. Zaawansowana regulacja umożliwia niezależne ustawienie wysokości kolumn oraz kątów nachylenia zagłówka i podnóżka. Posiada także zagłówek z wycięciem na twarz oraz niezwykle komfortowe podłokietniki. Cechuje się ponadczasowym, ergonomicznym designem oraz wspaniałą jakością wykonania. Sprawdzi się we wszystkich nowoczesnych wnętrzach, dodając im wyjątkowego charakteru.
NUMER 2 – ELEGANCKI STÓŁ LIBRA 4
Jeśli poszukujesz pięknego łóżka do masażu z wyróżniającą się podstawą, to stół stacjonarny LIBRA 4 będzie bardzo dobrym wyborem. Posiada 3 silniki sterowane pilotem ręcznym, umożliwiające regulację wysokości i kątów nachylenia zagłówka oraz podnóżka. Dodatkowo jest wyposażony w podgrzewany blat, który w szczególności przyda się do masaży, wykonywanych w okresie zimowym. Oprócz tego wyróżnia go zagłówek z wycięciem na twarz oraz wytrzymała tapicerka.
NUMER 3 – KLASYCZNY STÓŁ LINEA V3
Ten model łóżka do masażu sprawdzi się niemalże w każdym wnętrzu. Jego uniwersalny design przypadnie do gustu wszystkim, którzy stawiają na proste, sprawdzone rozwiązania. Stół ten charakteryzuje się elektryczną regulacją wysokości, kąta łamania oparcia oraz kąta łamania podparcia nóg. Na uwagę zasługują również komfortowe leżysko oraz wygodne podłokietniki. Solidna, stalowa rama wraz ze specjalnymi stabilizatorami sprawiają, że stół jest bardzo stabilny i bezpieczny w użytkowaniu.
Gabinet SPA to wyjątkowe miejsce, w którym Twój pacjent będzie mógł wypocząć nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Dlatego zadbaj o świetnej jakości sprzęty, akcesoria, po najdrobniejsze szczegóły ¬– muzyka, świecie, zapach i kosmetyki – tak, by czuł się nadzwyczajnie i za każdym razem, gdy poczuje taką potrzebę, wracał właśnie do Ciebie.
Stół rehabilitacyjny – przegląd najlepszych modeli

Jesteś na początku swojej kariery w branży fizjoterapii lub masażu? A może pracujesz od dawna w zawodzie, ale poszukujesz sprawdzonych i najlepszych sprzętów do Twojego gabinetu? W dalszym ciągu nie wiesz, jaki stół do masażu wybrać, by zabieg był w pełni skuteczny, a komfort pacjenta na maksymalnie wysokim poziomie? Kiedy jesteś mobilnym fizjoterapeutą lub masażystą to sprawa jest prosta – w tym przypadku składany stół do masażu będzie doskonałym rozwiązaniem. Można znaleźć wiele modeli, które mają lekką konstrukcję, a przy tym są niezwykle stabilne. Dzięki temu będziesz mógł wykonać pełnowymiarowy masaż, a przy tym bezproblemowo przemieszczać się z miejsca na miejsce. Jeśli jednak decydujesz się na pracę stacjonarną, to najlepszym wyborem będzie stół rehabilitacyjny, który najczęściej jest wyposażony w elektryczną regulację wysokości oraz dodatkowe funkcje, wspomagające Twoją pracę z klientem.
Tak naprawdę stacjonarny stół rehabilitacyjny można wykorzystać do wszelakich terapii manualnych, mięśniowo-powięziowych, zabiegów osteopatycznych, jak i kosmetycznych oraz masaży leczniczych i relaksacyjnych. Co zatem wpływa na tę uniwersalność i wielofunkcjonalność? Przede wszystkim bardzo komfortowe leżysko, które najczęściej jest wykonane z wysokogatunkowej, dobrej jakościowo pianki, trwała i odporna na zabrudzenia tapicerka oraz stabilna konstrukcja o dużej wytrzymałości na obciążenia. Jeśli jesteś zatem na etapie poszukiwań idealnego stacjonarnego stołu do masażu i potrzebujesz dokładnego przeglądu, który pomoże zdecydować jaki model wybrać, przygotowaliśmy dla Ciebie naszą TOP 5.
To 2-segmentowy stół rehabilitacyjny, który został wyposażony w praktyczną ramę sterującą. Jego unikatowa konstrukcja pozwala na komfortowy dostęp do pacjenta przy zachowaniu optymalnej stabilności. Na ergonomię pracy wpływa również możliwość regulacji zagłówka w pozycji góra-dół za pomocą sprężyny gazowej. Dodatkowym atutem jest przede wszystkim jego nowoczesny design, dzięki czemu stół jest również pięknym elementem wyposażenia gabinetu. Można go także z łatwością przemieszczać, dzięki kółkom znajdującym się w podstawie stołu.
Można śmiało stwierdzić, że to „starszy brat” wyżej wymienionej Agili 2, ponieważ jest to stół stacjonarny z 4-segmentowym blatem. Zarówno wytrzymała konstrukcja, regulacja zagłówka oraz wysokości za pomocą ramy sterującej, jak i wygodne leżysko, pozostają bez zmian. Jednak w tym modelu dodano udogodnienie, które zdecydowanie zasługuje na uwagę. Mowa o podłokietnikach z płynną, innowacyjną regulacją. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie dopasowanie pozycji ciała do potrzeb Twojego pacjenta. Warto wspomnieć jeszcze o bardzo istotnej kwestii, a mianowicie o maksymalnym obciążeniu, które w obu przypadkach (Agila 2 oraz Agila 4) wynosi 200 kg. Nic dziwnego zatem, że są to ponadczasowe bestsellery w bardzo atrakcyjnych cenach.
Ten stół rehabilitacyjny z 4-segmentowy blatem został wyposażony w ramę sterującą oraz system jezdny z 4 skrętnymi kółkami. Poza tym wyróżnia go także regulowany zagłówek za pomocą sprężyny gazowej z wycięciem na twarz oraz dołączona do zestawu specjalnie wyprofilowana poduszka ERGO, która idealnie dopasowuje się do twarzy i zapewnia pacjentowi wspaniałą wygodę podczas zabiegu. Stół posiada również 2 praktyczne, uniwersalne uchwyty podblatowe, zatyczkę do otworu na twarz oraz praktyczny wieszak na podkład w rolce. W podstawie zaś znajdują się regulowane i stabilne stopki. Warto dodać, że EVERO V4 to uniwersalny stół rehabilitacyjny, który z jednej strony gwarantuje klientowi bardzo wysoki komfort, a z drugiej zapewnia ergonomię pracy.
To najbardziej rozbudowany, 7-segmentowy stół rehabilitacyjny, który wyróżnia się niespotykaną w wielu modelach wielofunkcyjnością blatu, pozwalającą na jego dowolną konfigurację. To zasługa zaawansowanej regulacji: wysokości, podłokietników, bocznych półek i zagłówka oraz ręcznego sterowania łamaniem środkowej części blatu za pomocą pilota podblatowego. Poszczególne części leżyska wypełnia wysokogatunkowa pianka, odporna na odkształcenia o grubości 4 cm. Można więc śmiało stwierdzić, że stół rehabilitacyjny EVERO X7 to odpowiedź na złożone potrzeby terapeutów manualnych oraz masażystów.
Uwaga! Jeśli jesteś osteopatą lub skupiasz się głównie na wykonywaniu technik manualnych, dobrym wyborem będzie model EVERO X7 w wersji z pianką integralną. Jest ona zdecydowanie twardsza, przez co umożliwia wykonywanie bardziej precyzyjnych ruchów i impulsów podczas zabiegu. Blaty wykonane z wykorzystaniem tego rodzaju pianki są bezszwowe, przyjemne w dotyku i odporne na ścieranie. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskasz kompromis między komfortem pacjenta, a właściwą twardością leżyska.
Przemyślany zakup jakiegokolwiek stołu do masażu – stacjonarnego bądź składanego – zagwarantuje Ci przyjemność użytkowania, połączoną z doskonałą jakością. Przełoży się to na zadowolenie nie tylko Twoje, ale i klientów. Postaw zatem na sprawdzone i przede wszystkim testowane, bezpieczne modele, które spełnią oczekiwania w każdej kwestii.
Jak zadbać o komfort pacjenta podczas zabiegu?

Komfort pacjenta podczas zabiegu jest niezwykle ważny, ponieważ wzmacnia poczucie zaufania. Zatem nie bez powodu stawiasz na najlepszej jakości sprzęty i akcesoria, które pomagają Ci przeprowadzić masaż w bezpieczny i przyjemny sposób. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co dodatkowo możesz zrobić, by Klient – już od momentu przekroczenia progu Twojego gabinetu – czuł się swobodnie i bez stresu?
ROZMOWA Z PACJENTEM
Jeśli chcesz zbudować zaufanie i stworzyć dobrą relację z Twoim pacjentem, na samym początku zacznij od prostej rozmowy. Postaraj się go poznać, dowiedz się dlaczego zdecydował się na masaż, zapytaj o stan zdrowia, czy przebyte choroby. Pomogą Ci w tym specjalne ankiety dla masażystów i fizjoterapeutów, w których możesz sobie wszystko zapisać. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mieć wszystkie cenne informacje w jednym miejscu. Następnie wytłumacz, na czym polega zabieg i opowiedz o jego przebiegu. W ten sposób Twój pacjent nie będzie czuł się zagubiony i wie, na co się przygotować. Równie ważne jest zapytanie o wrażliwe obszary na jego ciele – niektórzy klienci mogą nie lubić dotyku w pewnych częściach ciała lub po prostu go nie chcieć z przyczyn osobistych. Ta wiedza pozwoli Ci na przeprowadzenie zabiegu, który nie wiąże się ze stresem i obawami pacjenta.
ARANŻACJA GABINETU
Aby pacjent czuł się komfortowo w Twoim gabinecie, powinieneś stworzyć dla niego przestrzeń, w której będzie mógł zachowywać się swobodnie i bez skrępowania. Oprócz przytulnego wnętrza, ładnego zapachu w powietrzu czy klimatycznego oświetlenia, postaw również na dodatki w wystroju, zapewniające bezpieczeństwo i poczucie prywatności. Przyda Ci się zatem funkcjonalny parawan, który oddziela od siebie strefy funkcjonalne. Dzięki niemu Twój pacjent będzie mógł się rozebrać i przygotować do masażu bez nieprzyjemnego zakłopotania. Dobrze, abyś miał w swoim wyposażeniu również schodek medyczny, ułatwiający wejście na stół rehabilitacyjny czy inny rodzaj sprzętu medycznego. To pomocne rozwiązanie, szczególnie w przypadku klientów, którzy cierpią z powodu ograniczonej mobilności bądź zaburzeń ruchu.
ODPOWIEDNIA DEZYNFEKCJA I HIGIENA PODCZAS MASAŻU
Choć wydawać się może to błahe i zarazem oczywiste, ale warto podkreślić, że nic tak nie wpływa na komfort pacjenta, jak świadomość, że leży na czystym i odpowiednio zabezpieczonym stole. Dlatego tak ważna jest właściwa dezynfekcja nie tylko stołu do masażu, ale i przestrzeni wokół po każdym kliencie oraz stosowanie podkładów higienicznych. Skorzystaj więc ze środków czystości, które są przeznaczone do nieinwazyjnego mycia sprzętu medycznego i tym samym, nie są szkodliwe dla zdrowia. W przypadku pokryć postaw na jednorazowe podkłady np. włókninowe, celulozowe lub flizelinowe lub wielorazowe pokrycia np. frotte lub okrycia olejoodporne.
AKCESORIA ZWIĘKSZAJĄCE KOMFORT PACJENTA
Jeśli zadbałeś o wymienione wyżej aspekty to jesteś na dobrej drodze, by zabieg przebiegał w miłej i komfortowej atmosferze. Możesz jednak jeszcze pomyśleć o dodatkowych akcesoriach, zwiększających maksymalnie wygodę pacjenta, zwłaszcza podczas długich sesji masażu czy terapii. Jednym z nich jest poduszka podgłówka (zazwyczaj dedykowana do składanych stołów do masażu), która zmniejsza odczuwalność siły nacisku na twarz. Dzięki temu, że jest wykonana z miękkiej pianki, charakteryzuje się sprężystością i odpornością na odkształcenia. Innym przykładem będzie poduszka silikonowa, która utrzymuje twarz w relaksującej pozycji. Jest elastyczna i wytrzymała, a przy tym łatwa w dezynfekcji i utrzymaniu higieny. Z kolei w okresie jesienno-zimowym możesz zdecydować się na elektryczną matę grzewczą, która ogrzeje ciało pacjenta w chłodny dzień, a tym samym poprawi jego krążenie, złagodzi zmęczenie i przyspieszy metabolizm.
Jak widzisz, czasami warto zadbać o szczegóły, by Twój klient czuł się komfortowo podczas zabiegu. Odpowiednia atmosfera: muzyka, świece i pozytywne nastawienie, w połączeniu z powyższymi wskazówkami, zagwarantują sukces, który przerodzi się w długofalową współpracę między Tobą a pacjentem – bez stresu z pełnym zaufaniem.