Jakie zalety posiada stół z elektryczną regulacją wysokości?

2021-08-05
Jakie zalety posiada stół z elektryczną regulacją wysokości?Wyposażając własny gabinet prawdopodobnie każdy staje przed doborem odpowiedniego stołu do terapii. Część osób wybierze stół stacjonarny z elektryczną regulacją, dedykowany typowo do gabinetów.

Jakie możliwości daje sterowany elektrycznie stół do fizjoterapii i masażu?

Od strony terapeuty to wygoda i ergonomia. Dzięki regulacji elektrycznej, możliwe jest dostosowanie wysokości nie tylko do swojego wzrostu ale również do gabarytów pacjenta, a nawet wykonywanej w danej chwili techniki.

Niezależnie jaką wybierzecie opcje - z pedałem czy ramą sterującą - istotne jest to, że do zmiany wysokości nie trzeba używać rąk, dzięki czemu nawet w trakcie terapii możemy poprawić ułożenie ciała pacjenta, nawet jeśli potrzeba dosłownie kilku centymetrów korekcji. Często jest to kluczowe do odpowiedniego rozłożenia siły, lub zwiększenia komfortu techniki, np. manipulacji.

Takie rozwiązanie techniczne korzystne jest szczególnie w przypadku pracy kilku terapeutów przy tym samym stole. Dzięki płynnej elektrycznej regulacji, można szybko zmienić wysokość stołu i dostosować do kolejnego terapeuty, rozpoczynającego swoją pracę. Takie stoły są bardzo przydatne nie tylko w małych prywatnych gabinetach stacjonarnych, ale również w dużych klinikach, gdzie współpracuje kilkunastu terapeutów, a sprawne i szybkie przygotowanie stanowiska pracy jest sprawą kluczową.

Elektryczna regulacja blatu jest także korzystna dla samego pacjenta. Dzięki niej wchodzenie i schodzenie ze stołu jest o wiele łatwiejsze i nie powoduje przykrych dolegliwości. Przykładem mogą być pacjenci z ostrym stanem bólowym, którzy zwyczajnie nie mogą wejść na wysoki stół. W takim przypadku bardzo pomocne będzie maksymalne obniżenie blatu. Jeżeli ich stan funkcjonalny w ogóle nie pozwala na przyjęcie pozycji leżącej, zawsze regulacja stołu może posłużyć nam jako blat, dzięki któremu klient może komfortowo oprzeć górną część tułowia. W taki sposób, z użyciem krzesła lub taboretu można przyjąć pozycję siedzącą/zgięciową a dodatkowo zadziałać w sposób przeciwbólowy i jednocześnie stworzyć sobie możliwość do pracy z ciałem.

Obniżenie blatu do najniższego poziomu jest również świetnym rozwiązaniem dla klientów poruszających się na wózku. Dzięki precyzyjnej regulacji wysokości blatu, nawet sam zainteresowany może dobrać sobie taką wysokość stołu, jaka będzie odpowiadała mu do wykonania transferu z wózka na stół, oraz w drugą stronę.

Dopasowanie odpowiedniej wysokości do konkretnych technik i wspomagań, jest również ogromnym plusem dla samego pacjenta, dzięki czemu zaproponowany model terapii przebiega sprawniej i z większym komfortem.

Płynna elektryczna regulacja daje możliwość delikatnego sposobu zmiany ułożenia pacjenta, oraz precyzję jego ustawienia czego bez wątpienia nie da się uzyskać dzięki regulacji ręcznej. Daje również poczucie lepszego skupienia i zorganizowania działań w kierunku typowo terapeutycznym.

W projektowaniu własnego gabinetu stacjonarnego, zdecydowanie warto rozważyć opcję stołu z elektryczną regulacją wysokości, który może okazać się niesamowitym udogodnieniem w codziennej pracy gabinetowej.

Podmiot prowadzący reklamę: Habys Sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Stoły stacjonarne HABYS Agila umożliwiają fizjoterapeutom prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Budowa stołów rehabilitacyjnych HABYS Agila pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel