Materac – prostota użytkowania, wielość zastosowań

2021-08-24
Materac – prostota użytkowania, wielość zastosowań

W świecie fizjoterapii, rehabilitacji czy masażu poza zdobytą wiedzą i umiejętnościami ważne są również sprzęty i akcesoria, ułatwiające pracę specjalistów. Wymienić tu można profesjonalne stoły do masażu, kształtki, olejki i świece, bańki medyczne, elektryczne masażery czy maty do ćwiczeń. Należy także wspomnieć o materacach, które choć mogą kojarzyć się z okresem szkolnym i zajęciami WF-u, doskonale sprawdzają się w rehabilitacji ogólnej i gimnastyce korekcyjnej. Przydadzą się również w przedszkolach, mobilnych punktach medycznych lub do samodzielnych ćwiczeń w domu.

Materac i jego specyfikacja.

Wydawać by się mogło, że materace nie wyróżniają się niczym w swojej prostocie. To nic bardziej mylnego – ich różnorodność rozmiarów czy kolorów sprawia, że z pewnością każdy znajdzie ten odpowiedni, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Mogą być jedno lub kilkuczęściowe, wypełnione wysokoelastyczną, odporną na odkształcenia pianką i wykończone starannym szyciem, do którego zostały użyte nici poliestrowe. Co więcej, dobry materac powinien posiadać certyfikat medyczny CE, co oznacza, że spełnia wymagania zasadnicze oraz przepisy prawa, normy jakości i bezpieczeństwa.

Praktyczne funkcje i zalety materaca.

Na wstępie należy zwrócić uwagę na jego uniwersalność, ponieważ dzięki swojej strukturze zapewnia bezpieczne i miękkie podłoże do rozmaitych aktywności, zaplanowanych dla dzieci, dorosłych, osób z dolegliwościami oraz tych w pełni sprawnych. Dzięki „pracy na ziemi” pacjenci nabierają odwagi, wykorzystują w pełni swój potencjał i tym samym pozbywają się dyskomfortu związanego z lękiem przed upadkiem z wysokości. Jest to zatem doskonała alternatywa dla tych, którzy obawiają się pracy z terapeutą na stole do masażu bądź rehabilitacji. W gabinetach o małej powierzchni dobrze się sprawdzą materace składane, a ich dodatkowym atutem będzie wyposażenie w funkcję walizki po złożeniu. W ten sposób możliwe jest zachowanie sporej przestrzeni w pomieszczeniu oraz sprawny transport do domu pacjenta.

Profesjonalny materac zabezpiecza ćwiczącego przed kontuzjami i urazami – amortyzuje oraz zapewnia pełną swobodę ruchu. Może służyć do ćwiczeń indywidualnych, czynno-biernych, gimnastyki korekcyjnej, ale też do zajęć akrobatycznych i dziecięcych zabaw. Z pewnością jego użytkowanie przyniesie wiele korzyści, które wpłyną pozytywnie na naszą pracę oraz zadowolenie pacjenta.

Podmiot prowadzący reklamę: Habys sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Stoły rehabilitacyjne umożliwiają fizjoterapeucie prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Stosowane w gabinetach medycznych i lekarskich umożliwiają pacjentom przybranie prawidłowej postawy do przeprowadzenia efektywnego i bezpiecznego zabiegu lub badania. Budowa stołów rehabilitacyjnych pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabiegi przynoszą zamierzony skutek i zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia zabiegu/badania.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel