Top 5 funkcji, które powinien mieć profesjonalny stół rehabilitacyjny - na przykładzie modeli Habys.

2024-03-26
Top 5 funkcji, które powinien mieć profesjonalny stół rehabilitacyjny - na przykładzie modeli Habys.

Odkryj kluczowe funkcje, które definiują profesjonalny stół rehabilitacyjny. Znajdź idealne rozwiązanie do Twojego gabinetu fizjoterapii. masażu lub SPA.

Top 5 funkcji, które powinien mieć profesjonalny stół rehabilitacyjny - na przykładzie modeli Habys.


SPIS TREŚCI:

  1. Zaawansowana regulacja wysokości i pozycjonowania.
  2. Wielosekcyjne leżysko.
  3. Wysoka jakość materiałów i wykończenia.
  4. Ergonomia i komfort użytkowania.
  5. Mobilność i stabilność.
  6. Zakończenie.

W poszukiwaniu idealnego stołu rehabilitacyjnego warto zwrócić uwagę na funkcje, które wpływają na komfort pacjenta i efektywność pracy terapeuty. Modele od Habys oferują nowoczesne rozwiązania, które wyznaczają standardy w branży. Poznaj top 5 funkcji, dzięki którym stoły te są wyborem profesjonalistów.

1. Zaawansowana regulacja wysokości i pozycjonowania.

Stoły rehabilitacyjne cieszą się popularnością na rynku m.in. dzięki wyposażeniu w funkcję regulacji wysokości blatu za pomocą ramy sterującej. Stoły takie jak Agila 2 i Evero V4 z ramą sterującą zapewniają płynną regulację wysokości oraz pozycji, umożliwiając terapeucie dopasowanie stołu do konkretnego zabiegu i potrzeb pacjenta. Jest to szczególnie ważne, np. w pracy z pacjentem po urazach, operacjach, kontuzjach, z ostrym bólem, kiedy wejście i zejście ze stołu rehabilitacyjnego może sprawiać dużo trudności.

2. Wielosekcyjne leżysko.

W fizjoterapii, masażu leczniczym oraz innych technikach manualnych terapeuta pracuje z różnymi partiami ciała. Stoły rehabilitacyjne powinny posiadać przede wszystkim takie funkcje, które umożliwiają wygodny dostęp do pacjenta. Takie możliwości dają przykładowo stoły w wielosekcyjnymi blatami takie jak Evero X7, w których terapeuta ma możliwość regulacji, swobodnego podnoszenia i opuszczania poszczególnych sekcji blatu. We wspomnianym stole rehabilitacyjnym Evero X7 mamy możliwość odpięcia bocznych sekcji blatu, co ułatwia dostęp do części lędźwiowej. Regulowany podgłówek oraz podłokietniki pozwalają skorygować pozycje w odcinku szyjnym i okolicach obręczy barkowej.

3. Wysoka jakość materiałów i wykończenia.

Duże znaczenie ma również odpowiednia wytrzymałość tapicerki stołu, która zarówno w fizjoterapii jak i masażu bywa mocno eksploatowana. Tapicerka Soft Touch, użyta w stołach Habys, charakteryzuje się wysoką odpornością na środki dezynfekujące, kosmetyki do masażu oraz płyny fizjologiczne. Zapewnia łatwość w utrzymaniu czystości. Jest to kluczowe dla utrzymania higieny w gabinecie.

4. Ergonomia i komfort użytkowania.

Ergonomicznie zaprojektowane stoły, takie jak Upright Chiro Z7 z pianką integralną i specjalnymi regulacjami dla chiropraktyków (np. funkcja drop), umożliwiają jeszcze lepsze efekty terapeutyczne. We wspomnianym modelu doskonale sprawdza się multifunkcjonalne leżysko umożliwiające przeprowadzenie trakcji dla odcinka szyjnego i lędźwiowego.

5. Mobilność i stabilność.

Stoły rehabilitacyjne zazwyczaj są „ciężkim sprzętem”, dlatego ważne jest, aby posiadały wygodny system jezdny, który umożliwi przemieszczanie stołu w razie potrzeby. Wytrzymałe gumowe kółka w modelach Evero X7 i Upright Chiro Z7 umożliwiają łatwe przemieszczanie stołu, jednocześnie zapewniając niezbędną stabilność podczas zabiegów.

Zakończenie.

Wybierając stół rehabilitacyjny kluczowe jest zwrócenie uwagi na funkcje, które wpłyną na jakość oferowanych usług. Stoły od Habys, dzięki swojej zaawansowanej funkcjonalności i ergonomicznemu designowi, są idealnym wyborem dla profesjonalnych gabinetów fizjoterapii, masażu i SPA. Inwestując w modele takie jak Agila, Evero, Upright Chiro, Libra czy Gemini Flex, zyskujesz nie tylko narzędzie pracy, ale także partnera w dążeniu do najwyższej jakości opieki nad pacjentem.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024
pixel