Stół do masażu a rodzaj terapii: jak dopasować sprzęt do specyficznych potrzeb terapeutycznych?

2024-06-18
Stół do masażu a rodzaj terapii: jak dopasować sprzęt do specyficznych potrzeb terapeutycznych?

Stół do masażu a rodzaj terapii: jak dopasować sprzęt do specyficznych potrzeb terapeutycznych?

To chyba oczywiste, że w profesjonalnym gabinecie masażu i fizjoterapii nie może zabraknąć odpowiedniego stołu do masażu. Dzięki niemu zadbasz o komfort pacjentów, ale również o ergonomię i efektywność swojej pracy. W zależności od rodzaju wykonywanych zabiegów masażysta potrzebuje stołu, który jest nie tylko funkcjonalny i łatwy w obsłudze, ale również wygodny i wykonany z dobrej jakości materiałów. Przyjrzyjmy się, jak różne modele stołów do masażu, takie jak Medmal, Alba i Smart, mogą być dopasowane do specyficznych potrzeb terapeutycznych.

Medmal: niezrównana stabilność i wszechstronność

Stół do masażu Medmal to model, który wyróżnia się wyjątkową stabilnością i wytrzymałością, dzięki zastosowaniu aluminiowej konstrukcji z dodatkowymi nogami stabilizującymi. Jest to idealny wybór dla masażystów specjalizujących się w terapiach manualnych, masażach sportowych oraz rehabilitacyjnych.

Zalety stołu Medmal:

  • Dodatkowa noga stabilizująca: Zapewnia maksymalną stabilność nawet przy intensywnych zabiegach.
  • Wytrzymałość: Konstrukcja stołu jest przystosowana do obciążeń dynamicznych aż do 450 kg, co czyni go idealnym do terapii manualnych i sportowych.
  • Komfort: Wycięcie na twarz z poduszką 2D Ergo oraz pianka o grubości 5 cm zapewniają wygodę pacjentowi.

Alba: elegancja i wytrzymałość w jednym

Alba to dwusegmentowy drewniany stół do masażu, który łączy w sobie naturalne piękno drewna z wyjątkową stabilnością. Dodatkowa noga stabilizująca oraz wytrzymałe linki stalowe sprawiają, że jest to doskonały wybór dla masażystów ceniących elegancję i funkcjonalność. Doskonała propozycja do klimatycznych gabinetów, salonów spa czy kosmetycznych. Nadaje się do masaży relaksacyjnych, terapii manualnych czy masaży sportowych.

Zalety stołu Alba:

  • Dodatkowa noga stabilizująca: Zwiększa stabilność stołu, co jest ważne przy intensywnych masażach.
  • Naturalne drewno: Bukowa sklejka nadaje estetyczny wygląd i spójność kolorystyczną.

Smart: innowacyjna konstrukcja i łatwość regulacji

Stół do masażu Smart to aluminiowy model, który dzięki systemowi konstrukcji X Lock oraz systemowi szybkiej regulacji Fast Lock zapewnia stabilność i elastyczność. Jest to idealny wybór dla masażystów mobilnych oraz tych, którzy potrzebują wszechstronnego i łatwego w obsłudze stołu.

Zalety stołu Smart:

  • Konstrukcja X Lock: Zapewnia wyjątkową stabilność, porównywalną z modelami posiadającymi trzy pary nóg.
  • Szybka regulacja wysokości: System Fast Lock umożliwia łatwe dostosowanie stołu do potrzeb masażysty.
  • Mobilność: Lekka konstrukcja aluminiowa sprawia, że stół jest łatwy do transportu.

Dlaczego warto dopasować stół do masażu do specyficznych potrzeb terapeutycznych?

Komfort pacjenta

Niezależnie od rodzaju terapii, komfort pacjenta powinien być priorytetem. Stół do masażu powinien być wygodny, a jego tapicerka przyjemna dla skóry. Miękka pianka to czy odpowiednie wycięcia na twarz w blacie stołu to dodatkowe atuty, które wpływają na przyjemne doznania podczas zabiegu.  

Ergonomia pracy masażysty

Ergonomia pracy masażysty jest równie ważna, jak specjalne udogodnienia dla klienta. Dobrze dobrany stół do masażu, pozwala na dostosowanie wysokości i kąta nachylenia blatu do indywidualnych potrzeb masażysty, co minimalizuje ryzyko urazów i przeciążeń.

Stabilność i wytrzymałość

Podczas intensywnych terapii manualnych bądź masaży sportowych ważną rolę odgrywa stabilność i wytrzymałość stołu do masażu. Tutaj sprawdzą się takie rozwiązania jak: dodatkowa noga stabilizująca, wytrzymałe linki stalowe lub trwałe sklejki, wzmacniające stabilność nawet przy dużych obciążeniach.

Podsumowanie

Jeśli zależy Ci na jak najlepszych efektach przeprowadzanej terapii, to przede wszystkim musisz zadbać o dobór właściwego sprzętu. Komfortowy stół do masażu to podstawa, jeśli chcesz zatroszczyć się o swojego pacjenta oraz o jakość swojej pracy. Modele takie jak Medmal, Alba i Smart oferują różnorodne rozwiązania, które można dopasować do specyficznych potrzeb terapeutycznych. Niezależnie, na który z nich się zdecydujesz, pamiętaj, że są to testowane i bezpieczne stoły, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających terapeutów.

 

Producent: Habys sp z o.o. | Autoryzowany przedstawiciel: Habys sp z o.o. | Podmiot prowadzący reklamę: Habys sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Składane stoły rehabilitacyjne umożliwiają fizjoterapeucie prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Stosowane w gabinetach medycznych i lekarskich umożliwiają pacjentom przybranie prawidłowej postawy do przeprowadzenia efektywnego i bezpiecznego zabiegu lub badania. Budowa stołów rehabilitacyjnych pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabiegi przynoszą zamierzony skutek i zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia zabiegu/badania.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024
pixel