Stół do masażu do zadań specjalnych – terapia niemowląt i dzieci

2021-08-23
Stół do masażu do zadań specjalnych – terapia niemowląt i dzieci

Rehabilitacja najmłodszych wymaga specjalistycznego podejścia i ogromu wiedzy. Jest ona potrzebna, aby wypracować poprawne wzorce ruchowe – to dzięki nim możliwe jest uniknięcie lub ograniczenie trudności rozwojowych dziecka. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na sprzęt oraz techniki, jakimi posługuje się rehabilitant. Warto zadbać o odpowiedni stół, który zapewni właściwe warunki do pracy. Doskonałym wyborem będzie terapeutyczny, stacjonarny stół do masażu Evero Bobath, który z pewnością skradnie serca wszystkich dbających o maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfort małego pacjenta.

Stół do masażu Evero Bobath: najważniejsze informacje.

Ten stół do masażu niewątpliwie wyróżnia się na tle stołów stacjonarnych. Jest wyposażony w ramę sterującą i system jezdny, jednak jego obszerny blat z regulowaną wysokością czyni go wyjątkowym. Takie rozwiązanie zostało stworzone z myślą nie tylko o terapeutach pracujących z dziećmi metodą Bobath, ale również Vojty czy Domana. Dodatkowo stół posiada wytrzymałą i stabilną konstrukcję, gęstą i wielowarstwową piankę oraz miękką tapicerkę Soft Touch – wszystko po to, by zapewnić wygodę użytkowania.

Duży blat – ogrom możliwości.

Stół do masażu o największych wymiarach blatu zapewni dziecku pełną swobodę ruchów. Dzięki temu będzie mogło zaprezentować pełnię swoich umiejętności, co jest istotne przy ocenie motoryki spontanicznej w badaniu pediatrycznym. Obszerny blat umożliwia również płynną zmianę pozycji. Co zatem oznacza to w praktyce? Podczas terapii neurofizjologicznej ułożenie pacjenta może być zmieniane w różnych sekwencjach i nie wiąże się to z biernym przemieszczaniem oraz zaburzaniem zaplanowanej aktywności. Jednakże stół Evero Bobath to przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzieci z ograniczeniami motorycznymi często odczuwają lęk wysokości i dyskomfort spowodowany zaburzeniami widzenia przestrzennego oraz wąską płaszczyzną podparcia. W konsekwencji reagują nadmiernym stresem, napięciem emocjonalnym oraz niechęcią do zajęć. W tym przypadku stół do masażu Evero Bobath jest niezwykle pomocny w zbudowaniu zaufania między najmłodszymi a rehabilitantami czy fizjoterapeutami. Oczywiście warto pamiętać, że podstawową zasadą jest pilnowanie i asekuracja dziecka podczas jego przebywania na stole terapeutycznym – jednak dzięki dużej powierzchni blatu mali pacjenci poczują się pewniej podczas terapii, a ich niepokój stanie się mniejszy.

Stół do masażu Evero Bobath – dodatkowe atuty.

Choć regulacja wysokości w stołach stacjonarnych jest raczej standardową funkcją, tak w przypadku Evero Bobath można uznać ją za wyjątkową… Dzięki niej pacjent jest w stanie samodzielnie wejść na stół, jak również z niego zejść – to spore ułatwienie dla tych, którzy borykają się z różnymi dysfunkcjami ograniczającymi ruch oraz dla osób poruszających się na wózkach. Skorzystają z niej również terapeuci. Odpowiednio dobrana wysokość stołu pozwala na pracę w wygodnej pozycji, niwelującej uczucie zmęczenia. Funkcja regulacji daje zatem obustronny komfort. Warto także wspomnieć o systemie jezdnym, w który jest wyposażony model Evero Bobath. Dzięki niemu możliwe jest wygodne przemieszczanie stołu w dowolne miejsce, bez nadmiernego wysiłku.

Dzieci wymagają opieki, troski i należytego zaangażowania, by ich poczucie bezpieczeństwa było na odpowiednim poziomie. Trzeba więc stanąć na wysokości zadania oraz zapewnić im właściwe warunki, by terapia była efektywna. Stół do masażu do zadań specjalnych Evero Bobath – dla nadzwyczajnych, małych pacjentów – z pewnością ułatwi to zadanie, a zaplanowane aktywności będą przyjemne, pożyteczne i jakościowe.

Podmiot prowadzący reklamę: Habys sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Stoły rehabilitacyjne umożliwiają fizjoterapeucie prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Stosowane w gabinetach medycznych i lekarskich umożliwiają pacjentom przybranie prawidłowej postawy do przeprowadzenia efektywnego i bezpiecznego zabiegu lub badania. Budowa stołów rehabilitacyjnych pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabiegi przynoszą zamierzony skutek i zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia zabiegu/badania.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel