Liftingujący masaż naturalnymi kamieniami, czyli fenomen zestawu Gua Sha & Roller

2023-03-22
Liftingujący masaż naturalnymi kamieniami, czyli fenomen zestawu Gua Sha & Roller

Z pewnością słyszałeś o korzyściach, jakie niesie za sobą codzienny masaż twarzy. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją może zdziałać cuda! Jeśli chcesz przenieść swoją codzienną kosmetyczną rutynę na wyższy poziom, warto zainteresować się zestawem Gua Sha & Roller.

Ewolucja masażu kamieniami.

Powszechnie wiadomo, że masaż kamieniami wywodzi się z paleolitu, kiedy to nacierano swoje ciało małymi głazami w celu złagodzenia bólu. Przez lata używano tej metody, gdyż wierzono, że ma ona regenerujące działanie.

Historia niepozornej płytki Gua Sha sięga czasów starożytnych. Zastosowanie, jakie znamy dziś, ma swoje źródło w Chinach, gdzie kobiety wykonywały masaż za pomocą rzeźbionego kamienia jako rytuał mający uśmierzyć ból oraz wyleczyć stany zapalne.

Co to jest Gua Sha?

Gua sha to masażer do twarzy i ciała wykonany z naturalnego kamienia, często w zestawie z rollerem, również kwarcowym, bądź jadeitowym w zależności od efektów, jakie ma przynosić. Oba przyrządy służą do masażu skóry za pomocą krótkich lub długich pociągnięć, aby zwiększyć przepływ krwi, odprowadzić limfę oraz poprawić kondycję i wygląd.

Rosnące zainteresowanie kamieniem Gua Sha.

Wraz z rosnącą popularnością koreańskiej pielęgnacji, na europejskim rynku pojawiły się wspomniane rollery oraz płytki. Bardzo szybko stały się one absolutnym hitem wśród kobiet, które chciały udoskonalić swoją codzienną rutynę. Nie skończyło się to jednak na samym popycie. Pozytywne opinie oraz zadowalające efekty widziane już po pierwszym użyciu pozwoliły na rozwój tematu masażu twarzy z pomocą kamiennych narzędzi.

Jadeit czy kwarc?

Szukając odpowiedniego zestawu dla siebie, na pewno natknąłeś się na przynajmniej dwa rodzaje naturalnego kamienia, z którego jest wykonywana płytka i wałki. Najczęściej wybierane są: jadeit lub kwarc (np. różowy). Czy kontrastują ze sobą tylko wyglądem? Okazuje się, że nie! Różnią się od siebie zastosowaniem oraz emanowanym chi. Jadeit ma oczyszczać ciało z negatywnej energii, pomagać leczyć schorzenia wewnętrzne i wzmacniać odporność. Z kolei kwarc ma pomagać w przypadku problemów emocjonalnych, bóli głowy, mięśni i stawów, a także bezsenności. Bardziej odczuwalną, a przede wszystkim udowodnioną różnicą jest to, że kwarcowy Gua Sha lepiej trzyma chłód, co korzystnie wpływa na efekty masażu. W sklepie Habys kupisz właśnie taki zestaw z prawdziwego kwarcu! Nie zabraknie również przyrządów z zielonego kamienia!

Jak używać zestawu Gua Sha & Roller?

Przed użyciem zaleca się umieścić zestaw w lodówce na kilka minut, aby podczas masażu jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Należy odpowiednio przygotować twarz- dokładnie umyć, a następnie nałożyć ulubiony tonik, serum, bądź olejek i zacząć masaż. Ruchy wykonuj powoli w stronę węzłów chłonnych lub od środka twarzy do zewnątrz. Żuchwę masuj, zaczynając od środka brody do ucha, a następnie kontynuuj wzdłuż szyi. Pamiętaj, aby kontrolować nacisk na skórę, gdyż masaż wykonany za mocno jedynie Ci zaszkodzi. Najważniejsze, aby znaleźć odpowiednią dla Ciebie rutynę i powtarzać ją- na początek 2-3 razy w tygodniu.

Gua sha w masażu leczniczym.

Gua Sha to nie tylko masażer, czyli akcesorium do masażu, ale też nazwa techniki masażu terapeutycznego. Jest on wykonywany przez odpowiedniego specjalistę. Masaż dedykowany jest na całe ciało, ale najczęściej skupia się na plecach, pośladkach, szyi, ramionach i nogach. Poprawnie wykonany zabieg rozluźnia sztywne mięśnie, ułatwia drenaż tkanek, a także poprawia kondycję skóry.

W chińskiej medycynie ludowej Gua Sha ma na celu likwidacje zastoju energii- chi, która, według przekonań praktyków, może być odpowiedzialna za wszelkie stany zapalne. Uważa się, że pocieranie skóry pomaga rozbić tę energię i przyspieszyć proces gojenia.

Efekty regularnego masażu twarzy płytką i rollerem.

Masaż kamiennymi przyrządami:

  • przywraca skórze blask oraz jędrność, pomaga również w wyrównaniu kolorytu,
  • używany jest w celu detoksykacji organizmu, odprowadza wszelkie szkodliwe substancje zgromadzone w zastanej limfie,
  • sprzyja procesom odnowy, czy też odmłodzenia skóry- pomaga pozbyć się tak zwanych „chomiczków” i drugiego podbródka oraz niweluje zmarszczki,
  • likwiduje cienie pod oczami oraz zmniejsza opuchliznę twarzy.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel