Blog

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Praca z ciałem nie musi być intensywna, nacechowana mocnymi bodźcami. Nie zawsze jest tak, że im bardziej człowiek "wymiętolony" wyjdzie z masażu, tym lepiej terapia została wykonana i tym lepszy osiągnięto efekt. Czasami im mniej, tym lepiej.


Na czym polega?


Jednym z przykładów takiej terapii jest terapia czaszkowo-krzyżowa...

Przeczytaj więcej

Co kryje się w powięzi?

Co kryje się w powięzi?

Powięź to niezwykle złożony w swoim funkcjonowaniu element tkanki łącznej tworzącej "obudowę" wszystkich struktur w ciele. Otacza z zewnątrz mięśnie i wnika w ich głąb tworząc warstwy śródmięsnej i omięsnej. Płynnie przechodzi również w struktury ścięgniste, więzadła oraz torebki stawowe, tworząc jeden płynny twór...

Przeczytaj więcej

Medytacja – sposób na radzenie sobie „z samym sobą”

Medytacja – sposób na radzenie sobie „z samym sobą”

Chcemy Was dzisiaj zachęcić do zwrócenia uwagi na samego siebie. W zabieganym i pełnym niepewności świecie każdy człowiek odczuwa często stres, zakłopotanie, zmartwienia. Pojawia się też niepokój czy nieustanne analizowanie sytuacji. Rozpamiętywanie porażek, niepowodzeń i strach o przyszłe wydarzenia. Znasz to, prawda?

Przeczytaj więcej

Materac – prostota użytkowania, wielość zastosowań

Materac – prostota użytkowania, wielość zastosowań
W świecie fizjoterapii, rehabilitacji czy masażu poza zdobytą wiedzą i umiejętnościami ważne są również sprzęty i akcesoria, ułatwiające pracę specjalistów. Wymienić tu można profesjonalne stoły do masażu, kształtki, olejki i świece, bańki medyczne, elektryczne masażery czy maty do ćwiczeń...
Przeczytaj więcej

Masaż świecą aromaterapeutyczną

Masaż świecą aromaterapeutyczną

Jest jednym z rodzajów masaży relaksacyjnych. Jego głównym zadaniem jest niesienie odprężenia, przyjemności i głębokiego relaksu. Ma trochę charakter rytualny, a w połączeniu z nastrojową muzyką, przyciemnionym światłem świec i intensywnym ich zapachem, daje możliwość pełnego spokoju i odpoczynku.

Przeczytaj więcej

Fizjoterapia w sporcie

Fizjoterapia w sporcie

Dobrym standardem jest tworzenie teamu sportowego w obrębie danej drużyny, grupy zawodników czy nawet jednego sportowca. W jego skład powinien przede wszystkim wchodzić wykwalifikowany trener. Poza nim, nieodłącznym elementem stanowiącym o sukcesie jest współpraca z fizjoterapeutą, psychologiem sportowym oraz dietetykiem...

Przeczytaj więcej

Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna

Jedną ze specjalizacji w fizjoterapii jest dział stomatologiczny. Zapotrzebowanie na tego typu działalność powstało w wyniku rosnącej liczby problemów związanych z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych, aparatu mowy, oraz różnymi problemami z zakresu dolegliwości stomatologicznych. Również znaczny rozwój samej stomatologii niejako stworzył pole do pracy dla...

Przeczytaj więcej

Stół do masażu do zadań specjalnych – terapia niemowląt i dzieci

Stół do masażu do zadań specjalnych – terapia niemowląt i dzieci

Rehabilitacja najmłodszych wymaga specjalistycznego podejścia i ogromu wiedzy. Jest ona potrzebna, aby wypracować poprawne wzorce ruchowe – to dzięki nim możliwe jest uniknięcie lub ograniczenie trudności rozwojowych dziecka. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na sprzęt oraz techniki, jakimi posługuje się rehabilitant. Warto zadbać o odpowiedni stół, który zapewni właściwe warunki do pracy. Doskonałym wyborem będzie terapeutyczny, stacjonarny stół do masażu Evero Bobath, który z pewnością skradnie serca wszystkich dbających o maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfort małego pacjenta.

Stół do masażu Evero Bobath: najważniejsze informacje.

Ten stół do masażu niewątpliwie wyróżnia się na tle stołów stacjonarnych. Jest wyposażony w ramę sterującą i system jezdny, jednak jego obszerny blat z regulowaną wysokością czyni go wyjątkowym. Takie rozwiązanie zostało stworzone z myślą nie tylko o terapeutach pracujących z dziećmi metodą Bobath, ale również Vojty czy Domana. Dodatkowo stół posiada wytrzymałą i stabilną konstrukcję, gęstą i wielowarstwową piankę oraz miękką tapicerkę Soft Touch – wszystko po to, by zapewnić wygodę użytkowania.

Duży blat – ogrom możliwości.

Stół do masażu o największych wymiarach blatu zapewni dziecku pełną swobodę ruchów. Dzięki temu będzie mogło zaprezentować pełnię swoich umiejętności, co jest istotne przy ocenie motoryki spontanicznej w badaniu pediatrycznym. Obszerny blat umożliwia również płynną zmianę pozycji. Co zatem oznacza to w praktyce? Podczas terapii neurofizjologicznej ułożenie pacjenta może być zmieniane w różnych sekwencjach i nie wiąże się to z biernym przemieszczaniem oraz zaburzaniem zaplanowanej aktywności. Jednakże stół Evero Bobath to przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzieci z ograniczeniami motorycznymi często odczuwają lęk wysokości i dyskomfort spowodowany zaburzeniami widzenia przestrzennego oraz wąską płaszczyzną podparcia. W konsekwencji reagują nadmiernym stresem, napięciem emocjonalnym oraz niechęcią do zajęć. W tym przypadku stół do masażu Evero Bobath jest niezwykle pomocny w zbudowaniu zaufania między najmłodszymi a rehabilitantami czy fizjoterapeutami. Oczywiście warto pamiętać, że podstawową zasadą jest pilnowanie i asekuracja dziecka podczas jego przebywania na stole terapeutycznym – jednak dzięki dużej powierzchni blatu mali pacjenci poczują się pewniej podczas terapii, a ich niepokój stanie się mniejszy.

Stół do masażu Evero Bobath – dodatkowe atuty.

Choć regulacja wysokości w stołach stacjonarnych jest raczej standardową funkcją, tak w przypadku Evero Bobath można uznać ją za wyjątkową… Dzięki niej pacjent jest w stanie samodzielnie wejść na stół, jak również z niego zejść – to spore ułatwienie dla tych, którzy borykają się z różnymi dysfunkcjami ograniczającymi ruch oraz dla osób poruszających się na wózkach. Skorzystają z niej również terapeuci. Odpowiednio dobrana wysokość stołu pozwala na pracę w wygodnej pozycji, niwelującej uczucie zmęczenia. Funkcja regulacji daje zatem obustronny komfort. Warto także wspomnieć o systemie jezdnym, w który jest wyposażony model Evero Bobath. Dzięki niemu możliwe jest wygodne przemieszczanie stołu w dowolne miejsce, bez nadmiernego wysiłku.

Dzieci wymagają opieki, troski i należytego zaangażowania, by ich poczucie bezpieczeństwa było na odpowiednim poziomie. Trzeba więc stanąć na wysokości zadania oraz zapewnić im właściwe warunki, by terapia była efektywna. Stół do masażu do zadań specjalnych Evero Bobath – dla nadzwyczajnych, małych pacjentów – z pewnością ułatwi to zadanie, a zaplanowane aktywności będą przyjemne, pożyteczne i jakościowe.

Przeczytaj więcej

Dotyk w naszym życiu

Dotyk w naszym życiu

Dotyk to jeden z najbardziej subtelnych i emocjonalnych zmysłów jakim zostaliśmy obdarzeni. Jego rozwój rozpoczyna się już w życiu płodowym - w okolicy 6-10 tygodnia dziecko zaczyna odczuwać bodźce w obrębie ust, aby w czasie 14 tygodnia praktycznie cala powierzchnia jego ciała była zdolna do odbierania bodźców dotykowych.

Przeczytaj więcej

Czy siła mięśnia naprawdę ma znaczenie?

Czy siła mięśnia naprawdę ma znaczenie?

Silny, wydolny i wytrzymały mięsień lub cała grupa mięśniowa to z pewnością powód do dumy. Dobry stan naszych mięśni i tkanki łącznej jako ogół, gwarantuje nam dobre funkcjonowanie i zmniejszenie ryzyka kontuzji lub urazu w przyszłości. Dodatkowo, zdrowa, wysportowana sylwetka cieszy oko i daje poczucie zadowolenia.

Przeczytaj więcej
pixel