Blog

Jak wykonać masaż gorącymi kamieniami? Wskazówki dla początkujących.

Jak wykonać masaż gorącymi kamieniami? Wskazówki dla początkujących.

W gabinetach masażu coraz większą popularność zdobywają kamienie do masażu. Masaż nimi jest szczególnie chętnie wybierany przez pacjentów w chłodnym okresie jesienno-zimowym. Jest to zatem idealna pora, aby przyjrzeć się z bliska temu rodzajowi masażu i zapewnić swoim pacjentom chwilę ciepłego relaksu w nadchodzącym sezonie.

Co należy przygotować przed rozpoczęciem masażu kamieniami?

Najważniejsze są oczywiście bazaltowe kamienie do masażu, które kupisz w zestawie z wygodną i estetycznie wykonaną skrzynką bambusową. W zestawie, którego zamierzamy używać, nie może zabraknąć kamieni o różnych kształtach i rozmiarach, co umożliwi nam masaż wszystkich partii ciała. Optymalny zestaw kamieni zawiera aż 64 elementy, wśród których znajdziemy kamienie bazaltowe różnej wielkości do ciepłego masażu oraz dodatkowo kamienie marmurowe do zimnego masażu, a także zestaw kamieni naturalnych do pracy z czakrami, ale jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z masażem, śmiało możesz korzystać z mniejszego zestawu 45 kamieni bazaltowych, czy nawet mini zestawu 36 kamieni, który jest doskonałym wyborem przy ograniczonym budżecie. Najważniejsze, aby nic nie przeszkodziło Ci w odkrywaniu i nauce nowej techniki masażu.

Oprócz kamieni do masażu równie istotny jest podgrzewacz do kamieni, który nastawiamy na temperaturę ok.40-60 stopni. Jeżeli kamienie do masażu są zbyt ciepłe, możemy ochłodzić je w naszych dłoniach czy ręczniku. Warto zaopatrzyć się także w łyżkę do wyjmowania kamieni lub szczypce, a także olejek, którym naoliwimy ciało pacjenta i same kamienie. Po więcej technicznych wskazówek koniecznie zajrzyjcie do opisów naszych bazaltowych kamieni do masażu.

Jakie kamienie do masażu wybrać?

Do masażu gorącymi kamieniami nieprzypadkowo używa się czarnych kamieni bazaltowych. Dzięki gładkiej powierzchni mogą długo utrzymywać ciepło, które działa rozluźniająco na układ mięśniowy, a wysoka zawartość rdzy powoduje przyspieszenie leczenia chorób naczyń krwionośnych. Podczas wyboru zestawu kamieni należy zwrócić uwagę, aby kamienie miały w składzie czysty bazalt, bez żadnych dodatków ani wypełniaczy.

Kamienie do masażu - jak z nimi pracować?

Często zdarza się, że masaż gorącymi kamieniami kojarzy się z położeniem ciepłych kamieni na ciele klienta, jednak w praktyce jest to jedynie etap końcowy masażu. Na początku masażu należy wstępnie rozluźnić ciało, poprzez naoliwienie i głaskanie. Następnie możemy przejść do symetrycznego masażu ciała. Trzymając rozgrzane kamienie w dłoniach, masujemy nimi poszczególne partie ciała klienta. O tym, jak przebiega taki masaż możemy decydować indywidualnie, korzystając z najpopularniejszych metod: głaskania, rozcierania, ugniatania. Przy większych napięciach w ciele można także próbować pracy krawędzią kamienia do masażu. Korzystając z różnych rozmiarów kamieni dostępnych w zestawie, opracowujemy różne miejsca na ciele klienta. Największe kamienie dedykowane są do masażu tułowia, natomiast mniejsze umieszcza się pomiędzy palcami dłoni i stóp oraz na twarzy.

Istotne jest też nasze tempo: aby taki masaż był relaksujący, powinien być spokojny i powolny. Ostatni etap, czyli wcześniej wspomniane ułożenie kamieni bazuje na czakroterapii. Kamienie do masażu układamy na punktach energetycznych na ciele, a ich przesuwanie po ciele powinno odbywać się wzdłuż meridianów.

Masaż kamieniami a korzyści dla klienta?

Opisany przez nas masaż to przede wszystkim forma relaksu dla pacjentów. Gorące kamienie do masażu powodują głębokie rozluźnienie mięśni, co pomaga w pozbyciu się stresu i napięcia. Dodatkowo taki zabieg ma wiele korzyści zdrowotnych: poprawia krążenie, powoduje lepszą cyrkulację krwi, zwiększa funkcje limfatyczne i przyspiesza pracę serca. Dla najlepszych efektów należy stosować go regularnie min. raz w tygodniu.

Przeciwwskazania do masażu kamieniami

Niestety taki relaks nie jest odpowiedni dla każdego. Z terapii gorącymi kamieniami nie mogą skorzystać osoby, których skóra nie toleruje ciepła, jest bardzo wrażliwa lub osoby z uszkodzonymi nerwami, które w pewnych miejscach na ciele nie odczuwają bodźców związanych z wysoką czy niską temperaturą. Nie jest ona również wskazana dla osób ze skłonnościami do powstawania żylaków i zakrzepów. Szczególną ostrożność warto zachować w przypadku pacjentów z podwyższonym ciśnieniem i problemami z krążeniem. Pamiętajmy, aby przed wykonaniem masażu przeprowadzić odpowiedni wywiad z klientem, z którego dowiemy się istotnych informacji o stanie zdrowia naszego klienta. Pomocne są tutaj ankiety medyczne z odpowiednimi pytaniami.

Na co szczególnie uważać, wykonując masaż kamieniami?

Przede wszystkim pamiętajmy, że masaż kamieniami powinien być masażem relaksacyjnym. Zdaniem masażystki Aleksandry Szymańskiej z gabinetu Hamate, warto sprawdzać temperaturę kamieni na nadgarstku. Należy też unikać stukania kamieniami i ich upuszczania, a także wyposażyć się w akcesoria, które pomimo styczności z podgrzewaczem nie będą głośne (unikajmy więc metalowych szczypców czy łyżek). W trakcie pełnego rozluźnienia nawet najmniejszy hałas potrafi wytrącić z osiągniętego stanu odprężenia. Aby przyzwyczaić ciało do gorących kamieni, możemy najpierw układać je na ręczniku. Tak samo możemy postąpić z mniej gorącymi kamieniami; bazalt może wydawać nam się chłodny, jednak przy styczności z ciałem lub ręcznikiem jeszcze przez pewien czas będzie przyjemnie ogrzewał.

Jeżeli szukasz kompletnego zestawu do masażu gorącymi kamieniami, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. W naszych zestawach znajdują się 45 lub 64 kamienie do masażu, wykonane z naturalnej skały, różnej wielkości podgrzewacze, sterowane cyfrowo lub analogowo oraz łyżki do wyciągania kamieni. Znajdziesz tutaj również duży wybór aromatycznych olejków do masażu o dobrych składach i pielęgnacyjnym działaniu.

Przeczytaj więcej

Bądź gotowy na sezon jesień-zima, czyli co powinno znaleźć się w Twoim gabinecie

Bądź gotowy na sezon jesień-zima, czyli co powinno znaleźć się w Twoim gabinecie

Gorące lato pomału dobiega końca, a wielkimi krokami zbliża się już do nas okres jesienno-zimowy. To czas ciepłych sweterków, herbaty z cytryną i miodem, zapachu cynamonu i goździków czy długich wieczorów w towarzystwie ulubionej książki i miękkiego koca. W świecie masażu i fizjoterapii to najlepsza pora na wielki powrót rozgrzewających, zmysłowych i niezwykle odprężających zabiegów. Co zatem zaproponować swoim klientom, tak by urozmaicić nie tylko swoją ofertę, ale również wprowadzić wyjątkowy, jesienno-zimowy klimat? Jakie akcesoria i gadżety sprawdzą się w twoim gabinecie?

