Refleksoterapia. Jak wybrać stół rehabilitacyjny, który wspiera precyzyjne techniki?

2024-07-04
Refleksoterapia. Jak wybrać stół rehabilitacyjny, który wspiera precyzyjne techniki?

Refleksoterapia. Jak wybrać stół rehabilitacyjny, który wspiera precyzyjne techniki?

Refleksoterapia to technika terapeutyczna, która polega na stymulacji punktów refleksyjnych na stopach, dłoniach i twarzy, aby poprawić funkcjonowanie narządów wewnętrznych i układów ciała. Jest to delikatna, ale skuteczna metoda, wymagająca precyzji i dokładności, dlatego wybór odpowiedniego sprzętu jest istotny dla osiągnięcia najlepszych rezultatów terapeutycznych. W tym artykule omówimy, jak wybrać stół rehabilitacyjny, który wspiera precyzyjne techniki refleksoterapii na postawie sprawdzonych modeli z naszej oferty.

Dlaczego wybór stołu rehabilitacyjnego jest ważny w refleksoterapii?

Refleksoterapia wymaga od terapeuty precyzyjnych ruchów i dokładnej stymulacji małych obszarów ciała. Aby to osiągnąć, konieczne jest zapewnienie odpowiedniego komfortu zarówno dla pacjenta, jak i terapeuty. Stół rehabilitacyjny powinien być stabilny, mieć regulowaną wysokość oraz możliwość segmentacji blatu, co pozwala na optymalne ustawienie pacjenta i dostęp do różnych części ciała. Ponadto, wygodna tapicerka i odpowiednie wypełnienie blatu zwiększają komfort pacjenta, co jest szczególnie ważne podczas długotrwałych sesji terapeutycznych.

Kluczowe cechy stołu rehabilitacyjnego do refleksoterapii

  1. Regulacja Wysokości

Regulacja wysokości stołu jest niezbędna, aby terapeuta mógł pracować w ergonomicznej pozycji, co minimalizuje ryzyko urazów i zmęczenia. Stoły rehabilitacyjne takie jak Evero X7 czy Agila 4 oferują regulację wysokości, umożliwiając łatwe dostosowanie stołu do indywidualnych potrzeb terapeuty i pacjenta. Oba te modele zostały wyposażone  w elektryczną ramę sterującą, więc jest to dodatkowe ułatwienie podczas pracy.

  1. Segmentowane Blaty

Segmentowane blaty pozwalają na dokładne ustawienie pacjenta w różnych pozycjach, co ułatwia dostęp do punktów refleksyjnych na stopach, dłoniach i twarzy. Evero X7 posiada 7-segmentowy blat, który pozwala na różnorodne konfiguracje ustawienia stołu rehabilitacyjnego i komfort podczas terapii. Z kolei Agila 4 to 4-segmentowe łóżko – ma podłokietniki z innowacyjną, płynną regulacją oraz regulowany zagłówek za pomocą sprężyny gazowej.

  1. Stabilność i bezpieczeństwo

Stabilność stołu rehabilitacyjnego jest niezwykle ważna, aby zapewnić pacjentowi komfort podczas zabiegu. W ten sposób unikniesz stresu, że łóżko będzie się chwiało lub przesuwało podczas wykonywania precyzyjnych ruchów. Stopki antypoślizgowe czy blokada kół to dodatkowe zabezpieczenia, które z pewnością są ważnymi elementami wyposażenia stołu. Oprócz tego powinien on przejść wszelkie testy, które potwierdzą jego wytrzymałość. Dzięki temu mamy pewność, że jest to sprzęt bezpieczny w codziennym użytkowaniu. Zarówno Evero X7, jak i Agila 4 to modele, które spełniają te wymagania.

Stół rehabilitacyjny a komfort podczas terapii  

Wybierając swój wymarzony stół rehabilitacyjny, pamiętaj także o swoim pacjencie, który podczas wykonywanego zabiegu powinien czuć się pewnie i komfortowo. Zwróć uwagę na wypełnienie leżyska – tutaj sprawdzą się te z wygodną i miękką pianką. Również tapicerka powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, odpornych na zabrudzenia i łatwych do dezynfekcji. Ważne, aby była również delikatna w dotyku i dla skóry, co będzie tylko dodatkowym atutem. Stoły rehabilitacyjne Evero X7 i Agila 4 posiadają tapicerkę Soft Touch, która przypomina naturalną skórę, dzięki czemu korzystanie z nich jest naprawdę przyjemne.

Podsumowanie

Refleksoterapia to wymagająca technika, która wymaga precyzji i dokładności. Wybór odpowiedniego stołu rehabilitacyjnego jest kluczowy dla osiągnięcia najlepszych rezultatów terapeutycznych. Modele takie jak Evero X7, czy Agila 4 oferują funkcje, które wspierają precyzyjne techniki refleksoterapii, zapewniając doskonałą wygodę i stabilność zarówno dla terapeuty, jak i pacjenta. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu Twój gabinet będzie miejscem, gdzie pacjenci chętnie wracają, a Ty będziesz mógł pracować efektywnie i komfortowo.

Podmiot prowadzący reklamę: Habys Sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Stoły stacjonarne HABYS Evero umożliwiają fizjoterapeutom prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Budowa stołów rehabilitacyjnych HABYS Evero pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024
pixel