Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stół do masażu z podgrzewanym blatem – jakie są jego zalety?

2022-04-14
Stół do masażu z podgrzewanym blatem – jakie są jego zalety?

Nie od dziś wiadomo, że uczucie ciepła jest bardzo przyjemne, odprężające i wyciszające. Dlaczego zatem nie połączyć tego doznania z terapią czy masażem, tak by jeszcze bardziej wzmocnić efekt wykonywanego zabiegu? Coraz więcej masażystów i fizjoterapeutów decyduje się na stół do masażu z podgrzewanym blatem, by maksymalnie zatroszczyć się o komfort swojego pacjenta. To rozwiązanie, które pomoże nie tylko zadbać o relaksujący klimat, ale przełoży się również na dobroczynne działanie dla całego organizmu.

TERAPIA CIEPŁEM – CZY STÓŁ DO MASAŻU BĘDZIE POMOCNY?

Terapia ciepłem jest coraz częściej wykorzystywana w leczeniu różnych problemów zdrowotnych, schorzeń czy dolegliwości bólowych. Jest to także sposób na dogrzanie naszego ciała w chłodne dni, kiedy jesteśmy narażeni na oddziaływanie minusowej temperatury. W domowym zaciszu najlepiej sprawdzą się wkłady, termofory, koce rozgrzewające czy specjalne ogrzewacze do rąk. W świecie masażu i fizjoterapii niezwykle pomocy w leczeniu ciepłem jest stół do masażu z podgrzewanym blatem. W ten sposób przeprowadzany zabieg zaowocuje w dodatkowe korzyści dla pacjenta jak: poprawa krążenia, zwiększona witalność, złagodzenie zmęczenia i wszelkich napięć, przyspieszenie przemiany materii czy wsparcie procesu gojenia się ran powierzchniowych. Niektórzy mogą uznać opcje podgrzewania leżyska za zbędny dodatek, jednak z pewnością docenią ją osoby pracujące w strefach Spa lub wykonujące zwłaszcza masaże relaksacyjne.

STÓŁ DO MASAŻU Z PODGRZEWANIEM – JAKI WYBRAĆ?

Na wstępie warto określić budżet oraz to, w jakim trybie pracy będziemy chcieli działać – mobilnym czy stacjonarnym. To rozpoznanie pomoże nam zdecydować, jaki model sprawdzi się najlepiej w codziennym użytkowaniu. Oto kilka propozycji składanych i stacjonarnych stołów z podgrzewanym blatem:

SKŁADANY STÓŁ DO MASAŻU THERMA TOP >>

Ten wszechstronny, dwusegmentowy stół do masażu wyróżnia przede wszystkim: system regulowanego podgrzewania blatu, bukowa sklejka, wytrzymały system zawiasów oraz trwałe linki stalowe. To idealne rozwiązanie dla wszystkich pracujących w terenie lub dla osób, które mają ograniczoną przestrzeń w swoim gabinecie i chcą dobrze ją zagospodarować. Stół rozkłada się w prosty i szybki sposób, więc w ciągu kilku sekund jest gotowy do użycia.

STACJONARNY STÓŁ DO MASAŻU GEMINI FLEX >>

Jest jednym z najbardziej zaawansowanych stołów z serii Wellnes&Spa. Jego leżysko nagrzewa się stopniowo i jest w stanie osiągnąć temperaturę ok. 35-45°C. Cechuje go ergonomiczny design i wysoki komfort użytkowania. Wygodne i ciepłe leżysko wykonane z miękkiej 12 cm pianki doceniają klienci zwłaszcza podczas długich sesji masażu czy zabiegów kosmetycznych.

STACJONARNY STÓŁ DO MASAŻU LIBRA 4 >>

Dzięki zaawansowanej regulacji kątów łamania blatu, wysokości oraz nachylenia zagłówka i podnóżka, możliwe jest ustawienie stołu w różnorodnych konfiguracjach dobranych pod rodzaj wykonywanego masażu. System podgrzewania blatu jest sterowany za pomocą pilota ręcznego. Dodatkowo stół posiada komfortowe wycięcie na twarz, co zwiększa wygodę pacjenta.

STÓŁ DO MASAŻU A MATA GRZEWCZA

Jeśli masz już zakupiony stół do masażu albo na chwilę obecną nie możesz pozwolić sobie na model z podgrzewanym blatem, warto zainwestować w elektryczną matę grzewczą, która będzie świetnym uzupełnieniem Twojego wyposażenia. Jest sterowana pilotem i prosta w obsłudze, co ułatwia zmianę temperatury nawet w czasie trwania zabiegu. Co więcej, dopasowuje się ona do powierzchni stołu i jest bezpieczna dla tapicerki, jednak w celu zachowania odpowiedniej higieny i sterylności zaleca się zastosowanie pokrycia ochronnego. Dzięki macie grzewczej urozmaicisz masaż i zapewnisz dodatkowe doznania, które z pewnością docenią miłośnicy przyjemnego i kojącego relaksu.

Pamiętaj, by upewnić się, czy Twój klient nie wykazuje przeciwwskazań do terapii ciepłem. Gdy występuje u niego: niewydolność krążenia, żylaki, arytmia i choroby serca, hemofilia, cukrzyca, zakrzepy, nadciśnienie tętnicze, ostre stany zapalne czy choroby nowotworowe, zrezygnuj z tej metody. W tym przypadku najważniejsze będzie umiejętne dostosowanie się do sytuacji, które będzie bezpieczne i odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta.

Podmiot prowadzący reklamę: Habys Sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Składane stoły rehabilitacyjne umożliwiają fizjoterapeucie prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Stosowane w gabinetach medycznych i lekarskich umożliwiają pacjentom przybranie prawidłowej postawy do przeprowadzenia efektywnego i bezpiecznego zabiegu lub badania. Budowa stołów rehabilitacyjnych pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabiegi przynoszą zamierzony skutek i zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia zabiegu/badania.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

pixel