Nowoczesne rozwiązania w stołach rehabilitacyjnych – jak wykorzystać je w praktyce?

2024-05-17
Nowoczesne rozwiązania w stołach rehabilitacyjnych – jak wykorzystać je w praktyce?

Nowoczesne rozwiązania w stołach rehabilitacyjnych – jak wykorzystać je w praktyce?

W dobie szybkiego rozwoju technologicznego, branża fizjoterapii i masażu nie pozostaje w tyle. Nowoczesne stoły rehabilitacyjne są wyposażone w funkcje, które nie tylko zwiększają komfort pacjentów, ale także efektywność terapii. Jakie udoskonalenia są obecnie na topie i jak wpływają na codzienną pracę specjalistów? 

Zainwestuj w swoją przyszłość – stół rehabilitacyjny z wieloma możliwościami

Bezpieczny stół rehabilitacyjny to podstawowe wyposażenie gabinetu każdego fizjoterapeuty czy masażysty. Na rynku pojawia się coraz więcej modeli, zarówno składanych, jak i stacjonarnych stołów, które za zadanie mają maksymalnie wspomóc pracę każdego terapeuty. Producenci wykorzystują nowoczesne technologie jak: funkcja podgrzewania blatu, zaawansowana regulacja czy pianka integralna, dzięki czemu łatwiej znaleźć sprzęt, dopasowany do indywidualnych potrzeb. Przyjrzyjmy się bliżej tym innowacyjnym rozwiązaniom i zobaczmy, jak wykorzystać je w praktyce.

Stół rehabilitacyjny z podgrzewanym blatem - ciepło, które leczy

Podgrzewane blaty to jedna z najbardziej cenionych funkcji w nowoczesnych stołach rehabilitacyjnych. Ciepło jest znanym środkiem terapeutycznym, które pomaga zrelaksować mięśnie, zwiększa krążenie krwi i łagodzi ból. Dodatkowo zapewnia odpowiednią temperaturę ciała pacjenta. To również dobry sposób na stworzenie relaksującego i wyciszającego klimatu. Jeśli szukasz stołu rehabilitacyjnego z podgrzewanym blatem, to doskonałym wyborem będzie Libra 4 z regulowanym blatem, który nagrzewa się do ok. 31-35 stopni. Wśród składanych modeli z pewnością warto zwrócić uwagę na Therma Top – tutaj przede wszystkim docenią go mobilni masażyści.

Zaawansowana regulacja stołu rehabilitacyjnego i jej korzyści

Elektryczna lub manualna regulacja wysokości to kolejna funkcja, która znacznie ułatwia pracę specjalistów. Pozwala ona na dostosowanie wysokości stołu do potrzeb pacjenta oraz rodzaju przeprowadzanej terapii, co jest kluczowe dla zachowania prawidłowej postawy pracy terapeuty i unikania przeciążeń. Wpływa na to także zaawansowana regulacja poszczególnych segmentów blatu, podłokietników oraz zagłówka. Dzięki temu fizjoterapeuci i masażyści są w stanie zadbać o wyjątkowy komfort pacjenta, jak również o swoje zdrowie i jakość wykonywanego zabiegu. Stół rehabilitacyjny EVERO X7 to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli. Został wyposażony w 7-segmentowy blat z pełną regulacją, ramę sterującą oraz system jezdny. To idealna propozycja dla profesjonalistów, którym zależy na praktycznym i funkcjonalnym sprzęcie.

Pianka integralna – nowy wymiar komfortu

Pianka integralna to nowoczesny materiał, który jest połączeniem trwałości i komfortu. Jej główna zaleta to odporność na ścieranie, promieniowanie UV i działanie wody. Stół rehabilitacyjny, w którym wykorzystano taką piankę, jest niezwykle łatwy w dezynfekcji. Dlatego, coraz częściej taki sprzęt jest wybierany do placówek medycznych. Dodatkowo bezszwowe wykonanie zapewnia wyższy komfort pacjenta oraz dłuższą żywotność stołu. Upright Chiro Z7 lub Evero X7 z pianką integralną to modele, które sprawdzą się w fizjoterapii, osteopatii czy technikach manulanych. Warto mieć je na uwadze, jeśli zależy ci na specjalistycznym stole rehabilitacyjnym do zadań specjalnych.

Podsumowanie

Technologie stosowane w nowoczesnych stołach rehabilitacyjnych mają ogromny wpływ na efektywność terapii i są odpowiedzią na rosnące oczekiwania zarówno pacjentów, jak i specjalistów, pracujących w branży medycznej. Inwestycja w stoły wyposażone w te „udoskonalenia” to krok ku przyszłości, która stawia na jakość, bezpieczeństwo i komfort terapii.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel