Blog

Stabilny stół do masażu – jaki model wybrać?

Stabilny stół do masażu – jaki model wybrać?

W świecie fizjoterapii i masażu istnieją pewne terapie lub metody, które wymagają niezwykle precyzyjnych, mocnych ruchów. Jednym z przykładów jest terapia manualna, która poprawia stan zdrowia pacjenta poprzez odblokowanie stawów. Co więcej, przywraca ruchomość w leczonych obszarach. Aby zabieg był w pełni skuteczny i bezpieczny powinien być przeprowadzony na odpowiednim stole do masażu. Na rynku można znaleźć różnorodne składane łóżka i leżanki, jednak nie wszystkie będą miały bardzo ważną cechę, jaką jest podwyższona stabilność. Jest ona konieczna, by wykonywać ten rodzaj terapii. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu, by uzyskać maksymalne korzyści dla zdrowia naszego klienta?

STÓŁ DO MASAŻU A PODWYŻSZONA STABILNOŚĆ

Na wstępie dobrze zadać sobie pytanie, do jakich zabiegów chcę wykorzystywać stół do masażu. Przy wyborze niezwykle ważny jest aspekt częstotliwości oraz sposobu jego użytkowania. Jeśli zatem jesteś terapeutą manualnym, to najważniejszą cechą Twojego stołu będzie maksymalna stabilność w każdym punkcie blatu. Gdy decydujesz się na składany stół do masażu, z pewnością zapewni Ci ją wzmocniona konstrukcja stołu w postaci 3 nogi stabilizującej lub specjalny system linek, który zmniejsza podatność na naciski pionowe w środkowej części leżyska. Dzięki temu będziesz mógł sobie pozwolić na niezwykle precyzyjną pracę z ciałem pacjenta.

STABILNY SKŁADANY STÓŁ DO MASAŻU – JAKI WYBRAĆ?

Dobór właściwego stołu do masażu to często klucz do naszego sukcesu. W końcu nie tylko chcemy zadbać o komfort naszego pacjenta, ale także o ergonomię pracy. Jesteś na etapie poszukiwań? Nie wiesz, jaki sprzęt wybrać? Oto kilka propozycji przenośnych i niezwykle stabilnych stołów, które nadają się idealnie dla terapeutów manualnych.

STÓŁ DO MASAŻU MEDMAL

To najbardziej stabilny, aluminiowy stół do masażu. Wszystko dzięki dodatkowej nodze stabilizującej, wysokim listwom poprzecznym, wzmacniających ramę blatów oraz stopkom antypoślizgowym. Dedykowany do terapii manualnych, masaży sportowych, rehabilitacyjnych i leczniczych. Jego jednolita, spawana konstrukcja jest przystosowana do obciążeń dynamicznych aż do 450 kg. Dodatkowo stół wyróżnia komfortowa 5 cm pianka.

STÓŁ DO MASAŻU AERO STABILA

To dwusegmentowy stół do masażu o ultralekkiej, aluminiowej konstrukcji i podwyższonej stabilności. W tym przypadku zastosowano specjalny system linek zamiast dodatkowej 3 nogi stabilizującej oraz specjalną podporę, która unieruchamia środkową część blatu. Aero Stabila ma jednocześnie bardzo kompaktowe wymiary i szybką regulację wysokości Fast Lock, dzięki czemu stół jest wygodny w transporcie.

STÓŁ DO MASAŻU ALBA

To drewniany, dwusegmentowy stół do masażu, wyposażony w dodatkową nogę stabilizującą oraz listwę poprzeczną zwiększającą stabilność. Ten model docenią masażyści, szukający połączenia podwyższonej wytrzymałości na obciążenia z naturalnym i niepowtarzalnym designem. Konstrukcja została ustabilizowana również przy użyciu stalowych, powlekanych linek z wytrzymałymi łącznikami.

STÓŁ DO MASAŻU SMART

To aluminiowy stół do masażu, który dorównuje swoją stabilnością stołom z trzema parami nóg. To zasługa nowatorskiego systemu konstrukcji X Lock, stelaża z poprzecznym wzmocnieniem oraz powlekanych linek stalowych. Niezwykle uniwersalny dzięki braku podatności leżyska na wszelkie ugięcia na całej powierzchni. Specjalna konstrukcja stelaża daje dobrą dostępność do pacjenta – terapeuta, siedząc na taborecie, z łatwością może wsunąć nogi pod blat stołu z każdej jego strony. To dobra propozycja dla osób, które chcą wykonywać zarówno masaże relaksacyjne, jak i terapie manualne.

Podwyższona stabilność w stole do masażu przyda się nie tylko terapeutom manualnym, ale także specjalistom, którzy na co dzień pracują z osobami o większej wadze czy z profesjonalnymi sportowcami. Ważnym elementem jest także pianka, z której został wykonany blat stołu, ponieważ wpływa ona znacząco na komfort pacjenta podczas zabiegu. I co najważniejsze – warto pamiętać, by wybierać tylko testowane i dobrej jakości sprzęty, które maksymalnie wspomagają prace masażysty czy fizjoterapeuty.

Przeczytaj więcej

Ból karku i szyi – jak sobie z nim radzić?

Ból karku i szyi – jak sobie z nim radzić?

Nasz zabiegany tryb życia, brak czasu na regeneracje, problemy z dbaniem o prawidłową postawę ciała czy zdenerwowanie w ciągu dnia przyczyniają się do wzmożonego bólu kręgosłupa, ale i karku oraz szyi. Jest to nieprzyjemne uczucie, które utrudnia wykonanie często najbardziej podstawowych ruchów. Jak sobie z nim radzić? Czy istnieją jakieś sposoby, które pomogą zniwelować nieprzyjemne dolegliwości bez konieczności wizyty u specjalisty?

JAKIE SĄ PRZYCZYNY BÓLU KARKU I SZYI?

Z problemem bólu karku i szyi mierzą się najczęściej osoby, które wykonują pracę siedzącą lub wymagającą pochylania głowy np. na linii produkcyjnej. Innym powodem jest spanie w niewygodnej pozycji lub przewlekły stres. W konsekwencji następuje mocne napięcie mięśni oraz przeciążenie kręgów kręgosłupa. Gdy ból i dyskomfort utrzymują się przez dłuższy czas, należy skontaktować się ze specjalistą, który po wnikliwym badaniu oceni stan zdrowia i zleci odpowiednie leczenie lub rehabilitację.

SPOSOBY WSPOMAGAJĄCE WALKĘ Z BÓLEM KARKU I SZYI

    • Domowe ćwiczenia

Dobrym rozwiązaniem będą ćwiczenia rozciągające mięśnie czworoboczne na ból karku i szyi. Może to być: stabilizowanie głowy, unoszenie głowy w pozycji leżącej, przechylanie głowy na boki – w lewo, w prawo, w przód, w tył, wznosy ramion. Wykonywanie ich każdego dnia powinno ograniczyć lub całkowicie usunąć nieprzyjemny ból.

    • Masażery

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które służą do automasażu różnych części ciała. Elektromasażer karku z podgrzewaniem Hi5 posiada ergonomiczny kształt, dopasowany do fizjologicznej krzywizny odcinka szyjnego kręgosłupa. Dzięki funkcji podgrzewana i elektrostymulacji eliminuje dolegliwości bólowe w obrębie karku oraz wpływa dobroczynnie na układ nerwowy.

Inną propozycją jest przenośny masażer szyi i ciała Hi5 z podgrzewaniem, który nadaje się idealnie do samodzielnego masażu szyi oraz innych części ciała. Doskonale rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi ból.

Oba te urządzenia są dedykowanie przede wszystkim osobom, które często pracują przed komputerami, odczuwają sztywność karku lub mają problemy ze snem.

 

  • Przyrządy do autoterapii

 

CranioCradle to innowacyjny i wielofunkcyjny produkt, który doskonale sprawdza się w walce z bólem oraz miejscowymi napięciami. Rozluźnia mięśnie podpotyliczne, mięśnie w okolicy łopatki oraz kręgosłupa piersiowego, mięsnie w okolicy miednicy i mięśnie podpotyliczne. Występuje w dwóch wersjach: miękkiej i twardej. Pierwsza stworzona z myślą o osobach początkujących, o szczupłej budowie ciała, o większej wrażliwości na bodźce, z kolei druga nadaje się dla sportowców, osób dobrze zbudowanych czy poszukujących bardziej wyraźnych bodźców podczas terapii. Poduszka CranioCradle jest wspaniałym przyrządem do autoterapii oraz wspomagającym przygotowanie do terapii, wprowadzającym w stan głębokiej relaksacji.Wszyscy, którzy borykają się z napiętymi strukturami tkankowymi (kark, szyja, kręgosłup, miednica), docenią jej dobroczynne działanie.

 

  • Masaże

 

Odpowiednio dobrany masaż, jako metoda bezinwazyjna z pewnością poprawi krążenie krwi oraz zmniejszy napięcie mięśni. Dodatkowo rozluźni nasze ciało i uspokoi nasz oddech. Taka terapia wymaga indywidulanego podejścia, regularności i dostosowania technik masażu do danego przypadku.

Jeśli jednak żadne domowe metody nie działają, silny ból karku i szyi może być wynikiem stanów zwyrodnieniowych. Nie należy jednak działać wtedy na własną rękę czy od razu wpadać w niepotrzebną panikę – najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta fizjoterapeuty lub lekarza. Razem ze specjalistą dobierzecie najlepszy sposób leczenia, który będzie bezpieczny i skuteczny dla Twojego zdrowia.

Przeczytaj więcej

Biurko z elektryczną regulacją wysokości i jego korzystny wpływ na zdrowie

Biurko z elektryczną regulacją wysokości i jego korzystny wpływ na zdrowie

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, ile czasu w ciągu dnia spędzasz w pozycji siedzącej? Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że ruch ciała nie tylko wpływa na naszą kondycję, ale również na dobre samopoczucie. Warto zadbać o spontaniczną aktywność, która zwłaszcza przy pracy biurowej, pomaga pozbyć się dyskomfortu związanego z bólem kręgosłupa, barków czy łopatek. Nie muszą być to zaawansowane ćwiczenia, w końcu mało kto będzie miał na nie czas i możliwości, by je wykonać. Rozwiązanie jest bardzo proste i nie wymaga naszego znacznego zaangażowania – wystarczy zmiana pozycji z siedzącej na stojącą. Tutaj pomogą nowoczesne rozwiązania, a jednym z nich jest zdecydowanie biurko z elektryczną regulacją wysokości. Jak ono działa? W jaki sposób z niego korzystać?

JAK WPŁYWA NA NASZE CIAŁO PRACA SIEDZĄCA?

Praca siedząca towarzyszy nam w życiu codziennym coraz częściej. Wiąże się z nią brak ruchu, który przyczynia się także do różnych dolegliwości bólowych, uniemożliwiających skupienie się na zadaniach i obowiązkach. Jest to pozycja, która choć pozornie wydaje się nieszkodliwa, obciąża układ naturalnych krzywizn kręgosłupa. Ma to negatywny wpływ szczególnie na odcinek szyjny i lędźwiowy, przez wzmożoną pracę mięśni w tej okolicy ciała. Standardowe krzesła, z których korzystamy, utrudniają przyjęcie ustawienia miednicy w pozycji pośredniej. W konsekwencji częściej się garbimy, a nawet przyjmujemy pozycję półleżącą. Wpływa to również na pracę oddechową organizmu czy krążenie, przede wszystkim w dolnych partiach ciała. Długotrwałe zgięcie stawów biodrowych sprzyja także przykurczom i utrudnia prawidłowy przepływ krwi i limfy. Ktoś powie, że można przecież kontrolować swoją postawę podczas siedzenia – prawda jednak jest taka, że nawet najbardziej gorliwy pracownik po pewnym czasie o tym zapomina, ponieważ jego myśli przejmują złożone procesy myślowe związane ze wszystkim czynnościami zawodowymi, które musi wykonać.

BIURKO Z ELEKTRYCZNĄ REGULACJĄ – JAK WYKORZYSTAĆ JEGO POTENCJAŁ?

Głównym motorem napędowym organizmu jest ruch: to każda zmiana pozycji, schylanie się, sięganie po coś, poruszanie jakąś częścią ciała, przeciąganie się. Jeśli należysz do osób, które wykonują pracę siedzącą, możesz zacząć od wprowadzenia małych aktywności, pomagających ciału rozluźnić się. Może to być częstsze wstawanie do drukarki, regularne korzystanie z toalety, przerwa na wodę, czy swobodne „przejście się” po firmie. Z wybawieniem przychodzi także inne, ciekawe rozwiązanie, umożliwiające zmianę pozycji z siedzącej na stojącą. Mowa o specjalnym biurku z elektryczną regulacją wysokości, które można dopasować do naszego wzrostu czy indywidualnych preferencji. Zapewnia wysoki komfort i ergonomię pracy, dbając przy tym o dobrą kondycję kręgosłupa. Jego prosta forma i uniwersalny design sprawia, że sprawdza się doskonale w biurze, gabinecie oraz przestrzeni domowej.

Oto kilka wskazówek, jak z niego korzystać, by dodatkowo zadbać o swoje zdrowie:

  • stanie przy biurku to komfortowa pozycja dla pracy przepony, dlatego pamiętaj o spokojnym oddechu.
  • stań na rozstawionych nogach, spróbuj delikatnie balansować, przenosić ciężar ciała z jednej strony na drugą. Pamiętaj, że stanie na sztywnych, prostych nogach utrudnia krążenie, a tym samym mięsnie łydek przestają dobrze pracować.
  • stań w delikatnym rozkroku i spróbuj przejścia z palców na pięty. To ruch, który nie powinien w żaden sposób rozpraszać Twojej pracy.
  • stań w wykroku i spróbuj wykonywać mikroruchy do przodu i do tyłu oraz na boki. Pomagają one utrzymać elastyczność naszych tkanek i poprawia ich nawilżenie.

JAKIE KORZYŚCI DAJE BIURKO Z ELEKTRYCZNĄ REGULACJĄ?

Biurko z elektryczną regulacją pokochają pracownicy biurowi, uczniowie i studenci, dzieci i młodzież – tak naprawdę każdy, kto spędza sporo czasu w pozycji siedzącej. To propozycja dla wszystkich, którzy poszukują zmiany i chcą wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia. O jego zaletach można napisać wiele. Jego pozytywne skutki użytkowania to przede wszystkim:

  • zmniejszenie częstego bólu pleców i szyi,
  • obniżenie ryzyka nadwagi i otyłości,
  • lepsza ergonomia pracy,
  • zwiększenie wydajności pracy,
  • zmniejszenie poziomu stresu i zmęczenia,
  • wprowadzenie mikroruchów do ciała, które poprawiają kondycję zdrowotną.

Ruch w ciągu dnia jest niezwykle ważny i wspiera prawidłową pracę organizmu. Warto zatem jak najczęściej podejmować spontaniczne aktywności, poprawiające nasz samopoczucie i zdrowie, niezależnie czy to będzie krótki spacer, wycieczka rowerowa z przyjaciółmi czy zrezygnowanie z windy i wyjście po schodach.

Przeczytaj więcej

Jak stosować olejki eteryczne?

Jak stosować olejki eteryczne?

Wszyscy kochamy piękne zapachy. Wpływają na nasze samopoczucie i wprowadzają przyjazną atmosferę w miejscu, w którym przebywamy. Nie bez powodu olejki eteryczne w ostatnim czasie stają się totalnym hitem! Z ich pomocą jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalny klimat, a przy okazji możemy zadbać o aspekty zdrowotne. Dlatego doskonale sprawdzają się w znanej nam aromaterapii. Coraz częściej korzystają z jej dobrodziejstw masażyści i fizjoterapeuci, dzięki czemu przeprowadzany zabieg w ich gabinecie jest jeszcze bardziej przyjemny dla pacjenta. W jaki sposób prawidłowo rozpylić olejki eteryczne tak by zaowocowało to dobrymi efektami?

OLEJKI ETERYCZNE – CO MUSISZ O NICH WIEDZIEĆ?

Olejki eteryczne można stosować na różne sposoby: miejscowo na skórę, poprzez inhalację, w relaksujących kąpielach lub jako formę aromaterapii. Mają one niezwykle dobroczynne działanie, które wpływa na cały organizm człowieka. Przede wszystkim dodają energii i poprawiają ogólny nastrój, niwelują stany depresyjne, niezwykle relaksują i uspokajają. Pomagają leczyć przeziębienia i są doskonałymi antyseptykami. Dodatkowo zwiększają naszą koncentrację, przez co długa nauka czy intensywna praca nie jest aż tak problematyczna. Należy jednak pamiętać, by olejki eteryczne były czystym wyciągiem z najlepszej odmiany roślin oraz miały naturalny skład. Zwróć także uwagę na ich opakowanie – ciemne buteleczki ograniczają dostęp światła, przez co właściwości olejku nie ulegają zmianie.

WYBIERZ WŁAŚCIWY SPRZĘT, CZYLI CZYM ROZPYLAĆ OLEJKI ETERYCZNE

Jeśli chcesz, aby w Twoim miejscu pracy, w gabinecie, czy w domu unosił się w powietrzu piękny zapach, musisz postawić na odpowiedni sprzęt, który pomoże Ci zaromatyzować pomieszczenie. Jakie dostępne rozwiązania znajdziemy na rynku? Jakie narzędzia do aromaterapii będą najlepsze?

    • KOMINKI ZAPACHOWE

Najpopularniejszą opcją są zdecydowanie kominki do aromaterapii, które często są sprzedawane w zestawach z olejkami eterycznymi. Można je kupić w naprawdę niskich cenach i nie ma większego problemu z ich dostępnością. Znajdziemy je w sklepach stacjonarnych, jak i internetowo. Występują w różnych kształtach i kolorach, a ich użytkowanie jest naprawdę proste. Kominki mają specjalne miejsce u podstawy na świeczkę, tzw. tealight, u góry zaś wyżłobienie, do którego można wlać olejek eteryczny oraz niewielką ilość wody. Pod wpływem ciepła powstaje para, która daje piękny, zmysłowy zapach.

Jeśli jednak zależy Ci na pełni mocy zdrowotnych właściwości olejków eterycznych, kominek zapachowy niekoniecznie będzie dobrym wyborem. Wytwarza się wtedy wysoka temperatura, która znacznie je osłabia. Co więcej, ma to również wpływ na intensywność zapachu – może utrzymywać się krócej w powietrzu i być słabiej wyczuwalny.

    • DYFUZUR DO AROMATERAPII

Dyfuzor to urządzenie, które jest przeznaczone do rozpylania olejków eterycznych w pomieszczeniu. W przeciwieństwie do kominków zapachowych nie niszczy on ich drogocennych właściwości – w połączeniu z wodą zamienia je w delikatną mgiełkę, unoszącą się w powietrzu. Zapach jest odpowiednio intensywny, ale nie przytłaczający, dzięki czemu z dyfuzora można korzystać o każdej porze dnia, także podczas snu. Występuje w różnych kształtach i wersjach kolorystycznych, przez co łatwo dopasować go do danego wnętrza.

    • NEBULIZATOR OLEJKÓW ETERYCZNYCH

Nebulizator to jedno z najbardziej nowoczesnych urządzeń, ponieważ działa w oparciu o technologię zimnej dyfuzji. Dzięki unikalnemu mechanizmowi jest ciekawą alternatywą dla wszystkich tradycyjnych sprzętów, przeznaczonych do aromaterapii. Olejki eteryczne są rozbijane na bardzo drobne cząsteczki, które tworzą mikromgiełkę. Co istotne, nebulizator działa bez użycia wysokiej temperatury i wody, co pozwala wykorzystać maksymalny potencjał terapeutyczny olejków. Zapach uwalniany jest równomiernie, nawet na dużych powierzchniach, a jego intensywność zależy od wybranego przez nas trybu. Nebulizator marki Biolavit składa się z podstawy, wykonanej z drewna brzozowego oraz szklanej komory, do której nalewa się niewielką ilość olejku eterycznego. Z kolei na jej szczycie znajduje się dysza rozprowadzająca. Urządzenie jest łatwe w użyciu i niezwykle funkcjonalne, a dodatkowo stanowi piękny element wyposażenia gabinetu czy domu. To doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli naturalnego podejścia do zdrowia i miłośników aromaterapii.

Przeczytaj więcej

Terapia ciepłem i zimnem, czyli termoterapia

Terapia ciepłem i zimnem, czyli termoterapia

Termoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń i dolegliwości bólowych. Polega na dostarczeniu lub odebraniu energii cieplnej naszemu organizmowi. W swej prostocie jest naprawdę skuteczna i przynosi dobre efekty. W końcu mamy z nią do czynienia niemalże na co dzień – gdy rozbiera Cię przeziębienie, sięgasz po rozgrzewającą herbatę z cytryną i miodem, a gdy stłuczesz kolano, stosujesz zimny okład, by zniwelować obrzęk. Jak zatem korzystać z terapii ciepłem i zimnem, by było to bezpieczne dla zdrowia?

TERAPIA CIEPŁEM

Gdy wzrasta temperatura naszego ciała, rozszerzają się jednocześnie naczynia krwionośne, w wyniku czego dochodzi do wzmożonego przepływu krwi. W jaki sposób uzyskać taki efekt? Możemy skorzystać z gorących kąpieli, okładów i termoforów, masaży rozgrzewających czy zabiegów ogólnoustrojowych jak sauna, czy łaźnia. Dzięki tej metodzie poprawia się elastyczność tkanki kolagenowej, zwiększa się nasza ruchomość stawowa, zyskujemy odprężenie i ukojenie. Korzyści odnajdą w niej wszyscy, którzy borykają się z chorobami stawów, kręgosłupa, nerwobólami lub doskwierającym uczuciem nadmiernego napięcia.

TERAPIA ZIMNEM

Leczenie zimnem, znane także jako krioterapia, odprowadza ciepło z naszego ciała, więc tym samym obniża się jego temperatura. Schładzanie miejsca zapalnego obniża metabolizm komórkowy, przez co wzrasta ich zapotrzebowanie na tlen. W rezultacie, dzięki temu działaniu, możliwe jest zniwelowanie mocnego bólu, spowodowanego naderwaniem ścięgien lub stanami pourazowymi oraz rozluźnienie wszelkich przewlekłych napięć mięśniowych. Tutaj sprawdzą się szczególnie okłady chłodzące, okłady z kostek lodu, zimne kąpiele bądź coraz bardziej popularne morsowanie.

JAK POŁĄCZYĆ LECZENIE CIEPŁEM I ZIMNEM Z TERAPIĄ?

Zarówno fizjoterapeuci, rehabilitanci, jak i masażyści mogą korzystać z termoterapii w swojej codziennej pracy. To metoda stosowana często jako uzupełnienie przeprowadzanego zabiegu. Z jakich sprzętów i akcesoriów można korzystać, by zadziałać dobroczynnie na cały organizm pacjenta?

  • stół do masażu z podgrzewanym blatem, który nie tylko pomoże stworzyć relaksujący i wyciszający klimat, ale zapewni także odpowiednią temperaturę ciała. Zaowocuje to poprawą krążenia, złagodzeniem zmęczenia czy przyspieszeniem przemiany materii. Ekonomiczną alternatywą będzie mata grzewcza, która dzięki uniwersalnemu rozmiarowi dopasuje się do różnych wielkości leżyska.
  • kamienie do masażu, z którymi będziesz w stanie wykonać pełnowymiarowy, niezwykle odprężający masaż gorącymi kamieniami. Ten rodzaj zabiegu redukuje bóle mięśniowe i pleców, wspomaga walkę ze stresem, poprawia cyrkulację krwi i limfy.
  • okłady żelowe ciepło/zimno, które mają szerokie spektrum zastosowania. To ciekawa alternatywa dla poduszek grzejących i okładów z lodu. Są doskonałym środkiem kojącym przy bólach głowy i stłuczeniach.
  • kremy do masażu o intensywnym efekcie rozgrzewającym lub chłodzącym, które dodatkowo pielęgnują i odprężają skórę ciała oraz wspomagają jej regeneracji. Dzięki wysokiej zawartości emolientów i masła shea zapewniają wyjątkowe doznania podczas masażu.

PRZECIWWSKAZANIA DO TERMOTERAPII

Terapii ciepłem nie powinno się stosować w przypadku niewydolności krążenia, ostrych stanów zapalnych, padaczki, żylaków czy świeżych urazów. Z kolei krioterapii powinny unikać osoby z nadwrażliwością na zimno, z głębokimi oparzeniami, z zaburzeniami czucia i z poważnymi chorobami układu krążenia. Warto zatem zachować szczególną ostrożność i dopasować zabieg do potrzeb naszego pacjenta.

Przeczytaj więcej

Jak wyposażyć gabinet masażu?

Jak wyposażyć gabinet masażu?

Gabinet masażysty czy fizjoterapeuty powinien być miejscem, w którym zarówno on, jak i jego pacjenci będą czuć się bezpiecznie i swobodnie. Zorganizowanie dobrej przestrzeni to pierwszy krok do sukcesu – zacznij od lokalizacji, wyboru odpowiedniego metrażu i właściwej aranżacji wnętrza. Kolejnym jest dobór mebli i sprzętów, które wpłyną na to, by praca była ergonomiczna i komfortowa. Co zatem musi się znaleźć w gabinecie masażu i fizjoterapii?

STÓŁ DO MASAŻU, CZYLI PODSTAWOWY SPRZĘT W GABINECIE

Wygodny, dostosowany do potrzeb pacjenta stacjonarny lub składany stół do masażu jest elementem wyposażenia, którego nie powinno zabraknąć w Twoim miejscu pracy. Wybór ten z pewnością będzie uzależniony od budżetu i osobistych preferencji. Jeśli chcesz wykonywać masaże również poza swoimi gabinetem, najlepszą opcją jest przenośny stół do masażu, który składa się w walizkę i łatwo z nim podróżować. W tym przypadku pomyśl także, jaką konstrukcję wolisz: ta drewniana znacznie ociepli pomieszczenie i pomoże wprowadzić domowy, przytulny nastrój, z kolei aluminiowa jest lżejsza i bardziej odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, dlatego sprawdzi się idealnie w pracy w terenie. Osoby, którym zależy przede wszystkim na maksymalnym komforcie i zaawansowanej regulacji wysokości czy kątów nachylenie leżyska powinny zdecydować się na stacjonarny stół do masażu. To dobre rozwiązanie dla salonów SPA czy gabinetów, w których wykonywane są dłuższe zabiegi i masaże. Oprócz tego zwróć uwagę na tapicerkę – powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, odporna na działanie olejków i preparatów używanych do dezynfekcji.

KRZESŁO DO MASAŻU, CZYLI ROZWIĄZANIE DLA ZABIEGANYCH KLIENTÓW

Choć krzesło do masażu nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia gabinetu, warto pomyśleć o jego zakupie. Nasi pacjenci nie zawsze mogą sobie pozwolić na przeprowadzenie pełnowymiarowego zabiegu przez liczne obowiązki czy pracę. Masaż na krześle charakteryzuje się tym, że wykonasz go nawet przez ubranie w maksymalnie krótkim czasie, dlatego jest to rozwiązanie, które pomoże nam spełnić ich oczekiwania i zapewnić pożądane efekty. Kiedy masz w swojej ofercie masaże biurowe, krzesło do masażu będzie idealnym sprzętem, by wygodnie wyruszyć z nim też do wielkich korporacji czy nawet indywidualnych klientów.

POKRYCIA OCHORNNE A OCHRONA STÓŁU DO MASAŻU

Jeśli chcesz zadbać o swój stół do masażu, zaopatrz się w dodatkowe jego pokrycie. Na rynku znajdziesz wiele ofert podkładów i prześcieradeł jednorazowych (celulozowe, włókninowe, flizelinowe), ale także podkładów i prześcieradeł wielorazowych (frotte, olejoodporne). Zdecydowanie jedną z lepszych opcji będzie okrycie olejoodporne, które skutecznie chroni tapicerkę przed zabrudzeniami, przetarciami czy uszkodzeniami… A ponadto jest przyjemne, bezpieczne dla skóry i wielokrotnego użytku.

DODATKOWE AKCESORIA

W Twoim gabinecie powinny się znaleźć również akcesoria, które choć mogą wydawać się zbędne, to zapewnią Twojemu pacjentowi bezpieczeństwo i wygodę. Pomyśl o parawanie, dzięki któremu stworzysz prywatną przestrzeń dla klienta, tak by mógł swobodnie się przebrać i przygotować do masażu. Oprócz tego będzie on także stanowił element dekoracji wnętrza. Z myślą o dzieciach czy osobach z poważniejszymi dysfunkcjami, wyposaż swoje miejsce pracy w specjalistyczne schodki, umożliwiające swobodne wejście i zejście ze stołu do masażu. Co więcej, przyda Ci się też odpowiedni taboret z ruchomym siedziskiem i regulacją wysokości, zapewniający ergonomię oraz odpowiednią pozycję ciała podczas wykonywanego zabiegu. Zarówno parawan, schodki, jak i taboret możesz dopasować do siebie kolorystycznie, tak by zachować spójność w wyglądzie gabinetu.

KOSMETYKI I DEZYNFEKCJA

Nie od dziś wiadomo, że masaż może przynieść lepsze efekty z odpowiednimi kosmetykami. Dobrze jest zatem zakupić dobre jakościowo olejki i oliwki, masełka czy kremy. Dzięki składnikom aktywnym mogą mieć różnorodne działanie, przez co łatwiej dobrać dany produkt do indywidualnych potrzeb pacjenta. Po zakończonym zabiegu, w celu zachowania higieny w naszym gabinecie masażu, warto zastosować skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne środki dezynfekujące.

Przeczytaj więcej

Cellulit – jakie produkty wspomagają jego redukcje?

Cellulit – jakie produkty wspomagają jego redukcje?

Lato tuż za rogiem, a to oznacza tylko jedno… przygotowanie naszego ciała po zimowym lenistwie. Zbliża się okres krótkich spodenek i zwiewnych sukienek. I tu często pojawia się problem, który doskwiera zwłaszcza Paniom – niechciany cellulit. Z pewnością niejednej kobiecie spędzał on sen z powiek i w głowie pojawiało się pytanie: jak się go pozbyć? Dieta i intensywne ćwiczenia to kroki, które podejmowane są najczęściej jako pierwsze. Ale coraz bardziej popularny staje się także masaż antycellulitowy, który przynosi naprawdę dobre i szybkie efekty. Masażyści w swojej ofercie mają różnorodne formy tego zabiegu, a dodatkowo stosują akcesoria i kosmetyki wspomagające jego działanie. Jest to niezwykle atrakcyjna propozycja dla wszystkich, szukających połączenia „przyjemnego z pożytecznym”.

CELLULIT… CO TO JEST?

Cellulit, potocznie zwany „skórką pomarańczową” to nieestetyczna zmiana w wyglądzie skóry. Najczęściej pojawia się w postaci nierównej faktury ciała, zagłębień czy guzków w obszarach, takich jak uda, pośladki, brzuch czy piersi. Powstaje między innymi przez: nadwagę, problemy z krążeniem, przewagę estrogenów, złą dietę, siedzący tryb życia i małą aktywność fizyczną. Cellulit w początkowej fazie jest praktycznie niezauważalny, jednak wraz ze zwiększeniem się stopnia zaawansowania będzie widoczny na pierwszy rzut oka, nawet przez ubrania.

MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Nie od dziś wiadomo, że masaż przynosi wiele dobrego dla naszego organizmu. Nie tylko pomaga się zrelaksować i wyciszyć, ale również niweluje doskwierający ból czy napięcie w mięśniach. Oprócz tego doskonale modeluje sylwetkę, dlatego to ciekawy sposób na walkę z cellulitem. Oferta jest naprawdę szeroka: masaż manualny, masaż bańką chińską, masaż bambusami a może lipomasaż? Niezależnie na jaki padnie decyzja, polepszy on ukrwienie skóry oraz ją ujędrni, przyspieszy metabolizm i korzystnie wpłynie na wygląd sylwetki.

PRODUKTY WSPOMAGAJĄCE MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Choć masaż sam w sobie jest niezwykle skuteczny dobrze wspomóc go odpowiednimi kosmetykami, które w swoim składzie mają drogocenne składniki aktywne. Z pewnością znakomicie sprawdzą się wszelakie olejki, masełka i kremy, które głęboko wnikają w strukturę skóry:

  • Marka KANU oferuje naturalne olejki do masażu o różnych zapachach: pomarańcza z czekoladą, mango, róża czy zielona herbata. Powstają na bazie oleju słonecznikowego, dzięki czemu ciało staje się nawilżone, gładkie i pełne naturalnego blasku.
  • Na rynku możemy znaleźć także olejki i oliwki, które są stworzone z myślą o masażu antycellulitowym. Przykładem jest ZIAJA i jej: oliwka do masażu antycellulitowa oraz Baltic Home Spa fit oliwka do masażu ciała. Oba te produkty odczuwalnie zmiękczają i uelastyczniają naskórek, poprawiają jego gładkość i sprężystość. Innym przykładem jest chłodząco-wyszczuplający olejek do masażu VCEE, w którym wykorzystano ekstrakty ziołowe: cytrynę, grejpfrut, ananas, rozmaryn i eukaliptus. Mają one znakomite działanie regenerujące i odżywcze.
  • Masło do ciała, choć nieco rzadziej używane, sprawdzi się równie skutecznie. Tutaj po raz kolejny warto wspomnieć KANU i ich cudowne masełka na bazie masła shea. Co więcej, są wzbogacone leczniczym woskiem pszczelim, olejem winogronowym i olejem z awokado. BIELENDA ma również ciekawą propozycję, która wspomaga redukcję cellulitu: arbuzowe masło do masażu ciała. Dzięki właściwościom zmiękczającym, tonizującym i nawilżającym skóra ciała wygląda zdrowo i poprawia się jej elastyczność.
  • A może krem liftingująco-wyszczuplający marki VCEE, który działa napinająco na zwiotczałą skórę? Zawarte w nim składniki zmniejszają widoczność rozstępów oraz stymulują skórę, przywracając jej sprężystość.

Wyżej wspominaliśmy co nieco o różnych rodzajach masażu antycellulitowego, w tym o masażu bańką chińską. Można go wykonać w tradycyjny sposób, przy pomocy znanych baniek silikonowych, ale warto także wypróbować nowoczesną technologię, jaką jest elektryczna bańka chińska. To wielofunkcyjne urządzenie, które stosuje się zarówno w celach leczniczo-relaksacyjnych oraz powszechnie do modelowania sylwetki i walki z cellulitem.

Cellulit może być uporczywy i wprawiać w kompleksy, ale jak widać, są pewne sposoby, które pomagają się z nim uporać. Tak jak we wszystkim najważniejszy jest balans i zdroworozsądkowe podejście – właściwa dieta, aktywność fizyczna czy nawet spacerowanie może znacznie poprawić wygląd ciała. Połączenie tego z masażem potrafi zdziałać cuda.

Przeczytaj więcej

Stół do masażu z podgrzewanym blatem – jakie są jego zalety?

Stół do masażu z podgrzewanym blatem – jakie są jego zalety?

Nie od dziś wiadomo, że uczucie ciepła jest bardzo przyjemne, odprężające i wyciszające. Dlaczego zatem nie połączyć tego doznania z terapią czy masażem, tak by jeszcze bardziej wzmocnić efekt wykonywanego zabiegu? Coraz więcej masażystów i fizjoterapeutów decyduje się na stół do masażu z podgrzewanym blatem, by maksymalnie zatroszczyć się o komfort swojego pacjenta. To rozwiązanie, które pomoże nie tylko zadbać o relaksujący klimat, ale przełoży się również na dobroczynne działanie dla całego organizmu.

TERAPIA CIEPŁEM – CZY STÓŁ DO MASAŻU BĘDZIE POMOCNY?

Terapia ciepłem jest coraz częściej wykorzystywana w leczeniu różnych problemów zdrowotnych, schorzeń czy dolegliwości bólowych. Jest to także sposób na dogrzanie naszego ciała w chłodne dni, kiedy jesteśmy narażeni na oddziaływanie minusowej temperatury. W domowym zaciszu najlepiej sprawdzą się wkłady, termofory, koce rozgrzewające czy specjalne ogrzewacze do rąk. W świecie masażu i fizjoterapii niezwykle pomocy w leczeniu ciepłem jest stół do masażu z podgrzewanym blatem. W ten sposób przeprowadzany zabieg zaowocuje w dodatkowe korzyści dla pacjenta jak: poprawa krążenia, zwiększona witalność, złagodzenie zmęczenia i wszelkich napięć, przyspieszenie przemiany materii czy wsparcie procesu gojenia się ran powierzchniowych. Niektórzy mogą uznać opcje podgrzewania leżyska za zbędny dodatek, jednak z pewnością docenią ją osoby pracujące w strefach Spa lub wykonujące zwłaszcza masaże relaksacyjne.

STÓŁ DO MASAŻU Z PODGRZEWANIEM – JAKI WYBRAĆ?

Na wstępie warto określić budżet oraz to, w jakim trybie pracy będziemy chcieli działać – mobilnym czy stacjonarnym. To rozpoznanie pomoże nam zdecydować, jaki model sprawdzi się najlepiej w codziennym użytkowaniu. Oto kilka propozycji składanych i stacjonarnych stołów z podgrzewanym blatem:

SKŁADANY STÓŁ DO MASAŻU THERMA TOP >>

Ten wszechstronny, dwusegmentowy stół do masażu wyróżnia przede wszystkim: system regulowanego podgrzewania blatu, bukowa sklejka, wytrzymały system zawiasów oraz trwałe linki stalowe. To idealne rozwiązanie dla wszystkich pracujących w terenie lub dla osób, które mają ograniczoną przestrzeń w swoim gabinecie i chcą dobrze ją zagospodarować. Stół rozkłada się w prosty i szybki sposób, więc w ciągu kilku sekund jest gotowy do użycia.

STACJONARNY STÓŁ DO MASAŻU GEMINI FLEX >>

Jest jednym z najbardziej zaawansowanych stołów z serii Wellnes&Spa. Jego leżysko nagrzewa się stopniowo i jest w stanie osiągnąć temperaturę ok. 31-35°C. Cechuje go ergonomiczny design i wysoki komfort użytkowania. Wygodne i ciepłe leżysko wykonane z miękkiej 12 cm pianki doceniają klienci zwłaszcza podczas długich sesji masażu czy zabiegów kosmetycznych.

STACJONARNY STÓŁ DO MASAŻU LIBRA 4 >>

Dzięki zaawansowanej regulacji kątów łamania blatu, wysokości oraz nachylenia zagłówka i podnóżka, możliwe jest ustawienie stołu w różnorodnych konfiguracjach dobranych pod rodzaj wykonywanego masażu. System podgrzewania blatu jest sterowany za pomocą pilota ręcznego. Dodatkowo stół posiada komfortowe wycięcie na twarz, co zwiększa wygodę pacjenta.

STÓŁ DO MASAŻU A MATA GRZEWCZA

Jeśli masz już zakupiony stół do masażu albo na chwilę obecną nie możesz pozwolić sobie na model z podgrzewanym blatem, warto zainwestować w elektryczną matę grzewczą, która będzie świetnym uzupełnieniem Twojego wyposażenia. Jest sterowana pilotem i prosta w obsłudze, co ułatwia zmianę temperatury nawet w czasie trwania zabiegu. Co więcej, dopasowuje się ona do powierzchni stołu i jest bezpieczna dla tapicerki, jednak w celu zachowania odpowiedniej higieny i sterylności zaleca się zastosowanie pokrycia ochronnego. Dzięki macie grzewczej urozmaicisz masaż i zapewnisz dodatkowe doznania, które z pewnością docenią miłośnicy przyjemnego i kojącego relaksu.

Pamiętaj, by upewnić się, czy Twój klient nie wykazuje przeciwwskazań do terapii ciepłem. Gdy występuje u niego: niewydolność krążenia, żylaki, arytmia i choroby serca, hemofilia, cukrzyca, zakrzepy, nadciśnienie tętnicze, ostre stany zapalne czy choroby nowotworowe, zrezygnuj z tej metody. W tym przypadku najważniejsze będzie umiejętne dostosowanie się do sytuacji, które będzie bezpieczne i odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta.

Przeczytaj więcej

Elektrostymulacja – czym się różni TENS od EMS?

Elektrostymulacja – czym się różni TENS od EMS?

W elektroterapii, czyli terapii prądem, zdecydowanie najpopularniejszymi metodami są TENS oraz EMS. Korzystają z nich nie tylko specjaliści i fizjoterapeuci, lecz także pacjenci, którzy borykają się z różnymi bólowymi dolegliwościami. Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych sprzętów, których działanie oparte jest właśnie na elektrostymulacji. Istnieją jednak pewne różnice w ich trybie pracy. Nic dziwnego zatem, że możemy być zdezorientowani i nie wiemy, na jaki rodzaj – EMS czy TENS – się zdecydować. Dlatego przed wyborem, warto dowiedzieć się wszelkich szczegółów na ten temat, aby możliwe było osiągnięcie pożądanych przez nas efektów.

CZYM JEST ELEKTROSTYMULACJA?

Elektrostymulacja to zabieg leczniczy bądź rehabilitacyjny, przeprowadzany za pomocą specjalnego aparatu z elektrodami, które doprowadza się do punktów motorycznych na naszym bądź pacjenta ciele. Dzięki impulsom elektrycznym o określonej częstotliwości, amplitudzie i czasie trwania, możliwa jest stymulacja nerwów lub mięśni. To metoda bezpieczna i bezinwazyjna, z której skorzystać można zarówno w profesjonalnych gabinetach rehabilitacyjnych, jak i po wcześniejszym zapoznaniu się z instrukcją, u siebie w domu. Jakie są jej korzyści? Przede wszystkim uśmierzenie bólu, pobudzenie niesprawnych i uszkodzonych mięśni czy poprawa krążenia.

ELEKTROSTYMULACJA – TENS

TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), czyli przezskórna stymulacja nerwów, to skuteczna metoda łagodzenia bólu różnego pochodzenia. Polega na wysyłaniu impulsów elektrycznych do nerwów czuciowych. Dzięki temu bodźce bólowe są hamowane i nie docierają do mózgu. W tym przypadku korzysta się z prądów o niskiej częstotliwości. Warto zaznaczyć, że TENS ogranicza, wręcz redukuje odczuwanie bólu, lecz nie eliminuje jego przyczyny. Mówi się, że ciało wytwarza także własne środki przeciwbólowe w postaci endorfin, które znacznie obniżają uczucie bolesności w danym obszarze.

WSKAZANIA DO TERAPII METODĄ TENS

Należy zaznaczyć, że metoda TENS jest niezwykle pomocna przy wszelkich dolegliwościach bólowych, miesiączkowych, migrenowych czy nawet tych, związanych z porodem. Oto kilka najczęściej wskazywanych zastosowań:

  • bóle pooperacyjne,
  • nerwoból,
  • ból poamputacyjny,
  • choroba zwyrodnieniowa stawów,
  • bóle zębów,
  • bóle po złamaniach,
  • bóle mięśni,
  • zapalenie ścięgien.

ELEKTROSTYMULACJA – EMS

EMS (Electrical Muscle Stimulation), czyli metoda elektrostymulacji mięśni. Wykorzystywana jest przede wszystkim do leczenia uszkodzonych mięśni, także do ich odżywiania i pobudzania, czy do przywracania sprawności po kontuzjach i operacjach. Stosuje się ją również w treningu sportowym. Co prawda, w pewien sposób może też redukować ból, ale raczej ten charakterystyczny dla obolałych i napiętych mięśni. EMS cechują krótkie impulsy o niskim napięciu – w zależności od częstotliwości można uzyskać rezultaty jak: relaks, zwiększenie siły lub rozbudowanie objętości i masy tkanki mięśniowej.

WSKAZANIA DO TERAPII METODĄ EMS

Elektrostymulacja EMS wykorzystywana jest przede wszystkim, jako jedna z technik leczenia i rehabilitacji schorzeń związanych z układem mięśniowym. Znajduje swoje zastosowanie także w sporcie i kosmetologii. A oprócz tego można jej użyć w celu:

  • aktywizacji mięśni,
  • zwiększenia zakresu ruchu w stawach,
  • reedukacji utraconej funkcji mięśnia,
  • zwiększenia krążenia krwi,
  • zapobiegania zanikom mięśni.

ELEKTROSTYMULATORY TENS i EMS

W sklepach z elektroniką, online czy na aukcjach internetowych pojawia się coraz więcej elektrostymulatorów TENS i EMS. Niestety, im więcej produktów tego typu, tym trudniej zdecydować się na coś konkretnego. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze? Zapytaliśmy o to Jakuba Brelę, produkt managera w firmie Habys.

„Elektrostymulator, jeśli jest odpowiednio dobrany do naszych indywidualnych potrzeb, może mieć skuteczne i dobroczynne działanie. Przede wszystkim przed jego zakupem przeczytajmy dokładny opis produktu. Często, na pierwszy rzut oka, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, na jakiej metodzie będzie oparta praca elektrostymulatora – TENS, EMS, a może obu? Jeśli szukamy urządzenia, które wspomoże walkę z bólem i go załagodzi, to dobrym rozwiązaniem będzie metoda TENS. Z kolei, jeśli chcemy zrelaksować lub aktywować nasze mięśnie, wybór powinien paść na EMS. Warto również sprawdzić, czy do naszego elektrostymulatora można dokupić w przyszłości dodatkowe, dedykowane elektrody zapasowe, które przy częstym stosowaniu urządzenia, mogą być przydatne. Dowiedzmy się także szczegółów na temat: zasilania, parametrów stymulacji np. częstotliwości bądź dostępnych programów i mocy.

Przeczytaj więcej

Stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją – korzyści, które zmienią twoją pracę

Stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją – korzyści, które zmienią twoją pracę

Czerwone Ferrari, ekologiczna Tesla lub najnowszy suv Audi to marzenie niejednego Pana Kowalskiego i niejednej Pani Kowalskiej. W branży fizjoterapii i masażu takim superwozem i obiektem pożądania jest stacjonarny stół do masażu z elektryczną regulacją blatu. Dlaczego? Oto kilka korzyści, płynących z pracy z takim sprzętem.

ERGONOMIA PRACY, CZYLI TERAPEUTO ZADBAJ O SIEBIE

Nie od dziś wiadomo, że dobry terapeuta to przede wszystkim zdrowy terapeuta i choć to hasło może brzmieć banalnie, to jest w nim sporo racji. Na początku swojej drogi zawodowej masażyści czy fizjoterapeuci często korzystają ze stołów, które niekoniecznie dostosowane są do ich indywidualnych potrzeb. Wiadomo, pracuje się na tym, co się ma, na sprzęcie, który zapewnia pracodawca, na odkupionym używanym stole czy najtańszym na rynku składaku. Nie zawsze jest to ergonomiczny sprzęt, który „współpracuje” z terapeutą, dbając o jego zdrowie i komfort pracy.

Stół do masażu z elektryczną regulacją umożliwia terapeucie dostosowanie wysokości nie tylko do swojego wzrostu, ale również do gabarytów pacjenta. Dzięki temu możesz w każdej chwili podnieść lub opuścić stół, tak aby jak najlepiej współpracował z Twoją techniką, pacjentem i wykonywanymi ćwiczeniami czy zabiegami, pomagając w ergonomicznej pracy, eliminując dyskomfort i obciążenie dla Twojego kręgosłupa.

Wydawać by się mogło, że opuszczanie i podnoszenie stołu do masażu wraz z pacjentem może być głośne i przebiegać mozolnie. Zwłaszcza, że waga takiego profesjonalnego stołu dochodzi nieraz nawet do 100 kg a jego dopuszczalne obciążenie dodatkowe 200 kg. Nic bardziej mylnego. Zaletą nowoczesnych stołów do masażu z ramą sterującą są w silniki, które wyróżniają się cichą i dyskretną pracą. Przykładem mogą być tutaj cieszące się dużą popularnością modele np. Evero X7 z poduszką ERGO, czy Evero X7 z pianką integralną.

OGROMNA RÓŻNICA W KOMFORCIE PRACY

To, co terapeuci najbardziej cenią w ramie sterującej w stołach do masażu to fakt, że do regulacji wysokości nie trzeba używać rąk. To bardzo cenne udogodnienie, zwłaszcza w trakcie terapii. Regulujemy wysokość stołu, delikatnie naciskając nogą ramę sterującą, a swobodne ręce możemy skupić na terapii, ułożeniu ciała pacjenta, odpowiednim rozłożenia siły, co jest bardzo ważne np. przy manipulacjach. W końcu dłonie to główne narzędzie pracy fizjoterapeuty, masażysty a profesjonalny sprzęt powinien usprawniać i wspierać ich jakże nieocenioną i ciężką pracę.

Płynna elektryczna regulacja daje możliwość delikatnego sposobu zmiany ułożenia pacjenta, oraz precyzję jego ustawienia czego bez wątpienia nie da się uzyskać dzięki regulacji ręcznej. Daje również poczucie lepszego skupienia i zorganizowania działań w kierunku typowo terapeutycznym.

WSPARCIE DLA PACJENTÓW Z OSTRYM BÓLEM

Przeczytaj więcej

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Pliki cookie służą do personalizacji reklam Google. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

OK
pixel