Blog
Składany czy stacjonarny stół rehabilitacyjny dla fizjoterapeuty? Jaki wybór będzie najlepszy?

Każdy fizjoterapeuta, rozpoczynając swoją pracę w zawodzie, szuka rozwiązań, które są praktyczne i znacznie ułatwiają prowadzenie biznesu. Już na samym początku musi zdecydować o swojej formie działalności – mobilna czy stacjonarna, a może łączona? Odpowiedź jest kluczowa, ponieważ dzięki niej wiadomo, jaki stół rehabilitacyjny wybrać dla siebie i swoich potrzeb. Jeśli ciągle się zastanawiasz i nie wiesz, na jaki model łóżka do masażu postawić, zobacz na nasze wskazówki, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.
SKŁADANY STÓŁ REHABILITACYJNY DLA MOBILNEGO FIZJOTERAPEUTY
Praca mobilnego terapeuty z pewnością ma wiele zalet – nie musisz wynajmować gabinetu, nie ogranicza Cię Twoje miejsce zamieszkania i możesz wykonywać zabiegi, gdziekolwiek zechcesz. Dojedziesz też do pacjentów najbardziej potrzebujących, którzy z poważnych przyczyn zdrowotnych nie mogą się poruszać. Mimo różnych korzyści należy pamiętać, że ten rodzaj pracy jest też bardzo wymagający. W końcu cały Twój gabinet musi znaleźć się na Twoich barkach – i to dosłownie. Dlatego niezwykle ważne jest, by zainwestować w lekki, składany składany stół rehabilitacyjny, z którym przemieszczanie się z miejsca na miejsce nie będzie dla Ciebie problematyczne.
- Dopasuj parametry
Twój przenośny stół rehabilitacyjny to podstawowy sprzęt, bez którego trudno będzie Ci wykonać pełnowymiarowy masaż. Pamiętaj, by dobrać odpowiednio długość i szerokość blatu oraz grubość pianki i rodzaj tapicerki do technik i metod, jakimi pracujesz na co dzień. Sprawdź także, wagę łóżka z dodatkowym wyposażeniem i oceń czy będzie dla Ciebie odpowiednia. Zwróć także uwagę na jego wymiary po złożeniu, dzięki czemu będziesz mieć pewność czy zmieści się np. do bagażnika Twojego samochodu.
- Rodzaj konstrukcji stołu rehabilitacyjnego ma znaczenie
Na rynku znajdziesz aluminiowe i drewniane, przenośne stoły do masażu. Dla osób pracujących mobilnie polecane są szczególnie modele ze stelażem aluminiowym. Są one lżejsze, odporne na wilgoć i często wyposażone w szybką regulację wysokości. Jeśli jednak nie obawiasz się dodatkowego obciążenia, zależy Ci na wyjątkowej, naturalnej estetyce, wybierz stół rehabilitacyjny o drewnianej, wytrzymałej konstrukcji.
STACJONARNY STÓŁ REHABILITACYJNY DO GABINETU FIZJOTERAPEUTY
Praca w gabinecie daje wiele możliwości. Przede wszystkim możesz stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której będziesz czuć się swobodnie, a Twoi pacjenci bezpiecznie. Wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria i gadżety masz pod ręką, co dodatkowo wpływa na komfort i efektywność zabiegu. W tym przypadku warto zdecydować się na stacjonarny stół rehabilitacyjny z zaawansowanymi funkcjami i regulacją.
- Stół rehabilitacyjny uniwersalny czy specjalistyczny
Zanim w gabinecie pojawi się elektryczne łóżko do masażu, zastanów się nad jego przeznaczeniem. Klasyczne modele sprawdzają się w wielu metodach i masażach. Zazwyczaj mają miękką piankę oraz wygodny zagłówek, są także wyposażone w regulację wysokości leżyska i kąta nachylenia jego niektórych segmentów. Jeśli jesteś specjalistą w danej technice, wybierz stół, który pomoże Ci maksymalnie wykorzystać Twoje umiejętności. Możesz znaleźć sprzęty z różnymi rozwiązaniami jak np. pianka integralna, dodatkowe banany do stabilizacji czy niestandardowy, obszerny blat.
- Funkcjonalność i dodatkowe wyposażenie
Stacjonarny stół rehabilitacyjny może mieć mechaniczną lub elektryczną regulację wysokości. Ta druga z pewnością daje większe możliwości - łatwiejsze i szybsze pozycjonowanie blatu. Na funkcjonalność łóżka wpływa dodatkowo jego wyposażenie. Z pewnością docenisz komfortowe podłokietniki, wieszak na podkład w rolce, wygodny system jezdny czy otwór na twarz wycięty w zagłówku.
JAKIE KRYTERIA POWINIEN SPEŁNIAĆ STÓŁ REHABILITACYJNY?
Niezależnie od tego, czy jest to składany, czy stacjonarny stół do masażu musi być w pełni bezpieczny w użytkowaniu, wykonany z najwyższej jakości, trwałych materiałów. Co więcej, powinien wspierać ergonomiczną pracę i komfort pacjenta podczas zabiegu. Bez dwóch zdań, właściwie dobrany profesjonalny stół rehabilitacyjny pomoże Ci uzyskać najlepsze efekty w terapii, dzięki czemu Twoje zabiegi będą przeprowadzane na najwyższym poziomie.
Pomocne przyrządy do masażu, czyli gadżety wspierające pracę terapeuty

Jeśli jesteś masażystą, fizjoterapeutą czy terapeutą manualnym z pewnością niejednokrotnie poszukiwałeś rozwiązań, które wspomogą Twoją pracę, tak by była jeszcze bardziej efektywna. W końcu często siła samych dłoni może być niewystarczająca podczas terapii, a wykonywane przez Ciebie uciski mogą obciążać i nadwyrężać ręce. W takiej sytuacji doskonałym wsparciem są różnego rodzaju przyrządy do masażu, które są niezwykle pomocne i bardzo proste w użyciu.
DLA KOGO POLECANA SĄ PRZYRZĄDY DO MASAŻU
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo proste – tak naprawdę dla każdego terapeuty – specjalisty, który w swojej technice potrzebuje silniejszego nacisku i precyzyjnej stymulacji. Przyrządy do masażu sprawdzą się w szczególności do masażu tkanek głębokich i punktów spustowych, w terapii uciskowej i mięśni przykręgosłupowych. Jednakże, z tego typu gadżetów mogą korzystać wszyscy masażyści czy fizjoterapeuci, którzy chcą również zadbać o swój komfort, bez nadmiernego przesilania dłoni. Masażery manualne nie tylko pozwalają na dotarcie do głęboko osadzonych punktów w ciele, ale także niwelują dyskomfort związany z długą, często bardzo wymagającą, pracą rąk terapeuty.
NAJLEPSZE MANUALNE PRZYRZĄDY DO MASAŻU
Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów do masażu, które są wykonane z różnych materiałów i tworzyw. Poniżej znajdziesz przygotowane przez nas propozycje masażerów – taki przegląd powinien ułatwić Ci podjęcie decyzji. Najważniejsze, by przyrząd do masażu był właściwie dobrany do metod i technik, z których korzystasz na co dzień i Twoich indywidualnych potrzeb.
To drewniane manualne masażery, które nadają się do głębokiego masażu ramion, nóg i pleców. W zestawie znajdziesz 4 przyrządy do masażu w różnych kształtach: kostka do masażu 5,5 x 5,5 cm, krzyż w kształcie litery T 11 x 10 cm, klasyczny „Bridy” 10 x 5 cm, pałeczka masująca 14 x 5 cm.
Masażer o ergonomicznym kształcie, sprawdzi się idealnie do masażu tkanek głębokich i punktów spustowych. Doskonale zastępuję pracę kciuka, dzięki czemu specjalista w szybki i bardzo efektywny sposób jest w stanie rozluźnić spięte partie mięśni.
Jest uniwersalnym przyrządem do masażu, który znacznie poprawia komfort pracy w wybranych technikach masażu jak: miejscowe ugniatanie, rozcieranie, wibracje. Został wykonany z polerowanego, wytrzymałego akrylu, odpornego na pęknięcia.
Ten gadżet jest szczególnie polecany w terapii uciskowej i masażu mięśni przykręgosłupowych. Pozwala on na stosowanie precyzyjnych i skoncentrowanych nacisków. Dodatkowo jego nietypowy kształt zapewnia stabilny chwyt w trakcie zabiegu.
Tego typu przyrządy do masażu powstały przede wszystkim z myślą o technikach uciskowych. W tym przypadku możesz postawić na: kamień do uciskania „łatwy do chwycenia” lub kamień do uciskania w kształcie grzyba.