W elektroterapii, czyli terapii prądem, zdecydowanie najpopularniejszymi metodami są TENS oraz EMS. Korzystają z nich nie tylko specjaliści i fizjoterapeuci, lecz także pacjenci, którzy borykają się z różnymi bólowymi dolegliwościami. Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych sprzętów, których działanie oparte jest właśnie na elektrostymulacji. Istnieją jednak pewne różnice w ich trybie pracy. Nic dziwnego zatem, że możemy być zdezorientowani i nie wiemy, na jaki rodzaj – EMS czy TENS – się zdecydować. Dlatego przed wyborem, warto dowiedzieć się wszelkich szczegółów na ten temat, aby możliwe było osiągnięcie pożądanych przez nas efektów. CZYM JEST ELEKTROSTYMULACJA?
Czerwone Ferrari, ekologiczna Tesla lub najnowszy suv Audi to marzenie niejednego Pana Kowalskiego i niejednej Pani Kowalskiej. W branży fizjoterapii i masażu takim superwozem i obiektem pożądania jest stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją blatu. Dlaczego? Oto kilka korzyści, płynących z pracy z takim sprzętem. ERGONOMIA PRACY, CZYLI TERAPEUTO ZADBAJ O SIEBIE Nie od dziś wiadomo, że dobry terapeuta to przede wszystkim zdrowy terapeuta i choć to hasło może brzmieć banalnie, to jest w nim sporo racji. Na początku swojej drogi zawodowej masażyści czy fizjoterapeuci często korzystają ze stołów, które niekoniecznie dostosowane są do ich indywidualnych potrzeb. Wiadomo, pracuje się na tym, co się ma, na sprzęcie, który zapewnia pracodawca, na odkupionym używanym stole czy najtańszym na rynku składaku. Nie zawsze jest to ergonomiczny sprzęt, który „współpracuje” z terapeutą, dbając o jego zdrowie i komfort pracy.
Każdy masażysta czy fizjoterapeuta jest świadomy tego, że oprócz zdobytej wiedzy i posiadanych umiejętności, równie ważne są narzędzia i akcesoria, z których korzysta na co dzień. Niewątpliwie podstawowym sprzętem jest profesjonalny stół do masażu, ułatwiający przeprowadzenie i wykonanie pełnowymiarowego zabiegu. Jego wybór nie jest zawsze taki oczywisty, w końcu sporo zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Specjaliści świadczący usługi w swoich gabinetach mogą zdecydować się na różnorodne zaawansowane stoły stacjonarne lub składane o cięższych konstrukcjach. Z większą zagwozdką zmierzą się z pewnością mobilni masażyści i fizjoterapeuci, dla których podróż z przenośnym stołem do masażu będzie nie lada wyzwaniem.
Z pewnością ta sytuacja nie będzie Ci obca – budzisz się rano, spoglądasz w lustro i mimo dobrze przespanej nocy Twoja twarz jest opuchnięta, a skóra wokół oczu wydaje się wiotka i przesuszona. Od dawna stosujesz odpowiednio dobraną pielęgnację, jednak w dalszym ciągu nie zauważasz pożądanych efektów. Być może jest to czas, w którym warto wypróbować niedoceniany masaż twarzy. Istnieje wiele technik i sposobów, dzięki którym wykonasz go nawet w swoim domowym zaciszu. Dlatego w tym artykule opowiemy o jego korzyściach oraz najlepiej sprawdzających się metodach i akcesoriach.
Blizny powstają w wyniku różnych sytuacji jak oparzenia, urazy, zabiegi czy operacje. Często powodują ból, dyskomfort i ciągnięcie skóry, a oprócz tego bywają nieestetyczne wizualnie. Ich wygląd oraz stan są zależne od wielkości rany, przebiegu gojenia i czasu, jaki upłynął od danego wydarzenia. Na szczęście istnieje wiele metod, które pomagają zadbać o te nietypowe zmiany skórne i zmniejszyć ich widoczność. Jedną z nich jest masaż, który jako kompleksowe działanie przynosi bardzo dobre efekty. CZYM JEST BLIZNA? Blizna, a dokładniej tkanka łączna, powstaje w procesie gojenia się rany. Może być płaska i gładka, zanikowa (atroficzna) lub przerostowa (hipertroficzna).
Jeśli jesteś fizjoterapeutą lub masażystą z pewnością zależy Ci na tym, by Twoje usługi były na jak najwyższym poziomie. Decydujesz się na profesjonalny stół do masażu – w zależności od rodzaju działalności, składany bądź stacjonarny – wszystko po to, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo pacjentom oraz właściwą ergonomię pracy...
Aromaty pozyskiwane z różnorodnych kwiatów, liści, nasion, ziół i owoców mają wiele właściwości terapeutycznych. Wytwarzane z nich olejki eteryczne stanowią podstawę aromaterapii – dziedziny medycyny naturalnej, której początki sięgają starożytności.
Widok osób z przyklejonymi do ciała kolorowymi plastrami nie robi na Tobie wrażenia? Co raz więcej znajomych w Twoim otoczeniu opowiada o korzyściach tzw. plastrowania? A może sam korzystałeś z tej metody i jesteś zachwycony efektami?
Czy wiedziałeś, że bambus to jedna z najszybciej rosnących traw na świecie i znajduje zastosowanie w różnorodnych dziedzinach życia? Tak naprawdę towarzyszy Ci w życiu na co dzień: w kuchni, kosmetyce czy przemyśle. Ma wyjątkowe właściwości, ponieważ jest trwały i mocny, ekologiczny, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny, regenerujący i odmładzający. Nie będzie to zatem zaskoczenie, że bambus wykorzystuje się w medycynie oraz w różnych formach leczenia, ale także do relaksacji i… masażu.
Klasyczny? Relaksacyjny? Punktowy? A może odchudzający? Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś o różnego rodzaju masażach oraz o ich niesamowitym wpływie na ciało i samopoczucie człowieka. Nic dziwnego, że mają spektakularne działanie, ponieważ łączą rozmaite odmiany leczenia i mogą być jednocześnie formą relaksu, jak i rehabilitacji.