Stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją – korzyści, które zmienią twoją pracę

2022-04-06
Stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją – korzyści, które zmienią twoją pracę

Czerwone Ferrari, ekologiczna Tesla lub najnowszy suv Audi to marzenie niejednego Pana Kowalskiego i niejednej Pani Kowalskiej. W branży fizjoterapii i masażu takim superwozem i obiektem pożądania jest stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją blatu. Dlaczego? Oto kilka korzyści, płynących z pracy z takim sprzętem.

ERGONOMIA PRACY, CZYLI TERAPEUTO ZADBAJ O SIEBIE

Nie od dziś wiadomo, że dobry terapeuta to przede wszystkim zdrowy terapeuta i choć to hasło może brzmieć banalnie, to jest w nim sporo racji. Na początku swojej drogi zawodowej masażyści czy fizjoterapeuci często korzystają ze stołów, które niekoniecznie dostosowane są do ich indywidualnych potrzeb. Wiadomo, pracuje się na tym, co się ma, na sprzęcie, który zapewnia pracodawca, na odkupionym używanym stole czy najtańszym na rynku składaku. Nie zawsze jest to ergonomiczny sprzęt, który „współpracuje” z terapeutą, dbając o jego zdrowie i komfort pracy.

Stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją umożliwia terapeucie dostosowanie wysokości nie tylko do swojego wzrostu, ale również do gabarytów pacjenta. Dzięki temu możesz w każdej chwili podnieść lub opuścić stół, tak aby jak najlepiej współpracował z Twoją techniką, pacjentem i wykonywanymi ćwiczeniami czy zabiegami, pomagając w ergonomicznej pracy, eliminując dyskomfort i obciążenie dla Twojego kręgosłupa.

Wydawać by się mogło, że opuszczanie i podnoszenie stołu do masażu wraz z pacjentem może być głośne i przebiegać mozolnie. Zwłaszcza, że waga takiego profesjonalnego stołu dochodzi nieraz nawet do 100 kg a jego dopuszczalne obciążenie dodatkowe 200 kg. Nic bardziej mylnego. Zaletą nowoczesnych stołów do masażu z ramą sterującą są w silniki, które wyróżniają się cichą i dyskretną pracą. Przykładem mogą być tutaj cieszące się dużą popularnością modele np. stół rehabilitacyjny Evero X7 z poduszką ERGO, czy stół rehabilitacyjny Evero X7 z pianką integralną.

OGROMNA RÓŻNICA W KOMFORCIE PRACY

To, co terapeuci najbardziej cenią w ramie sterującej w stołach do masażu to fakt, że do regulacji wysokości nie trzeba używać rąk. To bardzo cenne udogodnienie, zwłaszcza w trakcie terapii. Regulujemy wysokość stołu, delikatnie naciskając nogą ramę sterującą, a swobodne ręce możemy skupić na terapii, ułożeniu ciała pacjenta, odpowiednim rozłożenia siły, co jest bardzo ważne np. przy manipulacjach. W końcu dłonie to główne narzędzie pracy fizjoterapeuty, masażysty a profesjonalny sprzęt powinien usprawniać i wspierać ich jakże nieocenioną i ciężką pracę.

Płynna elektryczna regulacja daje możliwość delikatnego sposobu zmiany ułożenia pacjenta, oraz precyzję jego ustawienia czego bez wątpienia nie da się uzyskać dzięki regulacji ręcznej. Daje również poczucie lepszego skupienia i zorganizowania działań w kierunku typowo terapeutycznym.

WSPARCIE DLA PACJENTÓW Z OSTRYM BÓLEM

Elektryczna regulacja blatu czy to w postaci ramy sterującej, czy pilota nożnego lub ręcznego jest także korzystna dla samego pacjenta. Dzięki niej wchodzenie i schodzenie ze stołu jest o wiele łatwiejsze i nie powoduje przykrych dolegliwości. Przykładem mogą być pacjenci z ostrym stanem bólowym, którzy zwyczajnie nie mogą wejść na wysoki stół. W takim przypadku bardzo pomocne będzie maksymalne obniżenie blatu. Jeżeli ich stan funkcjonalny w ogóle nie pozwala na przyjęcie pozycji leżącej, zawsze regulacja stołu może posłużyć nam jako blat, dzięki któremu klient może komfortowo oprzeć górną część tułowia. W taki sposób, z użyciem krzesła lub taboretu można przyjąć pozycję siedzącą/zgięciową a dodatkowo zadziałać w sposób przeciwbólowy i jednocześnie stworzyć sobie możliwość do pracy manualnej z pacjentem.

UŁATWIENIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Obniżenie blatu do najniższego poziomu jest również świetnym rozwiązaniem dla klientów poruszających się na wózku. Dzięki precyzyjnej regulacji wysokości blatu nawet sam pacjent może dobrać sobie taką wysokość leżyska, która umożliwi mu transfer z wózka na stół rehabilitacyjny, oraz w drugą stronę. Nawet jeśli potrzebna jest w tym pomoc terapeuty, to regulacja wysokości za pomocą ramy sterującej obu stronom bardzo ułatwia sprawne oraz bezpieczne wejście i zejście ze stołu do masażu.

SPRYTNE ROZWIĄZANIE DLA MAŁYCH GABINETÓW I DUŻYCH KLINK

Elektryczna regulacja blatu czy to za pomocą ramy sterującej, pilota nożnego czy ręcznego, to rozwiązanie techniczne, które korzystne jest również w przypadku pracy kilku terapeutów przy tym samym stole. Dzięki temu można szybko zmienić wysokość stołu i dostosować do kolejnego terapeuty, rozpoczynającego swoją pracę. Z tego powodu stół rehabilitacyjny z taką zaawansowaną regulacją wysokości jest bardzo przydatny nie tylko w małych prywatnych gabinetach stacjonarnych, ale również w dużych klinikach, gdzie współpracuje kilkunastu terapeutów, a sprawne i szybkie przygotowanie stanowiska pracy jest sprawą kluczową.

W projektowaniu własnego gabinetu stacjonarnego, zdecydowanie warto rozważyć opcję stołu z elektryczną regulacją wysokości, który może okazać się niesamowitym udogodnieniem w codziennej pracy gabinetowej. Szeroki wybór stołów do masażu z ramą sterującą oraz innymi opcjami regulacji znaleźć można w kolekcji stołów rehabilitacyjnych EVERO lub AGILA marki Habys. Ich zaawansowane opcje regulacji doceniło już wielu terapeutów manualnych, masażystów i rehabilitantów.

Podmiot prowadzący reklamę: Habys sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Stoły rehabilitacyjne umożliwiają fizjoterapeucie prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Stosowane w gabinetach medycznych i lekarskich umożliwiają pacjentom przybranie prawidłowej postawy do przeprowadzenia efektywnego i bezpiecznego zabiegu lub badania. Budowa stołów rehabilitacyjnych pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabiegi przynoszą zamierzony skutek i zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia zabiegu/badania.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel