Blog

Składany stół do masażu – akcesoria

Składany stół do masażu – akcesoria

„Mobilny masażysta” to fraza, która coraz częściej zostaje wpisywana przez klientów w wyszukiwarce, a składane stoły do masażu stają się coraz bardziej popularne wśród masażystów. Jakie akcesoria są niezbędne jako wyposażenie składanego stołu do masażu? Jakie dodatki poprawią komfort pracy oraz zadowolenie klienta? W tym artykule przedstawimy listę niezbędnych akcesoriów, które ułatwią pracę każdego masażysty i zwiększą wygodę klienta.

Podgłówki, czyli kluczowy element składanych stołów do masażu

Podstawowym wyposażeniem składanego stołu do masażu są podgłówki, które mają na celu zapewnienie komfortu zarówno klientom, jak i masażystom. Wyróżniamy kilka rodzajów podgłówków, które różnią się konstrukcją, regulacją oraz materiałem wykonania. Podgłówek regulowany 1D cechuje możliwość regulacji kąta nachylenia. Dodatkowo przedłuża stół nawet do 30 cm. Podgłówek regulowany 2D Ergo posiada odpowiednio wyprofilowany, ergonomiczny kształt, zapewniający równomierny rozkład siły nacisku twarzy pacjenta podczas masażu, czy terapii.

Półki i wieszaki - dodatek, który zwiększa komfort pracy

Półki, choć nie są niezbędnym elementem przenośnych stołów do masażu, mogą znacznie zwiększyć komfort klienta oraz masażysty. Można wyróżnić kilka rodzajów półek:

  1. Półki na oleje i kosmetyki: ułatwią Ci przechowywanie i dostęp do olejów , kremów oraz innych kosmetyków używanych podczas masażu . Zaletą półek jest szybki dostęp do niezbędnych produktów.
  2. Wieszak na ręczniki i prześcieradła : pomaga utrzymać czystość i porządek podczas sesji masażu, umożliwiając przechowywanie ręczników, prześcieradeł i innych tekstyliów. Główną zaletą użytkowania wieszaka jest to, że jednorazowe prześcieradła masz zawsze pod ręką.

Prześcieradła i pokrycia na stół i podgłówek – kluczowe dodatki w zachowaniu higieny

W profesjonalnym salonie masażu ważne jest, aby zadbać o utrzymanie odpowiedniej higieny. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do składanych stołów do masażu , takie jak pokrowce na stół i podgłówek. Pokrycia na stół i podgłówek odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu higieny, komfortu klienta oraz w ochronie stołu przed zniszczeniem. Warto tutaj wspomnieć o prześcieradle frotte do stołów składanych i pokrowcu frotte na podgłówek , które doskonale dopasują się do kształtu stołu, a dodatkowo zabezpieczą tapicerkę przed negatywnymi skutkami działania olejków. Bawełniany materiał, z którego wykonane jest pokrycie, można bezpiecznie prać, bez obaw o utratę kolorów.

Pasy do mocowania kończyn – bezpieczeństwo klienta i masażysty

Pasy stabilizujące to niezastąpiona pomoc podczas zabiegów z pacjentem niepełnosprawnym czy niestabilnym. Ich najważniejszą funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi bez powodowania u niego dyskomfortu, dlatego też tak ważna jest jakość wykonania pasów oraz ich wytrzymałość.

Pokrowce i wózki transportowe – wygoda podczas transportu

Mobilni masażyści muszą przewozić swoje składane stoły do masażu pomiędzy różnymi lokalizacjami, co bywa bardzo często niewygodne i męczące. Tutaj pomoce będą pokrowce i wózki transportowe, które ułatwiają przenoszenie i zabezpieczanie stołu podczas transportu. Jaskie są zalety posiadania pokrowców i wózków transportowych i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pokrowce na stoły do masażu mają na celu ochronę stołu przed uszkodzeniami, zabrudzeniami i wpływem warunków atmosferycznych. Oto kilka cech, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pokrowca:

  • Materiał - wybieraj pokrowce wykonane z trwałych i odpornych na przetarcia materiałów, takich jak poliester lub nylon. Pokrowiec powinien być także odporny na wilgoć, aby chronić stół przed wodą.
  • Wymiary - upewnij się, że pokrowiec pasuje do rozmiaru Twojego składanego stołu do masażu. Sprawdź wymiary produktu przed zakupem.
  • Uchwyty - wygodne uchwyty są ważne podczas transportu stołu. Wybieraj pokrowce z wytrzymałymi, dobrze usztywnianymi uchwytami.
  • Kieszenie - dodatkowe kieszenie na akcesoria, takie jak ręczniki czy olejki, mogą być przydatne podczas transportu.

Wózki transportowe są przydatne dla masażystów, którzy często muszą przenosić swoje stoły do masażu na dłuższe dystanse. Oto kilka cech, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka:

  • Sprawdź solidność wykonania ramy wózka, aby móc komfortowo przewozić różne typy stołów.
  • Wybieraj wózki z dużymi kołami, które ułatwiają transport na różnych powierzchniach, takich jak schody czy nierówne chodniki.
  • Upewnij się, że wózek ma regulację, aby pasował do rozmiaru Twojego stołu do masażu. Sprawdź, czy konstrukcja pozwala na łatwe zamocowanie stołu.

Podsumowując, składane stoły do masażu są niezwykle praktyczne i coraz bardziej popularne w branży. Kluczowe elementy, takie jak podgłówki, półki, wieszaki, prześcieradła, pokrycia na stół i podgłówek, pasy do mocowania kończyn oraz pokrowce i wózki transportowe, są bardzo pomocne dla każdego profesjonalnego masażysty. Dzięki tym akcesoriom, masażysta może komfortowo przeprowadzać zabiegi, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i zadowolenie swoim klientom.

Przeczytaj więcej

Termofor, czyli absolutny must-have w każdym domu!

Termofor, czyli absolutny must-have w każdym domu!

Coraz częściej zima zaskakuje i pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach. Warto się więc odpowiednio przygotować na te niespodziewane, chłodne wieczory. Tu z odsieczą przychodzi cieplutki termofor, który poza ogrzaniem ciała w zimne dni, ma wiele innych zastosowań, w których jest numerem jeden! Jak ten prosty przyrząd zyskał tak dużą sympatię wśród milionów ludzi na świecie? Jakie są jego rodzaje i jak zmieniał się jego wygląd na przestrzeni lat? Wszystkiego zaraz się dowiesz!

Droga do praktyczności, czyli ewolucja termoforu.

Zanim niepozorna „ciepła poduszka” stała się popularna, w domach stosowano róże formy ogrzewania podczas długiej i ciężkiej zimy. Od wieków uważa się, że w ciepłym łóżku łatwiej zasnąć, dlatego wymyślono sposób aby szybko i prosto, miejscowo ocieplić miejsce do spania. Tym rozwiązaniem była… patelnia. Wypełniano zwykłe naczynie gorącym żarem, a następnie przykrywano i wstawiało pod kołdrę na chwilę przed położeniem się spać. Nie tylko w obecnych czasach lubiono ciepło! Szczególnie, że częściej występowały srogie mrozy.

Pierwszym ulepszeniem starego wynalazku była zwykła szklana butelka, którą napełniano wrzątkiem i zakręcano, aby następnie położyć pod poduszkę lub pod stopy. Szkło stopniowo oddawało ciepło, dzięki czemu można było cieszyć się coraz to przyjemniejszym uczuciem.

Pierwszy projekt gumowego termoforu, który popularny jest do dziś, powstał w 1903 roku. Oczywiście dalej powszechnie używano starszych sposobów, ale innowacją stała się elastyczna poduszka z zakrętką. Wiadomo było już, że terapia ciepłem jest skuteczna w przypadku wielu dolegliwości, dlatego błyskawicznie znaleziono liczne zastosowania tego produktu.

Na co dobry jest termofor?

Gdy rozgrzewamy ciało, pomagamy wielu zachodzącym w nim procesom. Kiedy używać termoforu? Wtedy, kiedy czujesz, że tego potrzebujesz! Kojące działanie ma w przypadku uciążliwych skurczy menstruacyjnych oraz dyskomfortu w okolicach jamy brzusznej. Niezawodny jest w przypadku bólu mięśni, gdyż działa rozkurczowo oraz przyspiesza cykl regeneracji mięśniowej. Trochę ciepła przyda się też podczas infekcji – przeziębienia, czy grypy. Gorącego termoforu możesz używać kiedy tylko masz na to ochotę, jeśli nie ma do tego przeciwskazań.

Modele z kolorowymi lub zwierzęcymi wzorami mogą być używane dla dzieci – również na dolegliwości bólowe, czy problemy ze snem. Twoja pociecha na pewno polubi zasypianie z ciepła maskotką obok! Bądź jednak ostrożny z temperaturą wody, dostosuj ją tak, aby nie oparzyć delikatnej skóry malucha.

Gdy do gumowej butelki wlejesz zimną wodę, posłuży Ci ona za okład na miejscowe urazy. Dobrze jest więc mieć ze sobą termofor nawet w torbie sportowej!

Kiedy nie używać termoforu?

Miejscowe grzanie ciała nie jest dobre dla kobiet ciąży, ponieważ nadmierne ciepło może zaszkodzić dziecku, a nawet zwiększyć ryzyko poronienia. Ponadto przeciwskazaniem do używania termoforu są choroby takie jak: miażdżyca, osteoporoza, niektóre nowotwory oraz choroby hematologiczne. Nie używaj ciepłej butelki w przypadku mocnych urazów, ran, krwotoków, oparzeń skóry, obrzęków oraz stanów zapalnych.

Czy można wlać wrzątek do termoforu?

Nie powinno się używać wrzątku ani wody o temperaturze mogącej wywołać oparzenia. Nie należy napełniać termoforu pod zakrętkę. Pamiętaj o tym, aby wody było około 2/3 całej pojemności. Do napełniania stosuj tylko wodę.

Rodzaje termoforu

Termofor gumowy ma najczęściej postać worka do wypełniania wodą, najczęściej w zestawie z pokrowcem wykonanym z przyjemnego materiału w kolorowe wzory. Jest on praktyczny i trzyma ciepło nawet do kilku godzin! Jeśli decydujemy się na kupno termoforu, warto poszaleć ze wzorem lub materiałem! Dobrym wyborem będą pozycje z podobiznami zwierząt dostępne w sklepie Habys: lis lub jelonek.

Jeśli wolisz bardziej stonowane wzory, możesz zdecydować się na futerkowy, pluszowy bądź swetrowy materiał.

Termofor suchy, czyli cienki woreczek wypełniony pestkami wiśni to rozwiązanie na bolące zatoki i inne trudno dostępne miejsca. Pestki wiśni, uprzednio podgrzane w piekarniku, układają się według kształtu ciała, dlatego dotrą nawet do najmniejszych zakamarków. Takie rozwiązanie nie jest jednak w pełni skuteczne, gdyż pestki bardzo powoli oddają ciepło, a efekt utrzymuje się bardzo krótko.

Termofor żelowy to wkład wypełniony żelem, który przez użyciem należy podgrzać w piekarniku. Najczęściej nie jest dużych rozmiarów, dlatego idealnie nadaje się jako ocieplacz np. do rąk.

Termofor elektryczny to urządzenie z grzałką na akumulator. Po naładowaniu, przez kilka godzin odczuwamy przyjemne ciepło, które możemy dostosowywać do własnych potrzeb.

Czy spanie z termoforem jest zdrowe?

Długotrwały kontakt z termoforem, szczególnie gdy go nie kontrolujesz może spowodować oparzenia, dlatego nie zaleca się snu z jeszcze gorącym termoforem. Jednak gdy jest przestygnięty, nie ma problemu, aby zasnąć z ciepłym okładem.

Czy można leżeć na termoforze?

Nie należy leżeć ani siedzieć na termoforze gdy jest zbyt gorący, gdyż może wywołać to oparzenia.

Przeczytaj więcej

Materac gimnastyczny – jak wybrać najlepszy?

Materac gimnastyczny – jak wybrać najlepszy?

Rozważając zakup materaca gimnastycznego, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych cech, które nakierują Cię na właściwy wybór. Potrzebujesz dużej powierzchni do pracy z dziećmi, a może mniejszej do wykonywania mobilnych usług? Na rynku znajdziesz wiele różnych opcji, ale czy są one dostosowane do potrzeb profesjonalistów, czy jedynie traktowane jako prosty gadżet dla każdego? Weryfikując podpunkty z naszej check-listy, dowiesz się, czy trafiłeś na odpowiedni dla Ciebie materac!

Wymiary, czyli odpowiednia powierzchnia użytkowa, grubość oraz twardość materaca.

Materac do gabinetu profesjonalnego oraz sali treningowej

Kupując materac gimnastyczny do gabinetu bądź na salę treningową bez wątpienia ważne jest, aby był dostosowany do wielkości pomieszczenia oraz rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Szukaj więc materacy nieco dłuższych i szerszych od tych standardowych. W przypadku profesjonalnego użytku, warto zwrócić uwagę na jego grubość i twardość. Jeśli jest zbyt cienki, a na dodatek wypełniony miękką pianką – praca będzie uciążliwa, gdyż każdy ruch będzie skutkował nieprzyjemnym spotkaniem z twardą podłogą. Jeśli jednak zależy Ci na niewielkiej grubości, wybierz taki, z twardszym środkiem, a zyskasz komfort oraz ergonomię ćwiczeń. Grubsze materace to niezbyt dobry wybór - jeśli jest zbyt miękki, staje się bezużyteczny, przez większą wysokość, rośnie też odległość od podłoża, co jedynie przeszkadza w ćwiczeniach z klientem.

Materac do zadań specjalnych – mobilne usługi

Jeśli świadczysz mobilne usługi, ważne jest, aby materac był składany i łatwy w transporcie – jednak w tym przypadku istotne jest, aby produkt był przystosowany do użytku przez specjalistów, nie jedynie dla początkujących. Wiele tanich materacy nie nadaje się do ćwiczeń z fizjoterapeutą – nie są one stworzone z myślą o ich pracy, a wiele czynników ważnych dla manualnego terapeuty nie jest uwzględnianych podczas ich tworzenia, np. odpowiednia twardość, powierzchnia, czy materiał. Do profesjonalnego użytku idealne są składane materace marki Habys, gdyż mają odpowiedni rozmiar, jakość oraz są praktyczne. Do niektórych modeli szyte są pokrowce, aby móc jeszcze wygodniej przenosić sprzęt oraz bezpiecznie go przechowywać. Jeśli jednak nie potrzebujesz pokrowca, materac wyposażony jest w uchwyt, dlatego transport nie będzie problemem!

Materace dla każdego!

Tworząc ekwipunek przystosowany do ćwiczeń na siłowni, czy też różnych zajęć fitness, warto zwrócić uwagę na kompaktowość sprzętu. Jeśli zaczynasz przygodę z ćwiczeniami, warto się zatrzymać i sprawdzić ofertę materaców gimnastycznych marki Habys. Są one kierowane zarówno do początkujących, jak i doświadczonych w swojej dyscyplinie. Mają odpowiednią twardość, a ponadto są mniejsze niż standardowe materace dla profesjonalistów. Wykonane są z pianki o dużej gęstości, gwarantują stabilność i amortyzację podczas ćwiczeń.

Kolejną cechą składanych materacy gimnastycznych jest łatwość w przechowywaniu. W przeciwieństwie do tych tradycyjnych można je bez problemu schować w szafie lub pod łóżkiem. Dzielą się aż na 4 części, co pozwala na złożenie ich do bardzo małych rozmiarów. Dzięki kompaktowości możesz wziąć je ze sobą wszędzie! Kto wie, może znajdziesz dla nich inne zastosowanie? Możesz zabrać je ze sobą na trening, do pacjenta, na zabawy sportowe, czy aktywny wypoczynek z dziećmi.

Jakość wykonania – dlaczego właśnie Habys?

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jakość wykonania materaca. Dobrze wykonany jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia, dzięki czemu może służyć przez wiele lat. Przykładowo niektóre materace składane Habys pokryte są specjalną tapicerką Comfy Base, która jest również stosowana w produkcji profesjonalnych stołów do fizjoterapii i masażu. Solidna i wytrzymała tapicerka z materiału typu PCV jest odporna na zabrudzenia, działanie olejków i środków do dezynfekcji. Kolor tapicerki zachowuje swoją intensywność przez wiele lat.

Materace gimnastyczne firmy Habys są wyposażone w bezpieczne zamki błyskawiczne, które zostały schowane w specjalnie przygotowanym zaszyciu. Dzięki temu nie zahaczają się o odzież czy włosy podczas ćwiczeń i nie powodują odgnieceń.

Trochę koloru!

Większość materaców marki Habys występuje w uniwersalnym kolorze - niebieskim, idealnym do gabinetów fizjoterapii, ale nasze ostatnie bestsellery są w 4 różnych kolorach: różowym, niebieskim, czarnym oraz trzykolorowym. Na pewno kupując materac dla dziecka lub po prostu dla siebie, zwracamy uwagę na dopasowanie go do własnego stylu i upodobań. Z tymi materacami to możliwe! Dodatkowo na każdej z czterech części materaca widnieje inny odcień danego koloru. Nadaje to niepowtarzalnego wyglądu, a dodatkowo ozdobi każde wnętrze!

Składane materace gimnastyczne to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę, trwałość i praktyczność. Dzięki wysokiej jakości materiałów, solidnej konstrukcji, wytrzymałej tapicerce Comfy Base oraz praktycznym uchwytom, materace Habys idealnie sprawdzą się zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Przeczytaj więcej

    Dbamy o Twoją prywatność

    Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Pliki cookie służą do personalizacji reklam Google. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

    OK
    pixel