ZESTAW BAZALTOWYCH KAMIENI DO MASAŻU

Masaż gorącymi kamieniami, choć wydaje się nieco egzotyczny, to jest jednym z przyjemniejszych zabiegów, który pomaga rozluźnić napięte mięśnie, odpręża całe ciało i przyjemnie je rozgrzewa. Do jego wykonania szczególnie Ci się przyda odpowiedni zestaw kamieni do masażu, w towarzystwie dedykowanego im podgrzewacza. Jeśli jesteś początkujący i dopiero poznajesz tajniki tego zabiegu lub jesteś mobilnym masażystą i potrzebujesz lekkiego sprzętu, to najlepszym wyborem będzie mały zestaw 36 szt. bądź nieco większy – średni 45 szt. Spokojnie, są to pełnowymiarowe zestawy, które umożliwiają wykonanie masażu całego ciała, w tym także masażu głowy, twarzy i stóp. Z kolei, jeśli pracujesz przede wszystkim w stacjonarnym gabinecie, możesz postawić na duży zestaw kamieni 64 szt., który zawiera również te przeznaczone do czakr.

Jak zostało już wspomniane, będzie Ci potrzebny podgrzewacz do kamieni – ze sterowaniem cyfrowym lub analogowym. Pomoże Ci on odpowiednio je nagrzać i utrzymać właściwą temperaturę. Z kolei dla masażystów mobilnych polecane są wygodne, przenośne torby z funkcją podgrzewania.

ŚWIECE DO MASAŻU

Zmysłowy i niezwykle odprężający masaż świecą do masażu staje się z sezonu na sezon coraz bardziej popularny. Wykonuje się go za pomocą specjalnej świecy kosmetycznej, która po rozpuszczeniu przyjmuje postać ciepłego, płynnego olejku. Występują w różnych zapachach: świeżych i delikatnych, ale i mocnych, niezwykle aromatycznych. Dobrym wyborem będą świece z naturalnymi składnikami, jak masło shea, olej kokosowy, wosk pszczeli czy sojowy. Nastrojowa muzyka, przygaszone światło i ciepło rozpalonej świecy z pewnością wprowadzi niepowtarzalną, jesienną atmosferę.

MATA GRZEWCZA

Elektryczna mata grzewcza to gadżet, który wydaje się zbędny, jednak docenisz go szczególnie w chłodne dni, gdy Twój pacjent będzie potrzebować ciepła i delikatnego rozgrzania swojego ciała. Dzięki swoim uniwersalnym rozmiarom dopasuje się do większości stołów do masażu. Mata bardzo szybko się nagrzewa i jest wyposażona w wielostopniową regulację, więc idealnie dopasujesz jej temperaturę do potrzeb klienta.

ROZGRZEWAJĄCE KOSMETYKI DO MASAŻU

Czasami nie trzeba innowacyjnych rozwiązań ¬– te sprawdzone, jednak nieco urozmaicone – w zupełności wystarczą, by uatrakcyjnić usługi i zagwarantować odpowiedni klimat. Dlatego zamień klasyczne produkty do masażu na te o działaniu rozgrzewającym. Idealne będą różnorodne olejki, oliwki, czy kremy do masażu, które sprawdzają się na co dzień w wielu zabiegach. Dzięki temu w prosty sposób stworzysz jesienną wersję klasycznego masażu ciała. Jeśli nie chcesz jednak rezygnować ze swoich ulubionych, przetestowanych olejków, może również postawić na przeznaczony do nich podgrzewacz, dzięki któremu uzyskasz komfortową temperaturę produktu.

Sezon jesień-zima daje spore pole do popisu – to wspaniały czas na eksperymenty i wprowadzenie nowych zabiegów. Pamiętaj więc o wszelkich szczegółach: ciepłe, przygaszone światło, zapach suszonej pomarańczy unoszący się w powietrzu, delikatna muzyka i rozgrzewający masaż… Bez wątpienia skradniesz serce Twojego pacjenta.

