Stół rehabilitacyjny Evero czy Agila? Na co zwrócić uwagę przed wyborem?

2023-12-21
Stół rehabilitacyjny Evero czy Agila? Na co zwrócić uwagę przed wyborem?

 

Stoisz przed wyborem elektrycznego stołu do masażu, który będzie Ci służył przez kilka kolejnych lat? Jeśli zwróciłeś uwagę na popularne modele stołów do masażu marki Habys: Agila i Evero, ale nadal nie możesz się zdecydować, ten artykuł pomoże Ci w decyzji zakupowej.
Jako fizjoterapeuci i masażyści, jesteśmy świadomi, że serce naszego gabinetu tworzy stół rehabilitacyjny. To na nim dzieje się większość naszej pracy, a jego jakość i funkcjonalność mają bezpośredni wpływ na komfort i skuteczność terapii. Wybór stołu do masażu to decyzja, która wpłynie na naszą pracę przez wiele lat, dlatego warto przyjrzeć się dokładnie topowym modelom na rynku.


Stacjonarne stoły do masażu Agila 2 i Agila 4
Modele stołów do masażu i rehabilitacji Agila marki Habys są bardzo charakterystyczne. Swoją popularność zawdzięczają wyjątkowemu designowi, który mocno wyróżnia się na rynku. Charakterystyczna czarna matowa rama o nietypowym, nowoczesnym kształcie, solidnie wspiera zgrabny ale optymalny do pracy blat: 2 lub 4 segmentowy w zależności od modelu. Ilość segmentów w stołach do masażu Agila to jedyne cechy, które różnią te dwa modele. Jak wskazuje nazwa tych stołów, model Agila 2 posiada dwusegmentowy blat, na który składają się podgłówek oraz centralne leżysko. Z kolei model Agila 4 posiada 4 segmentowy blat, na który składa się podgłówek, dwa regulowane podłokietniki oraz centralne leżysko. W skrócie: stół Agila 4 posiada podłokietniki, a Agila 2 nie. Pozostałe cechy modeli Agila są wspólne dla obu stołów.

 


Oto kluczowe cechy stacjonarnych stołów do masażu Agila:

  • Ergonomiczny kształt: stoły Agila 2 i Agila 4 zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu zarówno terapeucie, jak i pacjentowi. Ergonomiczny kształt ułatwia dostosowanie pozycji podczas pracy, co jest kluczowe w zapobieganiu przeciążeniom i kontuzjom zawodowym fizjoterapeutów czy masażystów. Na ergonomiczny kształt składają się zaokrąglone naroża blatu, które pozwalają na swobodną pracę manualną terapeuty. Duże znaczenie ma również konstrukcja podstawy, którą zaprojektowano w taki sposób, aby poruszanie się wokół stołu w trakcie pracy z pacjentem, było komfortowe i sprzyjało ergonomii pracy terapeuty. Warto tutaj zauważyć, że stalowa konstrukcja jest bardzo przestrzenna, a zarazem stabilna podczas wykonywanych masaży czy rehabilitacji.
  • Regulacja wysokości: Oba modele stacjonarnych stołów do masażu Agila posiadają ramę sterującą umożliwiającą regulację wysokości blatu, co jest istotne przy różnych technikach masażu i terapii. Rama wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, zapewnia płynność i trwałość. Sama regulacja odbywa się poprzez delikatne naciśnięcie ramy stopą, co pozwala terapeucie na ustawienie potrzebnej wysokości stołu bez konieczności odrywania rąk od pacjenta. Zakres regulacji wysokości w stołach Agila wynosi od 44 cm do 92 cm. Dolna granica jest stosunkowo niska, co często przydaje się w pracy z dziećmi, osobami starszymi, czy pacjentami po kontuzjach i urazach, którzy poruszają się o kulach. Dzięki możliwości obniżenia stołu na wysokość już 44 cm Agila umożliwia samodzielne schodzenie i siadanie na stole w takich przypadkach. Dla szybkiego porównania zakres regulacji wysokości w stołach EVERO marki Habys wynosi od 50 cm do 96 cm. Jest to wyższy zakres dolny ale również wyższy zakres górny, co sprawia, że na stołach Evero wygodniej będzie pracować osobom o wysokim wzroście.

Wytrzymałość stacjonarnych stołów do masażu Agila i inne ważne parametry techniczne:

Jedną z kluczowych informacji dla terapeuty jest wytrzymałość stołu do masażu. W przypadku stołu Agila maksymalne obciążenie wynosi 200 kg, co znaczy, że na stole nie można pracować z pacjentami o wyższej wadze. Mając na uwadze ten parametr, należy również zachować ostrożność w sytuacji, gdy terapeuta musi usiąść na stole obok pacjenta. Pozostałe parametry techniczne przedstawione są w tabeli poniżej. Zestawienie z parametrami stołów Evero pozwala na sprawne porównanie poszczególnych wartości takich jak wymiar stołu, waga stołu czy grubość pianki.
Mobilność: stoły do masażu Agila posiadają wytrzymałe gumowe kółka, ułatwiające przemieszczanie stołu, co jest nieocenione w gabinetach o ograniczonej przestrzeni lub tam, gdzie wymagana jest zmiana pomieszczenia. Wystarczy lekko unieść stół z jednej strony i nakierować na wybrane miejsce.
Wytrzymała Tapicerka: Ten model oferuje tapicerkę Soft Touch, która jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale i wytrzymała, odporna na działanie olejków, łatwa w czyszczeniu, co jest niezwykle ważne w codziennej pracy fizjoterapeuty.
Podsumowując, stoły Agila są znakomitym wyborem dla tych, którzy cenią sobie ergonomię i funkcjonalność, a także oryginalny design. Wybierają je zarówno masażyści, jak i fizjoterapeuci, terapeuci manualni. Doskonale pasują również do sal szkoleniowych, gdzie wykorzystanie każdego miejsca jest bardzo ważne. Dzięki wysokim walorom estetycznym stół świetnie prezentuje się w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach, doskonale wpisuje się zarówno w klimatyczne SPA jak i nowoczesny gabinet fizjoterapii.


Stacjonarne stoły do masażu EVERO V4 i EVERO X7
Rehabilitacyjne stoły do masażu Evero to zaawansowane technologicznie modele, które łączą w sobie nowoczesne rozwiązania z myślą o profesjonalistach, poszukujących więcej niż standardowych funkcji. Oferują wszechstronność i możliwość dostosowania do szerokiej gamy technik terapeutycznych od masażu, technik manualnych, fizjoterapię, po techniki osteopatyczne. Nic więc dziwnego, że zdobyły zaufanie specjalistów i obecnie są jednymi z najczęściej wybieranych stacjonarnych stołów do masażu w ofercie marki Habys.

 


Porównując dwa modele: Evero V4 oraz Evero X7 można wyszczególnić następujące główne różnice: ilość segmentów oraz możliwość łamania blatu. Stół do masażu Evero V4 posiada 4-segmentowy blat, a więc jedno główne leżysko, regulowany podgłówek z poduszką ERGO oraz regulowane podłokietniki. Natomiast model Evero X7 posiada 7-segmentowy blat: dwusekcyjne obszerne leżysko z łamaniem w części lędźwiowej, dwoma bocznymi panelami, które można szybko odpiąć i uzyskać większy dostęp do pacjenta, regulowany podgłówek z poduszką ERGO oraz 2 regulowane podłokietniki. Największą i najważniejszą różnicą jest możliwość łamania i konfiguracji blatu, który zapewnia model EVERO X7. Dzięki temu terapeuta może pozwolić sobie na bardziej precyzyjną i komfortową pracę z różnymi partiami ciała, układem mięśniowo – powięziowym ora kostnym. Łamanie blatu jest sterowane przez wygodny pilot podblatowy.


Pozostałe cechy wyróżniające w stacjonarnych stołach do masażu EVERO marki Habys:

  • Ergonomia, wytrzymałość i funkcjonalność: stoły Evero zostały zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie, zarówno dla terapeuty, jak i pacjenta. Solidna stalowa konstrukcja, wytrzymałe silniki oraz sprężyny gazowe odpowiedzialne za płynną regulację podłokietników i podnoszenie dolnej części blatu, to wszystko sprawia, że Evero to niezawodny sprzęt do każdego gabinetu.
  • Regulacja wysokości: stoły EVERO zostały wyposażone w ramę sterującą, która umożliwia wygodną regulację wysokości blatu. Rama ta jest umieszczone dookoła stołu, co umożliwia nacisk stopą z każdego miejsca, w którym znajduje się terapeuta.
  • System Jezdny z 4 skrętnymi kółkami: umożliwia łatwe przemieszczanie ciężkiego stołu, co jest szczególnie przydatne w dużych gabinetach i placówkach rehabilitacyjnych. Przejazd jest płynny i lekki a dodatkowy mechanizm umożliwiający blokadę kółek, zabezpiecza przed przesuwaniem się stołu w trakcie terapii, co z kolei gwarantuje wyjątkowa stabilność stołów EVERO.
  • Wyłącznik Bezpieczeństwa: Dodatkowe zabezpieczenie, które podnosi poziom bezpieczeństwa zarówno dla terapeuty, jak i pacjenta. Chroni przed przypadkowym naciśnięciem ramy sterującej przez pacjenta.

Podsumowując, warto pamiętać o tym, że wybór między modelami Agila 2 i Evero V4 powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami i specyfiką pracy. Stoły Agila są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie prostotę, ergonomiczność i design. Z kolei stoły Evero spełnią oczekiwania tych, którzy potrzebują zaawansowanego stołu z dodatkowymi funkcjami, umożliwiającymi przeprowadzenie różnych rodzajów terapii.

 

Podmiot prowadzący reklamę: Habys sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Stoły rehabilitacyjne umożliwiają fizjoterapeucie prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Stosowane w gabinetach medycznych i lekarskich umożliwiają pacjentom przybranie prawidłowej postawy do przeprowadzenia efektywnego i bezpiecznego zabiegu lub badania. Budowa stołów rehabilitacyjnych pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabiegi przynoszą zamierzony skutek i zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia zabiegu/badania.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
pixel