Blog

Materac gimnastyczny – jak wybrać najlepszy?
Rozważając zakup materaca gimnastycznego, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych cech, które nakierują Cię na właściwy wybór. Potrzebujesz dużej powierzchni do pracy z dziećmi, a może mniejszej do wykonywania mobilnych usług? Na rynku znajdziesz wiele różnych opcji, ale czy są one dostosowane do potrzeb profesjonalistów, czy jedynie traktowane jako prosty gadżet dla każdego? Weryfikując podpunkty z naszej check-listy, dowiesz się, czy trafiłeś na odpowiedni dla Ciebie materac! Wymiary, czyli odpowiednia powierzchnia użytkowa, grubość oraz twardość materaca. Materac do gabinetu profesjonalnego oraz sali treningowej Kupując materac gimnastyczny do gabinetu bądź na salę treningową bez wątpienia ważne jest, aby był dostosowany do wielkości pomieszczenia oraz rodzaju wykonywanych ćwiczeń.
Czytaj więcej
Wiosenne propozycje kosmetyków do masażu.
Zima powoli dobiega końca, w powietrzu czuć już wiosenną świeżość i ciepło. Z tą porą kojarzymy kwiatowe zapachy, delikatność i zieleń. Chcesz poczuć tą świeżość również w swoim gabinecie masażu lub salonie kosmetycznym? Poniżej znajdziesz nasze propozycje drobnych zmian i nowości, dzięki którym Ty i Twoi klienci dostaniecie zastrzyk wiosennej energii. 1. Poczuj zapach wiosny! Dyfuzor do aromaterapii oraz olejki eteryczne Zacznijmy od podstaw, czyli odrobina rozkoszy dla naszego węchu. Masaże oddziaływują nie tylko dotykiem, ale również zapachem. O lekkie, wiosenne powietrze zadbają olejki eteryczne, które możesz rozpylić w swoim gabinecie za pomocą dyfuzora do aromaterapii. Po świątecznych zapachach goździków, cynamonu i pomarańczy przyszła pora na lżejsze, kwiatowe i te pachnące budzącą się do życia przyrodą. 2.
Czytaj więcej
Szczotkowanie ciała na sucho – jak wykonać masaż i jakie szczotki wybrać?
Przy codziennej pielęgnacji pamiętamy o szczotkowaniu zębów czy włosów… A czy słyszeliście już o szczotkowaniu na sucho całego ciała? Jest to bardzo prosty zabieg, który możecie wykonywać sami przy pomocy specjalnej szczotki, bez żadnych dodatkowych kosmetyków! Z tego wpisu dowiecie się na czym on polega, jak często należy go wykonywać, jakie niesie korzyści, jakich szczotek używać i jakie są przeciwwskazania. Jak wykonać masaż szczotką na sucho? Masaż szczotką na sucho zajmie wam zaledwie 3-5 minut. Zaczynamy od szczotkowania stóp i łydek, wykonując krótkie, energiczne ruchy w kierunku serca. Następnie masujemy w ten sposób uda i pośladki, a także brzuch.
Czytaj więcej
Co to jest drenaż limfatyczny i jak go wykonać?
Wśród wielu sposobów na poprawę zdrowia i kondycji naszego organizmu można wyróżnić jeden specyficzny, który bez wątpienia podbija serca wszystkich, którzy pragną zadbać o sprawność i wygląd ciała, ale też poprawić własne samopoczucie! Mowa o DRENAŻU LIMFATYCZNYM. Rosnąca popularność oraz zainteresowanie tym zabiegiem pozwoliły na jego rozwój, a nawet wprowadzenie go do codziennej pielęgnacji. CZYM JEST LIMFODRENAŻ I JAK DZIAŁA NA NASZE CIAŁO? Masaż limfatyczny polega na odpowiednim oddziaływaniu na układ chłonny i ma za zadanie poprawić jego motorykę, pozbyć się obrzęków i pobudzić krążenie chłonki – limfy. Stosowany jest przez fizjoterapeutów i masażystów w celu poprawy jakości życia oraz zminimalizowania przykrych symptomów chorób i zniwelowania zastojów limfy.
Czytaj więcej
Liftingujący masaż naturalnymi kamieniami, czyli fenomen zestawu Gua Sha & Roller
Z pewnością słyszałeś o korzyściach, jakie niesie za sobą codzienny masaż twarzy. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją może zdziałać cuda! Jeśli chcesz przenieść swoją codzienną kosmetyczną rutynę na wyższy poziom, warto zainteresować się zestawem Gua Sha & Roller. Ewolucja masażu kamieniami. Powszechnie wiadomo, że masaż kamieniami wywodzi się z paleolitu, kiedy to nacierano swoje ciało małymi głazami w celu złagodzenia bólu. Przez lata używano tej metody, gdyż wierzono, że ma ona regenerujące działanie. Historia niepozornej płytki Gua Sha sięga czasów starożytnych. Zastosowanie, jakie znamy dziś, ma swoje źródło w Chinach, gdzie kobiety wykonywały masaż za pomocą rzeźbionego kamienia jako rytuał mający uśmierzyć ból oraz wyleczyć stany zapalne.
Czytaj więcej
Składany czy stacjonarny stół rehabilitacyjny dla fizjoterapeuty? Jaki wybór będzie najlepszy?
Każdy fizjoterapeuta, rozpoczynając swoją pracę w zawodzie, szuka rozwiązań, które są praktyczne i znacznie ułatwiają prowadzenie biznesu. Już na samym początku musi zdecydować o swojej formie działalności – mobilna czy stacjonarna, a może łączona? Odpowiedź jest kluczowa, ponieważ dzięki niej wiadomo, jaki stół rehabilitacyjny wybrać dla siebie i swoich potrzeb. Jeśli ciągle się zastanawiasz i nie wiesz, na jaki model łóżka do masażu postawić, zobacz na nasze wskazówki, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. SKŁADANY STÓŁ REHABILITACYJNY DLA MOBILNEGO FIZJOTERAPEUTY Praca mobilnego terapeuty z pewnością ma wiele zalet – nie musisz wynajmować gabinetu, nie ogranicza Cię Twoje miejsce zamieszkania i możesz wykonywać zabiegi, gdziekolwiek zechcesz. Dojedziesz też do pacjentów najbardziej potrzebujących, którzy z poważnych przyczyn zdrowotnych nie mogą się poruszać.
Czytaj więcej
Pomocne przyrządy do masażu, czyli gadżety wspierające pracę terapeuty
Jeśli jesteś masażystą, fizjoterapeutą czy terapeutą manualnym z pewnością niejednokrotnie poszukiwałeś rozwiązań, które wspomogą Twoją pracę, tak by była jeszcze bardziej efektywna. W końcu często siła samych dłoni może być niewystarczająca podczas terapii, a wykonywane przez Ciebie uciski mogą obciążać i nadwyrężać ręce. W takiej sytuacji doskonałym wsparciem są różnego rodzaju przyrządy do masażu, które są niezwykle pomocne i bardzo proste w użyciu. DLA KOGO POLECANE SĄ PRZYRZĄDY DO MASAŻU? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – tak naprawdę dla każdego terapeuty – specjalisty, który w swojej technice potrzebuje silniejszego nacisku i precyzyjnej stymulacji. Przyrządy do masażu sprawdzą się w szczególności do masażu tkanek głębokich i punktów spustowych, w terapii uciskowej i mięśni przykręgosłupowych.
Czytaj więcej
Najpotrzebniejsze akcesoria do jogi – jakie przydadzą się na początek?
Joga z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Co chwilę słyszysz od znajomych, w telewizji czy Internecie o zaletach jej praktykowania. Chciałbyś spróbować ćwiczyć, szukasz różnych informacji na ten temat, ale dalej czujesz się zagubiony? Podpowiemy Ci, od czego zacząć i jakie akcesoria do jogi przydadzą Ci się na początek. CO MUSISZ WIEDZIEĆ O JODZE? Joga to ćwiczenia, inaczej „pozycje”, łączone z technikami oddechowymi oraz medytacją. Nie bez powodu mówi się, że to praktyka, w której poprzez pracę nad ciałem, docieramy także do swojej duszy. Pomaga nam ona zachować wewnętrzną harmonię i spokój, jak i poznać bliżej swoją fizyczność. Jogę można ćwiczyć tak naprawdę wszędzie! W domu, na świeżym powietrzu, na zajęciach z instruktorem – wszystko zależy od czasu, jakim dysponujesz oraz Twoich indywidualnych preferencji.
Czytaj więcej
Składane stoły do masażu z podnoszonym oparciem – najlepsze propozycje
Wśród ofert pojawiających się na rynku można znaleźć różnorodne stoły do masażu: przenośne i stacjonarne, z dodatkową nogą stabilizującą, z zaawansowaną regulacją leżyska lub z funkcjonalnymi elementami wyposażenia, wspierającymi pracę terapeuty. Ciekawą propozycją są także składane modele z blatem z podnoszonym oparciem. Tego typu stoły do masażu z pewnością sprawdzą się we wszelkich gabinetach kosmetycznych czy w salonach Spa. Jeśli zatem jesteś na etapie poszukiwań takiego łóżka, sprawdź koniecznie nasze propozycje. STOŁY DO MASAŻU Z PODNOSZONYM OPARCIEM – CO MUSISZ O NICH WIEDZIEĆ Przed wyborem swojego wymarzonego, profesjonalnego stołu zastanów się, jakie będzie jego podstawowe przeznaczenie.
Czytaj więcej
Jaki stół rehabilitacyjny wybrać na początek?
Musi być niezwykle komfortowy i funkcjonalny. Powinien także wspierać pracę każdego terapeuty, masażysty czy fizjoterapeuty. Wiesz o jakim sprzęcie mowa? Stół rehabilitacyjny, bez którego ciężko rozpocząć swoją przygodę w zawodzie. Sprawdź jakie modele wybrać na początek. STÓŁ REHABILITACYJNY – PODSTAWOWY SPRZĘT MASAŻYSTY Stół do masażu należy dobrać przede wszystkim do potrzeb pacjenta i specjalisty, przeprowadzającego zabiegi. Aby terapia przynosiła konkretne efekty, musi być bezpieczny w użytkowaniu i wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów. W zależności od trybu pracy można zdecydować się na stół rehabilitacyjny składany lub stacjonarny.
Czytaj więcej
pixel