Przeczytaj więcej

Łóżka do masażu – najlepsze pokrowce

Łóżka do masażu – najlepsze pokrowce

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem składanego łóżka do masażu, z pewnością w Twojej głowie pojawiło się pytania: jak o niego zadbać, by posłużył na lata? I w jaki sposób bezpiecznie z nim podróżować z miejsca na miejsce? Odpowiednia dezynfekcja i stosowanie pokryć jednorazowych (np. podkłady celulozowe) czy wielorazowych (np. frotte lub olejoodporne), zagwarantują właściwą ochronę tapicerki. Może być to jednak niewystarczające działanie, zwłaszcza dla osób, które pracują przede wszystkim mobilnie. Dlatego do transportu łóżka do masażu sprawdzają się najlepiej pokrowce i wózki transportowe, dzięki którym szybko i łatwo dostaniesz się do swojego pacjenta.

ŁÓŻKA DO MASAŻU I DEDYKOWANE IM POKROWCE

Do każdego modelu składanego łóżka do masażu można z łatwością dopasować pokrowiec, który zabezpieczy stół przed wszelkimi obiciami i zabrudzeniami. Znaleźć je można w różnych wariantach: z pojemnymi kieszeniami na akcesoria, kółkami czy z opcją plecaka. Dostępne są również w kilku rozmiarach, dzięki czemu można je dobrać odpowiednio do wymiarów stołu. Zapoznaj się z naszymi propozycjami, które ułatwią Ci z pewnością podjęcie decyzji.

POKROWIEC SIMPLY

Jeden z podstawowych pokrowców, który świetnie nadaje się do bezpiecznego przechowywania łóżka do masażu. Posiada pas na ramię, wygodny uchwyt transportowy oraz dno wzmocnione stopkami. Został wykonany z trwałego materiału i wyposażony w solidny zamek. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy pracują przede wszystkim w gabinecie, a do klienta dojeżdżają sporadycznie – najczęściej własnym samochodem.

POKROWIEC STANDARD

To bardzo podobny model, co SIMPLY, lecz z pojemną kieszenią na akcesoria do masażu, jak kosmetyki czy tejpy. Oprócz tego jego naramiennik został wypełniony komfortową pianką. Wykorzystano również odblaskowe elementy, zwiększające bezpieczeństwo podczas podróży oraz wytrzymałe uchwyty transportowe, ułatwiające przemieszczanie się.

POKROWIEC CITY

Jeśli oprócz łóżka do masażu musisz wziąć ze sobą większość swojego gabinetu ¬– olejki do masażu, kształtki, dezynfekcję, to ten pokrowiec jest właśnie dla Ciebie. Jest naprawdę pojemy, ponieważ posiada 4 kieszenie, wzmocnione lamówką. To świetna propozycja dla mobilnych masażystów czy fizjoterapeutów, którzy zabierają stół do masażu również w dalekie podróże – nawet samolotem. Jego funkcjonalny design, wygoda użytkowania i funkcjonalność zapewnią wygodę podczas transportu oraz ochronę przed uszkodzeniami.

A MOŻE OPCJA PLECAK LUB Z KÓŁKAMI?

Pokrowiec STANDARD oraz CITY występują również w opcji plecaka oraz z kółkami.Pokrowiec z opcją plecaka został wyposażony w pasy na plecy, dzięki którym będziesz w stanie zadbać o prawidłową postawę ciała, ponieważ umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru. Z kolei pokrowiec z kółkami sprawdzi się w przypadku nieco cięższego łóżka do masażu – dzięki kółkom przejedziesz tam, gdzie chcesz, bez potrzeby użycia dużej siły. Możesz zatem przemieszczać się tak, jak lubisz: pieszo, samochodem, a nawet komunikacją miejską. W ten sposób dotrzesz bezpiecznie i sprawnie do celu, a Twój stół będzie dobrze zabezpieczony.

Przeczytaj więcej

    Dbamy o Twoją prywatność

    Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Pliki cookie służą do personalizacji reklam Google. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

    OK
    pixel