Masaż bambusem

2022-01-18
Masaż bambusem

Czy wiedziałeś, że bambus to jedna z najszybciej rosnących traw na świecie i znajduje zastosowanie w różnorodnych dziedzinach życia? Tak naprawdę towarzyszy Ci w życiu na co dzień: w kuchni, kosmetyce czy przemyśle. Ma wyjątkowe właściwości, ponieważ jest trwały i mocny, ekologiczny, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny, regenerujący i odmładzający. Nie będzie to zatem zaskoczenie, że bambus wykorzystuje się w medycynie oraz w różnych formach leczenia, ale także do relaksacji i… masażu.

Na czym polega masaż bambusem?

Na wstępie warto powiedzieć, że zabieg ten można zaliczyć do masaży relaksacyjnych, leczniczych, liftingujących i drenujących. Wykonywany jest za pomocą specjalnych pałeczek o różnych wielkościach i średnicach oraz miotełek bambusowych, które idealnie dostosowują się do kształtu ciała. Dzięki technice pocierania, ugniatania i rolowania nimi po skórze, uwalniają się związki krzemu, które wpływają niezwykle pobudzająco na cały organizm. Odpowiednie poruszanie pałeczkami bambusowymi, uciska spięte punkty w ciele i je delikatnie rozluźnia. Masaż zazwyczaj rozpoczyna się od stóp, a następnie kieruje się powoli ku górze, w stronę karku. Może być on delikatny i nastrojowy, jak również energetyczny i mocny – w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Istotne jest to, że nieważne na jaką formę się zdecydujemy, zabieg doskonale będzie stymulować tkanki głębokie i korzystnie wpłynie na poprawę krążenia pacjenta.

Masaż bambusem i jego zalety

Korzyści jest naprawdę wiele, zarówno tych fizycznych, jak i psychicznych. Przede wszystkim masaż polepsza kondycję naszej skóry – wygląda zdrowo, jest odżywiona i dotleniona oraz pozbawiona toksyn. Dodatkowo przyspiesza przemianę materii, zwiększa elastyczność ciała i mięśni oraz modeluje sylwetkę. Nie wolno pominąć jego dobroczynnego działania na nasz umysł i samopoczucie. Zabieg dodaje energii, niweluje napięcia, relaksuje, odpręża, a tym samym przynosi ulgę zmęczonemu ciału. Masaż bambusem będzie więc dobrym rozwiązaniem w przypadku nadmiernego stresu, bólów głowy, mięśni czy pleców, sprawdzi się również w walce z cellulitem.

Przeciwskazania do masażu bambusem

Choć zabieg ten jest świetną propozycją dla wszystkich potrzebujących chwili wytchnienia oraz redukcji napięć mięśniowych, nie każdy będzie mógł z takiej usługi skorzystać. Osoby, które borykają się z chorobami nowotworowymi, ze schorzeniami i stanami zapalnymi, mają powiększone węzły chłonne, zmiany dermatologiczne, żylaki czy rany, w trosce o swoje bezpieczeństwo, powinny skonsultować się z lekarzem bądź fizjoterapeutą. Podobnie w przypadku kobiet w ciąży lub w okresie laktacji. Tylko wykwalifikowany specjalista jest w stanie ocenić, czy ten rodzaj masażu będzie dla nich wskazany.

Czasami nie potrzebujesz dalekich podróży, by zaznać odrobiny egzotyki w swoim życiu. Wystarczy wizyta u doświadczonego masażysty, nastrojowa muzyka, aromatyczny zapach i… pałeczki bambusowe, a orientalny świat jest na wyciągnięcie ręki. Warto zatem wypróbować tę nietypową technikę masażu – możesz być pewny, że zaskoczy Cię pozytywnie i takich zmysłowych wycieczek będziesz chciał tylko więcej i więcej…

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel