Mobilne i stacjonarne stoły rehabilitacyjne. Jak wybrać stół do masażu i rehabilitacji do swojego gabinetu?

2024-02-29
Mobilne i stacjonarne stoły rehabilitacyjne. Jak wybrać stół do masażu i rehabilitacji do swojego gabinetu?

Mobilne i stacjonarne stoły rehabilitacyjne. Jak wybrać stół do masażu i rehabilitacji do swojego gabinetu?

Stół do rehabilitacji ma gwarantować komfort nie tylko pacjentowi.  Nie można zapominać, że ergonomia pracy pozwala fizjoterapeucie, masażyście czy osteopacie na zminimalizowanie problemów zawodowych np. bólu kręgosłupa. Wygoda rehabilitanta to jednak nie wszystko. Stoły powinny odznaczać się m.in. bezproblemową regulacją wysokości czy odpowiednią stabilnością. Jak wybrać model stołu do masażu czy terapii manualnej? Z tego tekstu dowiesz się, co warto pod uwagę przed zakupem tego niezwykle ważnego elementu wyposażenia własnego gabinetu.

Jaki stół rehabilitacyjny kupić — stacjonarny czy przenośny?

Dobór stołu do masażu i fizjoterapii jest w głównej mierze uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim warto określić charakter pracy rehabilitanta. Jeżeli zdecydowana większość pacjentów wymaga terapii domowej (np. seniorzy, osoby z zaburzeniami chodu), to wówczas warto zdecydować się na stoły składane. Lekkie i mobilne leżanki, które można z łatwością transportować w samochodzie, będą też dobrym wyborem dla gabinetów masażu czy salonów SPA.

Fizjoterapeuci i chiropraktycy pracujący głównie w gabinecie powinni zainwestować w stoły niemobilne. Oczywiście tego typu kozetki są wyposażone w kółka i system jezdny, aby ułatwić ich przetransportowanie np. pomiędzy pomieszczeniami w budynku. Jednak bardziej zaawansowana budowa wraz z większą funkcjonalnością i wytrzymałością sprawiają, że są przeznaczone głównie do pracy stacjonarnej.

Bez względu na rodzaj pracy fizjoterapeuty warto zapamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • stół do masażu czy osteopatii musi mieć możliwość regulacji wysokości
  • tapicerka i zagłówki muszą być wykonane z materiału, który jest łatwy do dezynfekcji
  • mobilne stoły i stacjonarne łóżka rehabilitacyjne muszą być odpowiednio stabilne i wytrzymałe np. w przypadku pacjentów o wyjątkowo dużej masie ciała

Przenośne i stacjonarne stoły do rehabilitacji — co wybrać?

Aktualny rynek sprzętu rehabilitacyjnego oferuje terapeutom różne rodzaje stołów. Jednak ogromna liczba dostępnych modeli stołów rehabilitacyjnych może wprawić w zakłopotanie. Jak dokonać wyboru najlepszego stołu, aby zapewnić sobie komfort pracy z pacjentem?

Składany stół do masażu i rehabilitacji Chiro Ultralux 19

Stół rehabilitacyjny Chiro Ultralux 19 jest bardzo dobrą propozycją dla chiropraktyków zajmujących się mobilną terapią. Stabilny i wytrzymały stelaż oraz prosta regulacja poziomu wysokości gwarantują terapeutom najwyższy komfort w trakcie pracy. Możliwość doposażenia np. w półkę przednią na przedramiona zapewnia nie tylko większy komfort pacjentowi, ale i możliwość łatwiejszego dostępu do obręczy barkowej. Stół może być także stosowany stacjonarnie — różne kolory tapicerki pozwalają na dobór produktu zgodnie z kolorystyką gabinetu. 

Stół rehabilitacyjny elektryczny Upright Chiro Z7

Elektryczny stół Upright Chiro Z7 jest idealną opcją dla osób poszukujących urządzenia o szerokim zakresie zastosowań. Niewątpliwą zaletą tego stołu jest siedmiosegmentowy blat, który wyposażono w innowacyjny system regulacji. Terapeuta bez żadnego problemu może ułożyć ciało pacjenta w określony sposób i w odpowiedniej płaszczyźnie. Obecność systemu drop stanowi ułatwienie dla przeprowadzenia precyzyjnych terapii. Stół pozwala też na wykonanie trakcji w obrębie odcinka szyjnego i lędźwiowego. Natomiast użycie integralnej pianki nie tylko gwarantuje odporność na uszkodzenia, ale i większą stabilność pacjenta na stole. Tym samym stół rehabilitacyjny może być wykorzystywany np. w przypadku pacjentów z otyłością.

Ręczne i elektryczne stoły rehabilitacyjne — podsumowanie

Aby wybrać stół rehabilitacyjny, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Dla terapii manualnej i chiropraktyki z dojazdem do domu pacjenta wygodniejszą opcją okażą się składane stoły rehabilitacyjne, które można bez żadnych przeszkód przetransportować w samochodzie. Natomiast stoły do terapii stacjonarnej w gabinecie przeważnie mają specjalny system sterowania np. hydrauliczny, elektryczny lub w formie sprężyny gazowej.

Firma Habys oferuje stoły rehabilitacyjne do masażu, fizykoterapii, osteopatii, chiropraktyki i innych form pracy z pacjentami. Produkty w naszym sklepie internetowym wykonane zostały z myślą o bezpieczeństwie pacjenta oraz efektywności pracy terapeutów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wysokiej jakości stołów i wielu innych akcesoriów medycznych.

Podmiot prowadzący reklamę: Habys Sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Składane stoły rehabilitacyjne umożliwiają fizjoterapeucie prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Stosowane w gabinetach medycznych i lekarskich umożliwiają pacjentom przybranie prawidłowej postawy do przeprowadzenia efektywnego i bezpiecznego zabiegu lub badania. Budowa stołów rehabilitacyjnych pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabiegi przynoszą zamierzony skutek i zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia zabiegu/badania.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel