Blog

Jaki stacjonarny stół rehabilitacyjny wybrać do terapii manualnej i osteopatii?

Jaki stacjonarny stół rehabilitacyjny wybrać do terapii manualnej i osteopatii?

Jeśli jesteś fizjoterapeutą, w szczególności zajmujesz się terapią manualną lub osteopatią, wiesz z pewnością, jak ważne jest bezpieczeństwo i komfort pacjenta podczas zabiegu. Dlatego tak ważny, wręcz priorytetowy, jest dobór właściwego sprzętu, który pomoże Ci w codziennej pracy. Jaki elektryczny stół rehabilitacyjny będzie najlepszy? Na co zwrócić szczególną uwagę?

STÓŁ REHABILITACYJNY DO TERAPII MANUALNEJ I OSTEOPATII

Na rynku pojawia się coraz więcej specjalistycznych łóżek do masażu. Ergonomiczny, wygodny w użytkowaniu stół rehabilitacyjny to inwestycja na lata. Do terapii manualnej i osteopatii sprawdzą się przede wszystkim stoły z wąskim leżyskiem. Terapeuta może być wtedy bliżej pacjenta i mieć lepszy dostęp do poszczególnych części ciała, co jest istotne w tych terapiach. Zwrócić uwagę należy również na rodzaj pianki – twardsza pozwala na wykonanie bardziej precyzyjnych impulsów, które znacznie wpływają na uzyskanie pożądanych efektów. Równie ważna jest zaawansowana regulacja, jak i możliwość ustawienia blatu w różnych konfiguracjach.

STÓŁ REHABILITACYJNY – SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

Dalej się zastanawiasz i nie wiesz, na jaki model elektrycznego łóżka do masażu się zdecydować? Zobacz nasze propozycje, być może wśród nich jest stół rehabilitacyjny, który przypadnie Ci do gustu i będzie spełniać Twoje oczekiwania.

To siedmiosegmentowy stół rehabilitacyjny, który został wyposażony w ramę sterującą i system jezdny. Jego blat wykonano z innowacyjnej pianki integralnej, o twardszej strukturze, która umożliwia precyzyjną pracę z zakresu terapii manualnej. Jej dodatkowym atutem jest podwyższona odporność na uszkodzenia, wygniecenia czy przetarcia. Możliwość różnorodnego pozycjonowania leżyska ułatwia terapeucie uzyskanie odpowiednich trakcji lub zgięcia bocznego kręgosłupa.

Model stołu rehabilitacyjnego EVERO X7 z pianką integralną występuje również w wersji ze specjalnymi bananami do stabilizacji pacjenta w okolicy barku i krocza.

Ten stół stacjonarny powstał z myślą o chiropraktyce, osteopatii oraz technikach manualnych. Multifunkcjonalny, siedmiosegmentowy blat wyposażono w zaawansowany system regulacji (podłokietników, podgłówka, podnóżka, zgięcia dla odcinka miednicy i kończyn dolnych). Umożliwia to zastosowanie technik „drop”, funkcję ruchu oraz pozycjonowanie ciała pacjenta w różnych płaszczyznach. Podobnie jak w Evero X7 zastosowano piankę integralną, tak by uzyskać kompromis pomiędzy wygodą klienta a odpowiednią twardością blatu.

W obu przypadkach są to stoły do masażu najwyższej jakości, o stabilnej konstrukcji, wykonane z bardzo trwałych, solidnych materiałów. Charakteryzują się ergonomicznym designem oraz wysokim komfortem użytkowania. Są polecane przez wielu specjalistów na całym świecie i cieszą się sporym zainteresowaniem. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby stół rehabilitacyjny był testowany i w pełni bezpieczny, a dodatkowo wspierał Twoją pracę jako terapeuta manualny, osteopata czy chiropraktyk, to powyższe modele zdecydowanie zasługują na uwagę.

Przeczytaj więcej

Masaż biurowy – co musisz o nim wiedzieć?

Masaż biurowy – co musisz o nim wiedzieć?

Masażyści i fizjoterapeuci każdego dnia w swojej codziennej pracy spotykają wielu klientów, których potrzeby znacznie różnią się od siebie. Mowa tutaj nie tylko o rozluźnianiu mięśni, zmniejszaniu bólu i dyskomfortu, ale i o redukcji stresu, odprężeniu i relaksie. W tym przypadku ważne jest dobranie właściwych zabiegów, które poprawią nie tylko stan zdrowia, ale też wpłyną pozytywnie na samopoczucie. A nie od dziś wiadomo, jak dobry stan fizyczny i psychiczny wpływa na nasze życie, efektywność i chęć do działania. Dlatego też coraz więcej firm organizuje swoim pracownikom tak zwany masaż biurowy, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością!

MASAŻ BIUROWY – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Ten rodzaj masażu został stworzony z myślą o ludziach, którzy pracują w ciągu dnia w pozycji siedzącej (pracownicy biurowi, informatycy, programiści, kasjerzy) i często doświadczają różnorodnego bólu: kręgosłupa, stawów czy mięśni. Masaż biurowy to połączenie masażu klasycznego, leczniczego oraz technik z zakresu fizjoterapii. Zazwyczaj trwa on od 10 do 30 minut. Najczęściej wykonuje się go bez użycia kosmetyków do masażu, dlatego klient może pozostać w swoim ubraniu – co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Zdarzają się jednak przypadki, w których masażysta, po wcześniejszych ustaleniach, decyduje się na dłuższy masaż z wykorzystaniem olejków bezpośrednio na skórę. Założenie jest jednak takie, by masaż biurowy odbył się podczas przerwy pracownika lub w wyznaczonym przez pracodawcę na to czasie.

Korzyści płynące z masażu biurowego:
  • 1. Relaksuje i odpręża spięte mięśnie.
  • 2. Zmniejsza dolegliwości bólowe.
  • 3. Likwiduje napięcia w ciele i obniża poziom zmęczenia.
  • 4. Poprawia koncentrację i pracę mózgu.
  • 5. Niweluje stres i wpływa na dobre samopoczucie.

SPRZĘT DO MASAŻU BIUROWEGO

Masaż biurowy przeważnie wykonuje się na specjalnym krześle do masażu lub wykorzystuje się do tego przenośną nakładkę na stół. Najważniejsze, aby był to funkcjonalny, wygodny sprzęt, który pomoże w bezpieczny i komfortowy sposób przeprowadzić masaż. A dodatkowo jego transport z miejsca na miejsce nie sprawiał większych problemów.

  • KRZESŁO DO MASAŻU PRESTIGE REH: doskonale sprawdza się podczas masażu kręgosłupa i pozostałych partii pleców. Zostało wyposażone w zaawansowaną regulację: podgłówka i półki pod ramiona, ale także wysokości siedziska i kąta jego pochylenia. Jego konstrukcja pozwala na wykonanie masażu niemal w każdych warunkach, a możliwość dopasowania krzesła do postawy każdego klienta ułatwia dostęp do odpowiednich partii mięśni.

     

  • KRZESŁO DO MASAŻU VITAL : wyróżnia je stabilna konstrukcja z 4 stopkami oraz wielopłaszczyznowa regulacja podgłówka, półki pod ramiona oraz poduszki wspierającej klatkę piersiową. Jego rozłożenie, a później ponowne złożenie jest łatwe i wygodne. Dodatkowymi atutami są z pewnością: dołączony do wyposażenia klin pod biust oraz specjalne miejsce w krześle na olejek aromaterapeutyczny. Do krzesła Vital dołączono także walizkę transportową z czterema skrętnymi kółkami, co znacznie ułatwia przemieszczanie się.
  • MOBILE MATT: to niezwykle poręczne urządzenie, które umożliwia wykonanie prostych zabiegów w dowolnym miejscu. Aby z niego skorzystać, wystarczy dowolny stół i taboret. Dwustopniowa regulacja pozwala dopasować nakładkę do postawy pacjenta. Mobile Matt wykorzystuje się głównie do masażu w biurze (przy biurku) lub w domu (przy dowolnym stole).

Masaż biurowy to ciekawa propozycja nie tylko dla osób, wykonujących swoje prace w pozycji siedzącej, ale także dla wszystkich zabieganych, którzy przez nadmiar obowiązków nie mogą sobie pozwolić na długie zabiegi w gabinecie. Jeśli zatem myślałeś, aby wprowadzić go do swojej oferty, to jest to zdecydowanie dobry moment – zainteresowanie masażem biurowym znacznie wzrasta i coraz więcej osób zaczyna świadomie myśleć o swoim zdrowiu, jak i zdrowiu swoich pracowników.

Przeczytaj więcej

Stoły do masażu – konstrukcja aluminiowa czy drewniana?

Stoły do masażu – konstrukcja aluminiowa czy drewniana?

Jesteś mobilnym masażystą lub wręcz przeciwnie, pracujesz stacjonarnie, lecz na bardzo małej przestrzeni? Potrzebujesz przenośnego sprzętu, który będzie niezwodny i wygodny w transporcie? Oto rozwiązanie dla Ciebie – składane stoły do masażu. Przede wszystkim charakteryzują się tym, że po złożeniu nie zajmują wiele miejsca, a dodatkowo są wystarczająco lekkie, by móc je przenosić z miejsca na miejsce. To idealna propozycja zarówno dla początkujących, jak i długo działających w zawodzie masażystów czy fizjoterapeutów. Wybierając przenośne łóżko do masażu, musisz zdecydować nie tylko o wymiarach, grubości pianki czy dodatkowych akcesoriach, ale również o jego konstrukcji.

SKŁADANE STOŁY DO MASAŻU I ICH KONSTRUKCJA

Na rynku można znaleźć wiele modeli stołów składanych. Dlatego na samym początku, aby ułatwić sobie poszukiwania tego idealnego, zastanów się, jaki stelaż będzie dla Ciebie najlepszy. I tutaj pojawia się pytanie: konstrukcja aluminiowa czy drewniana? Spokojnie, niezależnie od tego, jaka padnie decyzja, nie martw się o trwałość nowego sprzętu, ponieważ profesjonalne stoły do masażu, niezależnie od konstrukcji, muszą być bezpieczne i testowane jakościowo. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, sprawdź nasze porównanie:

    • KONSTRUKCJA ALUMINIOWA: aluminiowe stoły do masażu zazwyczaj są nieco lżejsze (ok. 10%) od drewnianych. Można zauważyć, że wybierane są częściej przez mobilnych masażystów i fizjoterapeutów. Ich użyteczną cechą jest z pewnością możliwość regulacji w systemie FAST LOCK (szybka regulacja wysokości blatu). Co więcej, są bardziej odporne na wilgoć, więc bez problemu wykonasz zabiegi również w plenerze. Stoły do masażu ze stelażem aluminiowym sprawdzą się dobrze w nowoczesnych wnętrzach.

 

  • KONSTRUKCJA DREWNIANA: aluminiowe stoły do masażu statystycznie częściej są wybierane przez masażystów, pracowników salonów SPA i kosmetologów z racji swojego naturalnego wyglądu i estetyki wykonania. Doceniane są także przez osoby, które lubią pracować na naturalnych tworzywach. W najlepszych modelach zarówno nogi, jak i sklejka pokryte są ochronnym lakierem, który zabezpiecza przed zarysowaniami i uszkodzeniem powierzchni. Co istotne, w stołach drewnianych mamy możliwość zastosowania buku naturalnego bądź buku barwionego, dzięki czemu można z łatwością dopasować kolorystykę łóżka do naszego gabinetu – podkreśli to jego ciepły i przyjazny klimat.

A co ze skrzypieniem? Nowoczesne stoły do masażu, zarówno aluminiowe, jak i drewniane zostały wyposażone, w obawie przed niechcianymi dźwiękami, w specjalny system wyciszający. Dlatego też rodzaj konstrukcji nie ma znaczącego wpływu na ich skrzypienie. Podobnie jest w przypadku stopnia wytrzymałości – stelaż drewniany i aluminiowy nie różnią się od siebie znacząco. Możesz mieć więc pewność, że niezależnie jaki model łóżka wybierzesz, poradzi on sobie bez problemu z dużym naciskiem podczas zabiegu lub większym ciężarem ciała pacjenta.

Przeczytaj więcej

Olejki eteryczne i najlepsze jesienno-zimowe zapachy

Olejki eteryczne i najlepsze jesienno-zimowe zapachy

Z dobrodziejstw aromaterapii korzysta coraz więcej osób. Nic dziwnego, każdy z nas uwielbia takie wspaniałe połączenia, czyli cudownego, często zmysłowego zapachu z dobroczynnym działaniem składników aktywnych zawartych w olejkach eterycznych. Dodatkowo to również świetny sposób na urozmaicenie zabiegów w gabinetach masażu i fizjoterapii, w salonach kosmetycznych i SPA. Aromaterapia pomaga stworzyć wyjątkową atmosferę, dzięki której pacjent jeszcze bardziej się odpręża i relaksuje. Zbliżający się sezon jesienno-zimowy to dobry moment, by z niej skorzystać i poznać jej niezwykłą moc. To także czas na eksperymenty z zapachem, a nic tak nie sprzyja jesiennej aurze, jak nieoczywiste, korzenne i zmysłowe aromaty.

OLEJKI ETERYCZNE I ZAPACHY JESIENI

Zapewne każdy z nas ma swoje ulubione zapachy, które w dany sposób oddziałują i wywołują różne reakcje. Dlatego też wybór odpowiedniego olejku eterycznego może mieć wpływ na uczucia naszego pacjenta oraz stopień odprężenia podczas przeprowadzanego masażu. W zależności od potrzeb indywidualnych możemy wybrać olejki eteryczne, które uspokajają wewnętrznie i dają poczucie błogiego spokoju lub wręcz przeciwnie, dodają energii i siły do działania. Nie da się ukryć, że jesienną porą klienci częściej decydują się na relaksujące, rozgrzewające i wyciszające zabiegi, które rozluźniają całe ciało. Dlatego w tym szczególnym okresie możesz postawić na olejki eteryczne o zapachach takich, jak:

    • Olejek eteryczny świerkowy – tworzy relaksującą atmosferę, przynosi harmonię i równowagę. Jest powszechnie stosowany w okresowych spadkach energii. Choć zapach może wydawać się oczywisty, ma w sobie niesamowitą głębię. Poza chłodnym, drzewno-zielnym, leśnym aromatem, czuć także balsamiczne nuty, często spotykane w przyrodzie. Ten olejek eteryczny stosowany w trakcie masażu daje ulgę zmęczonym, napiętym mięśniom. Zmniejsza także widoczność cellulitu i wspaniale oczyszcza skórę.
    • Olejek eteryczny cynamonowy – działa przeciwzapalnie, ma właściwości rozgrzewające i pobudzające krążenie. Oprócz tego jest jednym z najsilniejszych antyseptyków, poprawia koncentrację oraz zwiększa aktywność mózgu. Olejek ma jeszcze jedno ważne zastosowanie, o którym nie wszyscy wiedzą – zwiększa nasze libido. Jego zapach jest intensywny: odnajdziemy w nim nuty korzenne, pieprzowe i drzewne.
    • Olejek eteryczny goździkowy – ma szerokie zastosowanie i wykazuje działanie znieczulające i rozgrzewające: łagodzi bóle reumatyczne i mięśniowe, szczególnie w połączeniu z delikatnym masażem. Pobudza i energetyzuje, a dodatkowo jest naturalnym źródłem przeciwutleniaczy. Olejek znany jest ze swojego złożonego, korzennego zapachu – lekko pikantnego z nutą słodyczy.
    • Olejek eteryczny paczuli – podnosi na duchu, odpręża i rozjaśnia umysł, przynosi także ulgę w bezsenności. Oprócz tego wygładza i poprawia koloryt cery dojrzałej. Działa również korzystnie w zmianach trądzikowych oraz w walce z cellulitem. Mocny, ziemisty, korzenny bukiet zapachowy zawdzięcza mieszance związków eterycznych o działaniu uspokajającym, antydepresyjnym i przeciwzapalnym.
    • Olejek eteryczny Zapach Świąt – zawiera mieszankę olejków eterycznych takich, jak: pomarańcza, sosna, goździki oraz cynamon. Jest to zatem wyjątkowe połączenie, które sprawdzi się w okresie zimowym, a zwłaszcza Świąt Bożego Narodzenia. Wpływa ono niezwykle pozytywnie na ciało i psychikę, relaksuje, rozgrzewa i działa bakteriobójczo. Wydobywający się aromat jest zmysłowy i upajający, ponieważ stworzony przez samą naturę.

Olejki eteryczne nie tylko mają piękne zapachy, przede wszystkim z ich pomocą można zadbać o aspekty zdrowotne. Stosowane są na wiele sposobów: miejscowo na skórę, w inhalacjach, relaksujących kąpielach czy delikatnych masażach. Pamiętajmy, by przed zakupem sprawdzić ich skład – najlepiej by był w pełni naturalny, bez zbędnych dodatków.

Jesień może być piękna i aromatyczna. Niech zawita także w Twoim gabinecie! Olejki eteryczne pomogą Ci wprowadzić cudowny nastrój, a aromaty unoszące się w powietrzu ukoją zmysły pacjenta.

Przeczytaj więcej

Stół rehabilitacyjny – co musisz o nim wiedzieć?

Stół rehabilitacyjny – co musisz o nim wiedzieć?

Jeśli jesteś fizjoterapeutą lub masażystą, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak istotne jest właściwe wyposażenie Twojego gabinetu. Poza wystrojem wnętrza równie ważne są sprzęty, z których będziesz korzystać podczas codziennej pracy. Odpowiednio dobrany stół rehabilitacyjny to pierwszy krok do Twojego sukcesu. Jego konstrukcja, grubość pianki, możliwość regulacji czy inne, dodatkowe funkcje z pewnością ułatwią Ci wykonanie pełnowymiarowego zabiegu. Co więcej, zwiększą także komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Wybór takiego stołu jest zatem nie lada wyzwaniem, w końcu będzie Ci on służył przez wiele lat. Musi być to dobrze przemyślana decyzja.

STÓŁ REHABILITACYJNY I JEGO PRZEZNACZENIE

Szukasz odpowiedniego modelu stołu do masażu i nie wiesz, jakie kryteria wyboru przyjąć? Przede wszystkim musisz się zastanowić, w jakim celu będziesz go wykorzystywać. Niezależnie od tego, czy będzie to praca stacjonarna, czy mobilna, potrzebujesz sprawdzonego sprzętu, który pod każdym względem spełni Twoje oczekiwania. Terapia manualna, terapia powięziowa, masaże relaksacyjne, masaże sportowe, zabiegi kosmetyczne, a może masaż kobiet w ciąży? To, jaką techniką się posługujesz, będzie determinować wszelkie parametry techniczne stołu, na które musisz zwrócić szczególną uwagę. Kluczowymi aspektami będą wtedy: długość i szerokość blatu, grubość pianki, jakość tapicerki, wytrzymałość na obciążenia czy zaawansowana regulacja. Stół rehabilitacyjny powinien być także dobrany do Twojego wzrostu, dzięki czemu zadbasz o swoją ergonomię, dobrą postawę ciała i komfort pracy.

STÓŁ REHABILITACYJNY – NAJWAŻNIEJSZE CECHY

Na rynku można znaleźć wiele modeli stołów rehabilitacyjnych: przenośnych – składanych, jak i stacjonarnych. Zatem, gdy zadecydowałeś już o swoim trybie pracy oraz do jakich technik będziesz wykorzystywać ten specjalistyczny sprzęt, pomyśl również o jego funkcjonalności. Oto cechy, na które szczególnie musisz zwrócić uwagę:

    • 1. Regulacja wysokości: mechaniczna lub elektryczna (sterowana za pomocą ramy lub pilota ręcznego). Z pewnością elektryczna regulacja wysokości daje większą możliwość szybkiego ustawienia stołu we właściwej pozycji, dobranej do potrzeb pacjenta, jak i masażysty. Pamiętaj, by sprawdzić również jego maksymalny i minimalny zakres regulacji. W niektórych przypadkach konieczne jest dobranie odpowiedniej wysokości tak, by wykonywanie różnorodnych ćwiczeń z pacjentem czy zabiegów było w pełni skuteczne i komfortowe.
    • 2. Konstrukcja stołu i ilość segmentów leżyska. Warto zauważyć, że najbardziej zaawansowane modele będą składały się z wielu części, przykładowo stół rehabilitacyjny EVERO X7 został wyposażony w multifunkcyjny 7-segmentowy blat z możliwością zaawansowanej regulacji. Dla porównania stół rehabilitacyjny AGILA 2 ma tylko 2 segmenty, lecz jest to rozwiązanie w pełni wystarczające, aby przeprowadzić pełnowymiarowy i komfortowy zabieg. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidulanych preferencji oraz techniki, jaką posługuje się specjalista. Wielosegmentowe blaty docenią przede wszystkim terapeuci manualni lub osteopaci, z kolei osoby, wykonujące klasyczne masaże, mogą postawić na stoły 2, 3, bądź 4-częściowe.
    • 3. Dodatkowe wyposażenie, zwiększające funkcjonalność stołu rehabilitacyjnego. Komfortowe podłokietniki, otwór na twarz wycięty w zagłówku i dopasowana do niego zatyczka, podgłówek z poduszką, system jezdny, czy wieszak na podkład w rolce, to elementy, które usprawnią Twoją pracę i zwiększą efektywność.

Profesjonalny, dobrej jakości stół rehabilitacyjny nie tylko ułatwia pracę fizjoterapeutów i masażystów. To również sprzęt, dzięki któremu Twój pacjent będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. A w tym przypadku nie ma nic lepszego, jak świadomość, że klient jest w pełni zadowolony, a Twoja usługa została wykonana na najwyższym poziomie.

Przeczytaj więcej

Jak wykonać masaż gorącymi kamieniami? Wskazówki dla początkujących.

Jak wykonać masaż gorącymi kamieniami? Wskazówki dla początkujących.

W gabinetach masażu coraz większą popularność zdobywają kamienie do masażu. Masaż nimi jest szczególnie chętnie wybierany przez pacjentów w chłodnym okresie jesienno-zimowym. Jest to zatem idealna pora, aby przyjrzeć się z bliska temu rodzajowi masażu i zapewnić swoim pacjentom chwilę ciepłego relaksu w nadchodzącym sezonie.

Co należy przygotować przed rozpoczęciem masażu kamieniami?

Najważniejsze są oczywiście bazaltowe kamienie do masażu, które kupisz w zestawie z wygodną i estetycznie wykonaną skrzynką bambusową. W zestawie, którego zamierzamy używać, nie może zabraknąć kamieni o różnych kształtach i rozmiarach, co umożliwi nam masaż wszystkich partii ciała. Optymalny zestaw kamieni zawiera aż 64 elementy, wśród których znajdziemy kamienie bazaltowe różnej wielkości do ciepłego masażu oraz dodatkowo kamienie marmurowe do zimnego masażu, a także zestaw kamieni naturalnych do pracy z czakrami, ale jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z masażem, śmiało możesz korzystać z mniejszego zestawu 45 kamieni bazaltowych, czy nawet mini zestawu 36 kamieni, który jest doskonałym wyborem przy ograniczonym budżecie. Najważniejsze, aby nic nie przeszkodziło Ci w odkrywaniu i nauce nowej techniki masażu.

Oprócz kamieni do masażu równie istotny jest podgrzewacz do kamieni, który nastawiamy na temperaturę ok.40-60 stopni. Jeżeli kamienie do masażu są zbyt ciepłe, możemy ochłodzić je w naszych dłoniach czy ręczniku. Warto zaopatrzyć się także w łyżkę do wyjmowania kamieni lub szczypce, a także olejek, którym naoliwimy ciało pacjenta i same kamienie. Po więcej technicznych wskazówek koniecznie zajrzyjcie do opisów naszych bazaltowych kamieni do masażu.

Jakie kamienie do masażu wybrać?

Do masażu gorącymi kamieniami nieprzypadkowo używa się czarnych kamieni bazaltowych. Dzięki gładkiej powierzchni mogą długo utrzymywać ciepło, które działa rozluźniająco na układ mięśniowy, a wysoka zawartość rdzy powoduje przyspieszenie leczenia chorób naczyń krwionośnych. Podczas wyboru zestawu kamieni należy zwrócić uwagę, aby kamienie miały w składzie czysty bazalt, bez żadnych dodatków ani wypełniaczy.

Kamienie do masażu - jak z nimi pracować?

Często zdarza się, że masaż gorącymi kamieniami kojarzy się z położeniem ciepłych kamieni na ciele klienta, jednak w praktyce jest to jedynie etap końcowy masażu. Na początku masażu należy wstępnie rozluźnić ciało, poprzez naoliwienie i głaskanie. Następnie możemy przejść do symetrycznego masażu ciała. Trzymając rozgrzane kamienie w dłoniach, masujemy nimi poszczególne partie ciała klienta. O tym, jak przebiega taki masaż możemy decydować indywidualnie, korzystając z najpopularniejszych metod: głaskania, rozcierania, ugniatania. Przy większych napięciach w ciele można także próbować pracy krawędzią kamienia do masażu. Korzystając z różnych rozmiarów kamieni dostępnych w zestawie, opracowujemy różne miejsca na ciele klienta. Największe kamienie dedykowane są do masażu tułowia, natomiast mniejsze umieszcza się pomiędzy palcami dłoni i stóp oraz na twarzy.

Istotne jest też nasze tempo: aby taki masaż był relaksujący, powinien być spokojny i powolny. Ostatni etap, czyli wcześniej wspomniane ułożenie kamieni bazuje na czakroterapii. Kamienie do masażu układamy na punktach energetycznych na ciele, a ich przesuwanie po ciele powinno odbywać się wzdłuż meridianów.

Masaż kamieniami a korzyści dla klienta?

Opisany przez nas masaż to przede wszystkim forma relaksu dla pacjentów. Gorące kamienie do masażu powodują głębokie rozluźnienie mięśni, co pomaga w pozbyciu się stresu i napięcia. Dodatkowo taki zabieg ma wiele korzyści zdrowotnych: poprawia krążenie, powoduje lepszą cyrkulację krwi, zwiększa funkcje limfatyczne i przyspiesza pracę serca. Dla najlepszych efektów należy stosować go regularnie min. raz w tygodniu.

Przeciwwskazania do masażu kamieniami

Niestety taki relaks nie jest odpowiedni dla każdego. Z terapii gorącymi kamieniami nie mogą skorzystać osoby, których skóra nie toleruje ciepła, jest bardzo wrażliwa lub osoby z uszkodzonymi nerwami, które w pewnych miejscach na ciele nie odczuwają bodźców związanych z wysoką czy niską temperaturą. Nie jest ona również wskazana dla osób ze skłonnościami do powstawania żylaków i zakrzepów. Szczególną ostrożność warto zachować w przypadku pacjentów z podwyższonym ciśnieniem i problemami z krążeniem. Pamiętajmy, aby przed wykonaniem masażu przeprowadzić odpowiedni wywiad z klientem, z którego dowiemy się istotnych informacji o stanie zdrowia naszego klienta. Pomocne są tutaj ankiety medyczne z odpowiednimi pytaniami.

Na co szczególnie uważać, wykonując masaż kamieniami?

Przede wszystkim pamiętajmy, że masaż kamieniami powinien być masażem relaksacyjnym. Zdaniem masażystki Aleksandry Szymańskiej z gabinetu Hamate, warto sprawdzać temperaturę kamieni na nadgarstku. Należy też unikać stukania kamieniami i ich upuszczania, a także wyposażyć się w akcesoria, które pomimo styczności z podgrzewaczem nie będą głośne (unikajmy więc metalowych szczypców czy łyżek). W trakcie pełnego rozluźnienia nawet najmniejszy hałas potrafi wytrącić z osiągniętego stanu odprężenia. Aby przyzwyczaić ciało do gorących kamieni, możemy najpierw układać je na ręczniku. Tak samo możemy postąpić z mniej gorącymi kamieniami; bazalt może wydawać nam się chłodny, jednak przy styczności z ciałem lub ręcznikiem jeszcze przez pewien czas będzie przyjemnie ogrzewał.

Jeżeli szukasz kompletnego zestawu do masażu gorącymi kamieniami, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. W naszych zestawach znajdują się 45 lub 64 kamienie do masażu, wykonane z naturalnej skały, różnej wielkości podgrzewacze, sterowane cyfrowo lub analogowo oraz łyżki do wyciągania kamieni. Znajdziesz tutaj również duży wybór aromatycznych olejków do masażu o dobrych składach i pielęgnacyjnym działaniu.

Przeczytaj więcej

Bądź gotowy na sezon jesień-zima, czyli co powinno znaleźć się w Twoim gabinecie

Bądź gotowy na sezon jesień-zima, czyli co powinno znaleźć się w Twoim gabinecie

Gorące lato pomału dobiega końca, a wielkimi krokami zbliża się już do nas okres jesienno-zimowy. To czas ciepłych sweterków, herbaty z cytryną i miodem, zapachu cynamonu i goździków czy długich wieczorów w towarzystwie ulubionej książki i miękkiego koca. W świecie masażu i fizjoterapii to najlepsza pora na wielki powrót rozgrzewających, zmysłowych i niezwykle odprężających zabiegów. Co zatem zaproponować swoim klientom, tak by urozmaicić nie tylko swoją ofertę, ale również wprowadzić wyjątkowy, jesienno-zimowy klimat? Jakie akcesoria i gadżety sprawdzą się w twoim gabinecie?

ZESTAW BAZALTOWYCH KAMIENI DO MASAŻU

Masaż gorącymi kamieniami, choć wydaje się nieco egzotyczny, to jest jednym z przyjemniejszych zabiegów, który pomaga rozluźnić napięte mięśnie, odpręża całe ciało i przyjemnie je rozgrzewa. Do jego wykonania szczególnie Ci się przyda odpowiedni zestaw kamieni do masażu, w towarzystwie dedykowanego im podgrzewacza. Jeśli jesteś początkujący i dopiero poznajesz tajniki tego zabiegu lub jesteś mobilnym masażystą i potrzebujesz lekkiego sprzętu, to najlepszym wyborem będzie mały zestaw 36 szt. bądź nieco większy – średni 45 szt. Spokojnie, są to pełnowymiarowe zestawy, które umożliwiają wykonanie masażu całego ciała, w tym także masażu głowy, twarzy i stóp. Z kolei, jeśli pracujesz przede wszystkim w stacjonarnym gabinecie, możesz postawić na duży zestaw kamieni 64 szt., który zawiera również te przeznaczone do czakr.

Jak zostało już wspomniane, będzie Ci potrzebny podgrzewacz do kamieni – ze sterowaniem cyfrowym lub analogowym. Pomoże Ci on odpowiednio je nagrzać i utrzymać właściwą temperaturę. Z kolei dla masażystów mobilnych polecane są wygodne, przenośne torby z funkcją podgrzewania.

ŚWIECE DO MASAŻU

Zmysłowy i niezwykle odprężający masaż świecą do masażu staje się z sezonu na sezon coraz bardziej popularny. Wykonuje się go za pomocą specjalnej świecy kosmetycznej, która po rozpuszczeniu przyjmuje postać ciepłego, płynnego olejku. Występują w różnych zapachach: świeżych i delikatnych, ale i mocnych, niezwykle aromatycznych. Dobrym wyborem będą świece z naturalnymi składnikami, jak masło shea, olej kokosowy, wosk pszczeli czy sojowy. Nastrojowa muzyka, przygaszone światło i ciepło rozpalonej świecy z pewnością wprowadzi niepowtarzalną, jesienną atmosferę.

MATA GRZEWCZA

Elektryczna mata grzewcza to gadżet, który wydaje się zbędny, jednak docenisz go szczególnie w chłodne dni, gdy Twój pacjent będzie potrzebować ciepła i delikatnego rozgrzania swojego ciała. Dzięki swoim uniwersalnym rozmiarom dopasuje się do większości stołów do masażu. Mata bardzo szybko się nagrzewa i jest wyposażona w wielostopniową regulację, więc idealnie dopasujesz jej temperaturę do potrzeb klienta.

ROZGRZEWAJĄCE KOSMETYKI DO MASAŻU

Czasami nie trzeba innowacyjnych rozwiązań ¬– te sprawdzone, jednak nieco urozmaicone – w zupełności wystarczą, by uatrakcyjnić usługi i zagwarantować odpowiedni klimat. Dlatego zamień klasyczne produkty do masażu na te o działaniu rozgrzewającym. Idealne będą różnorodne olejki, oliwki, czy kremy do masażu, które sprawdzają się na co dzień w wielu zabiegach. Dzięki temu w prosty sposób stworzysz jesienną wersję klasycznego masażu ciała. Jeśli nie chcesz jednak rezygnować ze swoich ulubionych, przetestowanych olejków, może również postawić na przeznaczony do nich podgrzewacz, dzięki któremu uzyskasz komfortową temperaturę produktu.

Sezon jesień-zima daje spore pole do popisu – to wspaniały czas na eksperymenty i wprowadzenie nowych zabiegów. Pamiętaj więc o wszelkich szczegółach: ciepłe, przygaszone światło, zapach suszonej pomarańczy unoszący się w powietrzu, delikatna muzyka i rozgrzewający masaż… Bez wątpienia skradniesz serce Twojego pacjenta.

Przeczytaj więcej

Łóżka do masażu – najlepsze pokrowce

Łóżka do masażu – najlepsze pokrowce

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem składanego łóżka do masażu, z pewnością w Twojej głowie pojawiło się pytania: jak o niego zadbać, by posłużył na lata? I w jaki sposób bezpiecznie z nim podróżować z miejsca na miejsce? Odpowiednia dezynfekcja i stosowanie pokryć jednorazowych (np. podkłady celulozowe) czy wielorazowych (np. frotte lub olejoodporne), zagwarantują właściwą ochronę tapicerki. Może być to jednak niewystarczające działanie, zwłaszcza dla osób, które pracują przede wszystkim mobilnie. Dlatego do transportu łóżka do masażu sprawdzają się najlepiej pokrowce i wózki transportowe, dzięki którym szybko i łatwo dostaniesz się do swojego pacjenta.

ŁÓŻKA DO MASAŻU I DEDYKOWANE IM POKROWCE

Do każdego modelu składanego łóżka do masażu można z łatwością dopasować pokrowiec, który zabezpieczy stół przed wszelkimi obiciami i zabrudzeniami. Znaleźć je można w różnych wariantach: z pojemnymi kieszeniami na akcesoria, kółkami czy z opcją plecaka. Dostępne są również w kilku rozmiarach, dzięki czemu można je dobrać odpowiednio do wymiarów stołu. Zapoznaj się z naszymi propozycjami, które ułatwią Ci z pewnością podjęcie decyzji.

POKROWIEC SIMPLY

Jeden z podstawowych pokrowców, który świetnie nadaje się do bezpiecznego przechowywania łóżka do masażu. Posiada pas na ramię, wygodny uchwyt transportowy oraz dno wzmocnione stopkami. Został wykonany z trwałego materiału i wyposażony w solidny zamek. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy pracują przede wszystkim w gabinecie, a do klienta dojeżdżają sporadycznie – najczęściej własnym samochodem.

POKROWIEC STANDARD

To bardzo podobny model, co SIMPLY, lecz z pojemną kieszenią na akcesoria do masażu, jak kosmetyki czy tejpy. Oprócz tego jego naramiennik został wypełniony komfortową pianką. Wykorzystano również odblaskowe elementy, zwiększające bezpieczeństwo podczas podróży oraz wytrzymałe uchwyty transportowe, ułatwiające przemieszczanie się.

POKROWIEC CITY

Jeśli oprócz łóżka do masażu musisz wziąć ze sobą większość swojego gabinetu ¬– olejki do masażu, kształtki, dezynfekcję, to ten pokrowiec jest właśnie dla Ciebie. Jest naprawdę pojemy, ponieważ posiada 4 kieszenie, wzmocnione lamówką. To świetna propozycja dla mobilnych masażystów czy fizjoterapeutów, którzy zabierają stół do masażu również w dalekie podróże – nawet samolotem. Jego funkcjonalny design, wygoda użytkowania i funkcjonalność zapewnią wygodę podczas transportu oraz ochronę przed uszkodzeniami.

A MOŻE OPCJA PLECAK LUB Z KÓŁKAMI?

Pokrowiec STANDARD oraz CITY występują również w opcji plecaka oraz z kółkami.Pokrowiec z opcją plecaka został wyposażony w pasy na plecy, dzięki którym będziesz w stanie zadbać o prawidłową postawę ciała, ponieważ umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru. Z kolei pokrowiec z kółkami sprawdzi się w przypadku nieco cięższego łóżka do masażu – dzięki kółkom przejedziesz tam, gdzie chcesz, bez potrzeby użycia dużej siły. Możesz zatem przemieszczać się tak, jak lubisz: pieszo, samochodem, a nawet komunikacją miejską. W ten sposób dotrzesz bezpiecznie i sprawnie do celu, a Twój stół będzie dobrze zabezpieczony.

Przeczytaj więcej

Kosmetyki do masażu – zamienniki klasycznych olejków

Kosmetyki do masażu – zamienniki klasycznych olejków

Zdecydowanie najczęściej wybieranymi kosmetykami do wykonywania zabiegów relaksacyjnych czy terapeutycznych przez masażystów i fizjoterapeutów, są dobrze nam znane olejki do masażu. Mają one cudowne właściwości, są łatwo dostępne, proste w aplikacji oraz doskonale rozprowadzają się po ciele pacjenta. Można je dostać w wielu wariantach zapachowych, o różnym działaniu – ujędrniające, antycellulitowe, rozgrzewające i chłodzące, witaminowe czy nawet relaksujące. Rynek jednak oferuje nam co chwilę nowe możliwości i ciekawe alternatywy dla klasycznych olejków, które warto mieć na uwadze przy wyborze produktów do swojego gabinetu. W końcu od czasu do czasu można przetestować także inne formuły, które nadają się równie dobrze do pracy z ciałem klienta. To też okazja, by zaproponować mu coś innego, dzięki czemu urozmaicisz swoje usługi i nie ukrywajmy – będziesz na czasie. Co zatem jest teraz na topie?

KOSMETYKI DO MASAŻU, KTÓRE MUSISZ WYPRÓBOWAĆ:

ŚWIECE DO MASAŻU

W kategorii kosmetyki do masażu, to jedna z propozycji, którą pokochają wielbiciele zmysłowych, klimatycznych i rozgrzewających zabiegów. Bez obaw, nie będzie on bolesny, ponieważ wykonywany jest specjalną świecą kosmetyczną. Po rozpuszczeniu przyjmuje postać ciepłego, płynnego olejku, który z łatwością rozprowadza się równomiernie po skórze. Pamiętaj, że ich skład nie powinien zawierać substancji toksycznych lub innych, niepożądanych, niebezpiecznych dla skóry. Dobrym wyborem będą świece z naturalnymi składnikami, jak masło shea, olej kokosowy, wosk pszczeli czy sojowy.

MIODY DO MASAŻU

To kosmetyki do masażu, które wielu masażystów i fizjoterapeutów pokochało od pierwszego użycia. Są polecane szczególnie do masażu dłoni, ciała i stóp, do domowych zabiegów SPA, ale także do codziennej pielęgnacji. Ale nie daj się zmylić nazwie. Produkty te nie są słodkie ani klejące – z miodem łączy je natomiast barwa, delikatność i bogactwo składników odżywczych. Miody do masażu mają bardzo delikatną konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłaniają i łatwo rozprowadzają po skórze. To świetny zamiennik nie tylko olejków kosmetycznych, ale również balsamów czy kremów.

KREMY DO MASAŻU

To produkty dobrze nam znane, ponieważ często z nich korzystamy podczas porannej lub wieczornej pielęgnacji. Dlaczego zatem nie użyć ich także podczas zabiegu czy masażu? Zapewniają odpowiedni poślizg, a przy tym nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze. Nie brak im także cennych składników odżywczych, które działają dobroczynnie na skórę ciała. Dlatego, wybierając krem do masażu, warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie – nawilżający, regenerujący, rozgrzewający, a może chłodzący? Zawsze kieruj się tym, jaki efekt chcesz uzyskać lub jakie są indywidualne preferencje Twojego pacjenta.

MASŁA DO MASAŻU

Kosmetyki do masażu nieco mniej popularne, jednak zasługujące na wyróżnienie. Masła do ciała zazwyczaj mają treściwszą formułę, są bardziej tłuste, stałe i gęste, ale dzięki temu głęboko nawilżają skórę i szybko przynoszą ukojenie. Przez to mogą się dłużej wchłaniać, ale jest to kwestia zależna również od właściwego wpracowania ich w ciało. W tym przypadku na efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ można je dostrzec nawet po pierwszym zastosowaniu. Najlepsze masła do ciała to te, które w swoim składzie mają: masło kakaowe, masło kokosowe, masło shea czy masło arganowe.

Jak widzisz, istnieje wiele produktów, którymi śmiało możesz zastąpić uniwersalne olejki do masażu. Wśród nich z pewnością znajdziesz kosmetyki do masażu, które na stałe zagoszczą w Twoim gabinecie i będziesz często z nich korzystać. I choć nierzadko warto postawić na klasyczne i sprawdzone rozwiązania, tak też warto czasem poeksperymentować i poszukać czegoś, co odmieni Twój masaż i wprowadzi powiew świeżości do Twojej codziennej pracy.

Przeczytaj więcej

Najlepsze łóżka do masażu do gabinetów SPA – nasza TOP 3.

Najlepsze łóżka do masażu do gabinetów SPA – nasza TOP 3.

Jedną z najczęściej wybieranych form relaksu przez ludzi jest odprężająca, nierzadko wyciszająca i uspokajająca wizyta w salonach kosmetycznych i SPA. Pobyt w takich miejscach to błogi spokój dla duszy i ciała. Nic dziwnego, w końcu powstały one z myślą o wszystkich zapracowanych, często przemęczonych i zestresowanych klientach. Wykonywane tam zabiegi, jak długie, przyjemne dla zmysłów masaże, nie tylko poprawiają samopoczucie, ale dodają również energii, której często zaczyna nam brakować od nadmiaru obowiązków i pracy. Dlatego też warto zadbać o samą aranżację wnętrza, która będzie dodatkowo wprowadzać wyjątkowo błogą atmosferę. Już na samym początku urządzania gabinetu SPA, zastanów się nad jego kolorystyką oraz wyposażeniem – tak, by całość była ze sobą spójna. Najczęściej jednak sen z powiek spędza wybór właściwego łóżka do masażu. Dlaczego? Ponieważ jest to sprzęt, wpływający znacznie na komfort pacjenta podczas przeprowadzanego zabiegu. A nie od dziś wiadomo, że to aspekt, o który szczególnie należy zadbać.

ŁÓŻKA DO MASAŻU, CZYLI PODSTAWOWY SPRZĘT W GABINECIE SPA

Najlepszym rozwiązaniem będą przede wszystkim stacjonarne łóżka do masażu, wyposażone w stabilną i wytrzymałą konstrukcję. Zaawansowane modele będą również posiadały elektryczną regulację wysokości, która wpływa na ergonomię pracy masażysty, ale i na bezpieczeństwo pacjenta – zwłaszcza dzieci, osób z nadwagą czy z zaburzeniami ruchowymi. Bardzo dobre łóżka do masażu będą się wyróżniać także komfortowym leżyskiem, wykonanym z miękkiej pianki oraz wygodnym zagłówkiem czy otworem na twarz. Dodatkowym atutem będzie z pewnością opcja podgrzewania blatu, dzięki której utrzymasz właściwą temperaturę ciała swojego klienta w chłodne dni lub wzmocnisz efekt rozgrzewających zabiegów.

NAJLEPSZE ŁÓŻKA DO MASAŻU – NASZA TOP 3.

W kategorii stołów Wellness&Spa można znaleźć różne propozycje – łóżka do masażu mniej lub bardziej zaawansowane, kilkusegmentowe, z elektryczną regulacją, w różnych przedziałach cenowych. Najważniejsze jest jednak, by zdecydować się na sprzęt, który spełni wszystkie Twoje wymagania i wspomoże pracę z pacjentem.

Jakie są zatem najlepsze łóżka do masażu, które sprawdzą się w salonach kosmetycznych i SPA? Zapoznajcie się z naszą TOP 3., może akurat właśnie wśród nich znajdziecie swojego faworyta!

NUMER 1 – WIELOFUNKCYJNY STÓŁ GEMINI FLEX

To najbardziej zaawansowany stół stacjonarny z podgrzewanym blatem. Został wyposażony w 4 silniki sterowane pilotem ręcznym. Zaawansowana regulacja umożliwia niezależne ustawienie wysokości kolumn oraz kątów nachylenia zagłówka i podnóżka. Posiada także zagłówek z wycięciem na twarz oraz niezwykle komfortowe podłokietniki. Cechuje się ponadczasowym, ergonomicznym designem oraz wspaniałą jakością wykonania. Sprawdzi się we wszystkich nowoczesnych wnętrzach, dodając im wyjątkowego charakteru.

NUMER 2 – ELEGANCKI STÓŁ LIBRA 4

Jeśli poszukujesz pięknego łóżka do masażu z wyróżniającą się podstawą, to stół stacjonarny LIBRA 4 będzie bardzo dobrym wyborem. Posiada 3 silniki sterowane pilotem ręcznym, umożliwiające regulację wysokości i kątów nachylenia zagłówka oraz podnóżka. Dodatkowo jest wyposażony w podgrzewany blat, który w szczególności przyda się do masaży, wykonywanych w okresie zimowym. Oprócz tego wyróżnia go zagłówek z wycięciem na twarz oraz wytrzymała tapicerka.

NUMER 3 – KLASYCZNY STÓŁ LINEA V3

Ten model łóżka do masażu sprawdzi się niemalże w każdym wnętrzu. Jego uniwersalny design przypadnie do gustu wszystkim, którzy stawiają na proste, sprawdzone rozwiązania. Stół ten charakteryzuje się elektryczną regulacją wysokości, kąta łamania oparcia oraz kąta łamania podparcia nóg. Na uwagę zasługują również komfortowe leżysko oraz wygodne podłokietniki. Solidna, stalowa rama wraz ze specjalnymi stabilizatorami sprawiają, że stół jest bardzo stabilny i bezpieczny w użytkowaniu.

Gabinet SPA to wyjątkowe miejsce, w którym Twój pacjent będzie mógł wypocząć nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Dlatego zadbaj o świetnej jakości sprzęty, akcesoria, po najdrobniejsze szczegóły ¬– muzyka, świecie, zapach i kosmetyki – tak, by czuł się nadzwyczajnie i za każdym razem, gdy poczuje taką potrzebę, wracał właśnie do Ciebie.

Przeczytaj więcej

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Pliki cookie służą do personalizacji reklam Google. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

OK
pixel