Lekki stół do masażu - na jaki się zdecydować?

2022-03-24
Lekki stół do masażu - na jaki się zdecydować?

Każdy masażysta czy fizjoterapeuta jest świadomy tego, że oprócz zdobytej wiedzy i posiadanych umiejętności, równie ważne są narzędzia i akcesoria, z których korzysta na co dzień. Niewątpliwie podstawowym sprzętem jest profesjonalny stół do masażu, ułatwiający przeprowadzenie i wykonanie pełnowymiarowego zabiegu. Jego wybór nie jest zawsze taki oczywisty, w końcu sporo zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Specjaliści świadczący usługi w swoich gabinetach mogą zdecydować się na różnorodne zaawansowane stoły stacjonarne lub składane o cięższych konstrukcjach. Z większą zagwozdką zmierzą się z pewnością mobilni masażyści i fizjoterapeuci, dla których podróż z przenośnym stołem do masażu będzie nie lada wyzwaniem. Jaki model powinni zatem wybrać, by szybko i bezpiecznie dotrzeć do swojego pacjenta?

STOŁY DO MASAŻU – CO WPŁYWA NA ICH MOBLINOŚĆ?

To nie tajemnica, że praca mobilna wymaga wiele poświęcenia i zaangażowania, zwłaszcza kiedy musisz mieć na swoich barkach cały „przenośny gabinet”. Przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest wymagające, dlatego dobrze dobrany stół do masażu sprawi, że to zadanie będzie dla Ciebie mniej problematyczne. Podczas wyboru miej na uwadze jego wagę, łatwość składania i rozkładnia oraz szybkość regulacji. To kwestie, które ułatwią Ci ergonomiczną pracę. Zdecyduj także, jaką konstrukcję wolisz – aluminiową czy drewnianą. Ta pierwsza jest z pewnością lżejsza oraz bardziej odporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Z kolei ta druga wprowadzi przyjazną i ciepłą atmosferę, dzięki pięknu naturalnego drewna. Rozmiar, czyli długość i szerokość oraz grubość pianki łóżka do masażu również ma znaczenie. Im większe są jego gabaryty, tym jego transport jest trudniejszy.

PRZEGLĄD LEKKICH STOŁÓW DO MASAŻU

Oto kilka naszych propozycji przenośnych stołów do masażu, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Wyróżnia je przede wszystkim doskonała jakość, mała waga oraz wytrzymałość. I co bardzo ważne! Ich bezpieczeństwo jest potwierdzone testami jakościowymi.

  • LUNA LIGHT >>
  • To najlżejszy model marki Aveno Life. Posiada szybką i łatwą regulację wysokości, dzięki specjalnej konstrukcji nóg w kształcie litery U. To rozwiązanie zapewnia dodatkowo wysoką stabilność i znacznie ułatwia dostęp do pacjenta. W stole celowo wyeliminowano elementy drewniane, które po długoletnim użytkowaniu często odpowiadają za skrzypienie stołu podczas masażu.

  • AERO >>
  • To dwusegmentowy aluminiowy stół do masażu o niezwykle lekkiej konstrukcji – nie bez powodu uznawany jest powszechnie za „ultralekki”. Jest wygodny w transporcie, dzięki swoim kompaktowym wymiarom. Okrągłe profile z systemem Fast Lock zapewniają doskonałą stabilność oraz szybką regulację.

  • AERO STABILA >>
  • Można powiedzieć, że to brat wyżej wymienionego AERO, ale o podwyższonej stabilności. Wszystko za sprawą specjalnego systemu linek, który zastępuje trzecią, dodatkową parę nóg. To rozwiązanie zmniejsza podatność na naciski pionowe w środkowej części blatu stołu.

  • VERONA >>
  • To kolejny ciekawy produkt marki Aveno Life. Stół posiada szybką, zatrzaskową regulację wysokości. Jest łatwy w przenoszeniu, wygodny i stabilny. Wykonany z odpornej na uszkodzenia tapicerki oraz linek o podwyższonej wytrzymałości.

  • PANDA >>
  • To jeden ze stołów, który dzięki swojej uniwersalności i wytrzymałości zdobył mocną pozycję w branży masażu. Posiada aluminiowy stelaż z poprzecznym wzmocnieniem, powlekane stalowe linki z wytrzymałymi łącznikami oraz stopki antypoślizgowe. Miłośnicy naturalnego designu również znajdą coś dla siebie. Panda dostępna jest także w wersji drewnianej, lecz cięższa o 1,2 kg od modelu aluminiowego. Mimo to podróżowanie z nią wciąż jest wygodne i komfortowe.

TRANSPORT STOŁU DO MASAŻU

Jeśli jesteś już szczęśliwym posiadaczem lekkiego, przenośnego stołu do masażu możesz także pomyśleć, jak w bezpieczny sposób go przetransportować. Funkcjonalny pokrowiec z uchwytem na ramię lub z opcją plecaka to element wyposażenia, którego nie może zabraknąć u mobilnego masażysty. Praktyczny i zwrotny wózek transportowy to dodatkowa opcja, choć równie przydatna, zwłaszcza gdy wybrałeś nieco cięższy stół i nie chcesz zbytnio nadwyrężać swojego kręgosłupa. W ten sposób zadbasz o komfort i bezpieczeństwo oraz z łatwością dotrzesz na miejsce.

Podmiot prowadzący reklamę: Habys sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Stoły rehabilitacyjne umożliwiają fizjoterapeucie prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Stosowane w gabinetach medycznych i lekarskich umożliwiają pacjentom przybranie prawidłowej postawy do przeprowadzenia efektywnego i bezpiecznego zabiegu lub badania. Budowa stołów rehabilitacyjnych pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabiegi przynoszą zamierzony skutek i zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia zabiegu/badania.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel